| Mestský súd Bratislava III | |
| Spisová značka súdu: | B1-4K/38/2009 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | WLC, spol. s r. o. v konkurze |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 35821906 |
| Adresa dlžníka: | Zámocká 30, 81101 Bratislava, SVK |
| Sudca: | JUDr. Lenka Čadanová |
| Správca: | UBC 2020, k.s. (S2009) |
| IČO správcu: | 53151135 |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | |
| Dátum začatia procesu: | 9.1.2010 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | BRETOIL, s.r.o. |
| IČO: | |
| Adresa: | A. Wágnera 1780/32 , 98401 Lučenec |
| ID oznamu: | 1094693 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Mestský súd Bratislava III (kód: 104) |
| Spisová značka súdneho spisu: | B1-4K/38/2009 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 28.04.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | B1-4K/38/2009 S2009 |
| Druh podania: | VYLUCENIE_SUPISOVEJ_ZLOZKY_MAJETKU_ZO_SUPISU |
| Uznesením Okresného súdu Bratislava I sp.zn. 4K/38/2009 zo dňa 17.12.2009 zverejneným v Obchodnom vestníku č. 247/2009 zo dňa 23.12.2009 bol na majetok dlžníka WLC, spol. s.r.o. so sídlom Zámocká 30, 811 01 Bratislava, IČO: 35 821 906 (ďalej len „Úpadca“) vyhlásený konkurz a do funkcie správcu Úpadcu ustanovil JUDr. Vieru Kubicovú so sídlom kancelárie Záhradnícka 68, 821 08 Bratislava, zn. správcu: S272, IČO: 11 802 090 (ďalej len „JUDr. Kubicová“). Uznesením Okresného súdu Bratislava I sp.zn. 4K/38/2009 zo dňa 11.03.2010 zverejneným v Obchodnom vestníku č 52/2010 zo dňa 17.03.2010 súd odvolala JUDr. Vieru Kubicovú z funkcie správcu a do funkcie správcu Úpadcu ustanovil spoločnosť B.F.B. správcovská, v.o.s. so sídlom Ružinovská 1, 821 02 Bratislava, zn. správu: S1220, IČO: 36 832 006 (ďalej len „B.F.B správcovská“). Uznesením Okresného súdu Bratislava I sp.zn. 4K/38/2009 zo dňa 20.04.2010 zverejneným v Obchodnom vestníku č. 77/2010 zo dňa 23.04.2010 súd odvolal B.F.B správcovskú z funkcie správcu Úpadcu a do funkcie správcu Úpadcu ustanovil spoločnosť Slovenská správcovská a reštrukturalizačná, k.s. Uznesením Mestského súdu Bratislava III sp. zn. B1-4K/38/2009 vydané zo dňa 04.12.2025, ktoré bolo uverejnené registri predinsolvenčných, likvidačných a insolvenčných konaní (ďalej len ako „Insolvenčný register“) dňa 08.12.2025 vo veci úpadcu: WLC, spol. s r.o. v konkurze, IČO: 35 821 906, so sídlom Zámocká 30, 811 01 Bratislava, zapísaný v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sro, vložka číslo: 45327/B súd odvolal z funkcie správcu: Slovenská správcovská a reštrukturalizačná, k.s., so sídlom Horná 26A, 974 01 Banská Bystrica, IČO: 44 088 833, zapísaná v Obchodnom registri vedenom Okresným súdom Banská Bystrica oddiel: Sr, vložka číslo: 578/S, so sídlom príslušnej kancelárie Dunajská 48, 811 08 Bratislava, , značka správcu S1240 (ďalej ako „Odvolaný správca“) a ustanovil do funkcie správcu: UBC 2020, k.s. so sídlom Tamaškovičova 2742/17, 917 01 Trnava, IČO: 53 151 135 zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trnava oddiel: Sr, vložka: 10148/T, so sídlom príslušnej kancelárie Zelinárska 6, 821 08 Bratislava, značka správcu S2009 (ďalej len „Správca“). Predmetné uznesenie nadobudlo právoplatnosť dňa 09.12.2025 (ďalej len ako „Uznesenie“). Správca Úpadcu týmto oznamuje vylúčenie majetku zo súpisu všeobecnej podstaty, konkrétne majetok zapísaný ako Iná majetková hodnota, popis: účtovný počítačový software OMEGA – rozšírená verzia; register: neuvedené; súpisová hodnota majetku: 6 088,84,- Eur. Súpis všeobecnej podstaty bol zverejnený v Obchodnom vestníku č. 59B/2010 zo dňa 26.03.2010, zn. K003023. Dôvod vylúčenia: Podľa ust. § 81 ods. 1 ZKR: „Ak majetok zapísaný do súpisu nie je možné speňažiť alebo náklady na jeho speňaženie by pravdepodobne prevýšili možný výťažok z jeho speňaženia, správca môže majetok po predchádzajúcom súhlase príslušného orgánu zo súpisu vylúčiť. Správca môže vylúčiť majetok zo súpisu po predchádzajúcom súhlase príslušného orgánu aj vtedy, ak vymáhanie majetku je zjavne neúčelné alebo náklady na jeho vymoženie a následné speňaženie by pravdepodobne prevýšili možný výťažok z jeho speňaženia.“ Správca požiadal Súd, vykonávajúci pôsobnosť veriteľského výboru, v zmysle uvedeného ustanovenia o udelenie súhlasu s vylúčením predmetných súpisových položiek. Súd udelil súhlas s vylúčením popis: účtovný počítačový software OMEGA uznesením sp. zn. B1-4K/38/2009 – 2114 zo dňa 21.04.2026, zverejneným v Insolvenčnom registri dňa 21.04.206 s účinkami zverejnenia 22.04.2026 V Nových Zámkoch, dňa 28.04.2026 UBC 2020, k. s. správca úpadcu |
|