| Okresný súd Prešov | |
| Spisová značka súdu: | 2K/6/2022 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | EKONATURA GROUP s.r.o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 46810871 |
| Adresa dlžníka: | Lemešianska 20, 08001 Haniska, SVK |
| Sudca: | JUDr. Tomáš Novák |
| Správca: | UBC 2020, k.s. (S2009) |
| IČO správcu: | 53151135 |
| Dátum začatia konania: | 4.5.2022 |
| Dátum začatia procesu: | 8.9.2022 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Všeobecná úverová banka, a.s.; skrátený názov: VÚB, a.s. |
| IČO: | 31320155 |
| Adresa: | Mlynské nivy 1, 82990 Bratislava |
| ID oznamu: | 1095683 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Prešov (kód: 156) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 2K/6/2022 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 04.05.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 2K/6/2022 S2009 |
| Druh podania: | ZVEREJNENIE_NAVRHU_KONECNEHO_VYTAZKU_ZO_VSEOEBCNEJ_PODSTATY |
| Návrh konečného rozvrhu výťažku pre nezabezpečených veriteľov Okresný súd Prešov, uznesením sp. zn.: 2K/6/2022 zo dňa 30.08.2022 v právnej veci navrhovateľa: Všeobecná úverová banka, a.s.; skrátený názov: VÚB, a.s., so sídlom Mlynské nivy 1, Bratislava 829 90, IČO: 31320155 proti dlžníkovi EKONATURA GROUP s.r.o., so sídlom Lemešianska 20, Haniska 080 01, IČO: 46 810 871 (ďalej aj ako „Úpadca“) o návrhu na vyhlásenie konkurzu, rozhodol tak, že vyhlásil konkurz na majetok dlžníka a ustanovil do funkcie správcu konkurznej podstaty správcu – JUDr. Peter Bartoš, Námestie slobody 2, 066 01 Humenné, IČO: 42445990 (ďalej len „Predchádzajúci správca”). Predmetné uznesenie bolo zverejnené v Obchodnom vestníku č. 172/2022 zo dňa 07.09.2022, pričom podľa § 199 ods. 9 zákona č. 7/2005 Z.z. o konkurze a reštrukturalizácii v znení neskorších predpisov (ďalej len „ZKR“) nadobudlo toto uznesenie právoplatnosť dňa 08.09.2022. Okresný súd Prešov, uznesením sp. zn. 2K/6/2022 zo dňa 24.01.2023 zverejneným v Obchodnom vestníku č. 21/2023 zo dňa 31.01.2023 odvolal Predchádzajúceho správcu a do funkcie správcu ustanovil spoločnosť UBC 2020, k.s., so sídlom kancelárie Dominika Tatarku 258/3, 058 01 Poprad, IČO: 53151135 (ďalej len „Správca“). V Insolvenčnom registri dňa 18.02.2026 Správca zverejnil oznámenie o zostavení Zoznamu pohľadávok proti všeobecnej podstate a oznámenie o zámere zostaviť konečný rozvrh výťažku pre nezabezpečených veriteľov. V zmysle ust. § 101 ods. 1 Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ďalej len „ZKR“) : „Po úplnom speňažení majetku zapísaného do súpisu, ukončení všetkých sporov o určení pohľadávok a ukončení všetkých sporov, ktorými môže byť dotknutý majetok podliehajúci konkurzu, správca bezodkladne pripraví pre nezabezpečených veriteľov konečný rozvrh výťažku (ďalej len „konečný rozvrh výťažku“). Na ten účel správca zverejní v Obchodnom vestníku návrh konečného rozvrhu výťažku a ním určenú lehotu nie kratšiu ako 15 dní a nie dlhšiu ako 30 dní na jeho schválenie. Návrh konečného rozvrhu výťažku správca pred jeho zverejnením doručí jednotlivým členom veriteľského výboru.“ Postupom podľa ust. § 101 ods. 1 ZKR, Vám týmto správca predkladá tento návrh konečného rozvrhu výťažku pre nezabezpečených veriteľov : 1. VŠEOBECNÁ ČASŤ 1.1 Konkurzná podstata Predchádzajúci správca zverejnením v Obchodnom vestníku č. 210/2022 zo dňa 02.11.2022 zapísal do všeobecnej podstaty peňažné prostriedky úpadcu vedené na účte v Prima banka, a.s. v celkovej výške 36,66,- Eur. Peňažné prostriedky boli vyčerpané z dôvodu mesačných poplatkov banky za vedenie účtu. Do všeobecnej podstaty nepatril v tomto konaní žiadny iný majetok, to z dôvodu uplatnenia zabezpečovacieho práva na speňažovaný majetok. 1.2 Speňažovanie Majetku Od vyhlásenia konkurzu nedošlo k speňaženiu majetku patriaceho do všeobecnej podstaty a do všeobecnej podstaty nebol získaný ani žiaden iný príjem. 1.3 Pohľadávky proti všeobecnej podstate Správca nepriradil voči všeobecnej podstate žiadne pohľadávky proti podstate nakoľko sme nepatril žiaden majetok s ktorým by bol čo do účelu spojený vznik takýchto pohľadávok. Žiaden z veriteľov nepodal voči Zoznamu pohľadávok proti podstate námietky postupom podľa § 96 ods. 3 ZKR. 1.3.1 Odmena správcu z výťažku Nakoľko správca nespeňažil žiadny majetok patriaci do všeobecnej podstaty nepatrí mu ani odmena z výťažku speňaženia všeobecnej podstaty. 1.3.2 Súdny poplatok Do rozvrhu nebol zaradený žiaden výťažok preto nie je možné určiť ani súdny poplatok za konkurzné konanie podľa položky 5 písm. d) Prílohy zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch v znení neskorších predpisov, nakoľko základom pre určenie poplatku je suma výťažku zahrnutého do rozvrhu 1.4 Záver Výťažok zahrnutý do konečného rozvrhu určený na uspokojenie nezabezpečených veriteľov je tvorený sumou nula eur. 2. ROZVRHOVÁ ČASŤ Na uspokojenie nezabezpečených veriteľov pripadá z tohto rozvrhu suma nula eur. 2.1 Rozvrh Suma na uspokojenie nezabezpečených pohľadávok nebola v konkurze získaná, preto správca konštatuje, že žiadna zo zistených nezabezpečených pohľadávok nebude v konkurze uspokojená. Zoznam zistených pohľadávok je vedený v Registri úpadcov. 3. ZÁVER Nakoľko príslušnosť veriteľského výboru vykonáva súd, Správca v súlade s ust. § 101 ods. 1 ZKR žiada súd o schválenie konečného rozvrhu. S úctou UBC 2020, k.s. správca úpadcu EKONATURA GROUP, s.r.o. „v konkurze“ |
|