| Mestský súd Bratislava III | |
| Spisová značka súdu: | 24K/43/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | BigKids, s.r.o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 35816970 |
| Adresa dlžníka: | Čajakova 1, 811 05 Bratislava, SVK |
| Sudca: | JUDr. Lenka Čadanová |
| Správca: | Pintér (S293) |
| IČO správcu: | |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 14.8.2024 |
| Dátum začatia procesu: | 30.1.2025 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., pobočka zahraničnej banky |
| IČO: | 47251336 |
| Adresa: | Šancová 1/A, 81333 Bratislava |
| ID oznamu: | 1094898 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Mestský súd Bratislava III (kód: 104) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 24K/43/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 28.04.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Áno |
| Spisová značka správcovského spisu: | 24K/43/2024 S293 |
| Druh podania: | ZAPISNICA_ZO_SCHODZE_VERITELOV |
| Zápisnica zo schôdze veriteľov úpadcu BigKids, s.r.o. v konkurze, so sídlom Čajakova 1, 811 05 Bratislava, IČO: 35 816 970 Sp.zn. súdu 24K/43/2024 Sp.zn. správcu 24K/43/2024 S293 MIESTO A ČAS KONANIA SCHÔDZE VERITEĽOV miesto konania : 5 Star Offices, Eurovea Central 1, Pribinova 4, 81109 Bratislava dátum konania : 28.04.2026 čas konania : 10:15 hod. PRÍTOMNÍ Prítomní veritelia: 1. UNIVERSAL McCANN Bratislava spol. s r.o. hlasy 1 032 186 v zastúpení na základe plnej moci JUDr. Oliver Weber 2. Finančne riaditeľstvo 148 860 v zastúpení na základe plne moci Slovenská konsolidačná, a.s. - Mgr. Slavomír Brezina 3. UniCredit Bank Czech republic and Slovakia, a.s. organizačná zložka: UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., pobočka zahraničnej banky hlasy 110 523 v zastúpení na základe plnej moci Advokátska kancelária act legal s.r.o. – Mgr. Nikola Bartusková 4. Sociálna poisťovňa hlasy 280 Anna Vírostková – zamestnanec veriteľa - Prítomných je 4 veriteľov s celkovým počtom hlasov 1 291 849 – Prezenčná listina spolu s počtom ich hlasov tvorí prílohu číslo 1 tejto zápisnice. - JUDr. Tomáš Pintér, správca, zapisovateľ PROGRAM SCHÔDZE 1.Prezencia účastníkov a otvorenie schôdze. 2. Voľba zvyšných členov veriteľského výboru. 3. Ukončenie schôdze. Otvorenie schôdze veriteľov Správca JUDr. Tomáš Pintér, zahájil schôdzu veriteľov a privítal všetkých prítomných. Na úvod skonštatoval, že zvolanie tejto schôdze veriteľov bolo zverejnené v Registeri predinsolvenčných, likvidačných a insolvenčných konaní dňa dňa 08.04.2026, lehota podľa § 34 ods. 4 zákona č. 7/2005 Z.z. o konkurze a reštrukturalizácii bola dodržaná. Správca oboznámil prítomných s programom schôdze. Správca ďalej skonštatoval, že sú prítomní 4 veritelia, s počtom1 291 849 hlasov Správca skonštatoval, že schôdza veriteľov je uznášaniaschopná, nakoľko je na nej prítomný aspoň jeden veriteľ oprávnený hlasovať. Správca pripomenul, že právo hlasovať na schôdzi veriteľov má veriteľ, ktorého pohľadávka je v čase konania schôdze veriteľov zistená čo do právneho dôvodu a vymáhateľnosti; na každé jedno euro zistenej sumy pohľadávky má veriteľ jeden hlas. Schôdza veriteľov sa uznáša nadpolovičnou väčšinou hlasov prítomných veriteľov. K bodu 2 Voľba zvyšných členov veriteľského výboru Vzhľadom na to, že na prvej schôdzi veriteľov konanej dňa 20.08.2025 bol zvolený za člena len jeden veriteľ a to UNIVERSAL McCANN Bratislava spol. s r.o. , správca pristúpil k voľbe ďalších členov Veriteľského výboru. Správca predložil návrh na voľbu Veriteľského výboru spomedzi prítomných veriteľov oprávnených na schôdzi veriteľov hlasovať postupne od veriteľa s druhým najvyšším počtom hlasov. S druhým najvyšším počtom hlasov 148 860 je veriteľ Finančne riaditeľstvo. Potom čo sa uvedený veriteľ na výzvu správcu vyjadril, že súhlasí s tým, aby bol zvolený za zástupcu veriteľov, správca vyzval prítomných veriteľov o návrhu hlasovať a na základe výsledkov bolo prijaté nasledovné uznesenie č. 1: Veriteľ Finančne riaditeľstvo, nebol zvolený za druhého člena veriteľského výboru, z dôvodu nedosiahnutia nadpolovičnej väčšiny hlasov prítomných veriteľov Hlasovanie: Za: 259 383 hlasov prítomných veriteľov Proti: 0 hlasov Zdržal sa: 1 032 466 l hlasov S tretím najvyšším počtom hlasov 110 523 je veriteľ UniCredit Bank Czech republic and Slovakia, a.s. organizačná zložka: UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., pobočka zahraničnej banky Potom čo sa uvedený veriteľ na výzvu správcu vyjadril, že súhlasí s tým, aby bol zvolený za zástupcu veriteľov, správca vyzval prítomných veriteľov o návrhu hlasovať a na základe výsledkov bolo prijaté nasledovné uznesenie č. 2: Veriteľ UniCredit Bank Czech republic and Slovakia, a.s. organizačná zložka: UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., pobočka zahraničnej banky, bol zvolený za druhého člena veriteľského výboru, z dôvodu dosiahnutia nadpolovičnej väčšiny hlasov prítomných veriteľov Hlasovanie: Za: 1 291 569 hlasov prítomných veriteľov Proti: 0 hlasov Zdržal sa: 280 hlasov S tretím najvyšším počtom hlasov 280 je veriteľ Sociálna poisťovňa Potom čo sa uvedený veriteľ na výzvu správcu vyjadril, že súhlasí s tým, aby bol zvolený za zástupcu veriteľov, správca vyzval prítomných veriteľov o návrhu hlasovať a na základe výsledkov bolo prijaté nasledovné uznesenie č. 3: Veriteľ Sociálna poisťovňa, bol zvolený za tretieho člena veriteľského výboru, z dôvodu dosiahnutia nadpolovičnej väčšiny hlasov prítomných veriteľov Hlasovanie: Za 1 032 186 hlasov prítomných veriteľov Proti: 0 hlasov Zdržal sa: 259 383 hlasov Správca skonštatoval, že je zvolený trojčlenný Veriteľský výbor a zároveň zvolal po skončení schôdze veriteľov prvé zasadnutie Veriteľského výboru. Záver Správca sa poďakoval prítomným za účasť a schôdzu veriteľov o 10 16 hod. ukončil. V Bratislave , dňa 28.04.2026 ...........………………………… JUDr. Tomáš Pintér Zapisovateľ, správca Prílohy: 1. Prezenčná listina prítomných veriteľov |
|