| Okresný súd Nitra | |
| Spisová značka súdu: | 32K/1/2026 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | CONCORDE spol. s r.o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 31350623 |
| Adresa dlžníka: | Vajnorská 100/A, 831 04 Bratislava, SVK |
| Sudca: | JUDr. Tatiana Muziková |
| Správca: | DK špeciálny správca k. s. (S2128) |
| IČO správcu: | 57064555 |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 30.12.2025 |
| Dátum začatia procesu: | 30.12.2025 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | CONCORDE spol. s r.o. |
| IČO: | 31350623 |
| Adresa: | Vajnorská 100/A, 831 04 Bratislava |
| ID oznamu: | 1094552 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Nitra (kód: 124) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 32K/1/2026 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 27.04.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 32K/1/2026 S2128 |
| Druh podania: | ZAPISNICA_ZO_SCHODZE_VERITELOV |
| Z Á P I S N I C A zo schôdze veriteľov v konkurze Predseda schôdze: DK špeciálny správca k.s., správca, adresa kancelárie: Bazová 6A, 821 08 Bratislava, IČO: 57 064 555, zapísaný v zozname správcov vedenom MS SR pod zn.: S 2128 Úpadca: CONCORDE spol. s r.o. sídlo: Vajnorská 100/A, 831 04 Bratislava, IČO: 31 350 623 konanie vedené na: Okresný súd Nitra sp. zn. 32K/1/2026 Miesto a čas schôdze veriteľov: 22.04.2026 o 10,00 hod. Loft hotel Bratislava, Štefánikova 4, 811 05 Bratislava (konferenčná miestnosť Library) Prítomní: - podľa prezenčnej listiny Program schôdze: 1. Otvorenie schôdze veriteľov Predseda schôdze privítal prítomných konkurzných veriteľov a otvoril schôdzu, pričom konštatoval, že sa na ňu dostavilo sedem veriteľov s právom hlasovať. V dôsledku toho je schôdza v zmysle § 35 ods. 3 ZKR uznášaniaschopná. Predseda schôdze následne pristúpil k prerokovaniu ďalších bodov programu. 2. Správa o činnosti správcu a stave konkurzu Predseda schôdze veriteľov oboznámil prítomných veriteľov s doteraz realizovanými úkonmi správcovskej činnosti, zisteným majetkom úpadcu a stavom prihlásených a zistených pohľadávok konkurzných veriteľov. Najmä uviedol, že zamestnanecké pomery všetkých zamestnancov boli ukončené, účtovníctvo úpadcu bolo v celom rozsahu zabezpečené a archivované, do súpisu konkurznej podstaty bola zapísaná peňažná pohľadávka voči štatutárovi úpadcu, pričom vo vzťahu k danej pohľadávke boli Mestským súdom Bratislava III a Okresným súdom Liptovský Mikuláš nariadené zabezpečovacie opatrenia vo forme zriadenia záložného práva na nehnuteľnom majetku štatutárneho zástupcu úpadcu. Do súpisu konkurznej podstaty bol ďalej zapísaný majetok tretích osôb, a to rodinný dom v Bratislave (ul. Fialkové údolie) a chata v katastrálnom území Vyšná Boca. Presná identifikácia nehnuteľností vyplýva zo súpisu majetku, ktorý je zverejnený v insolvenčnom registri. Predmetné nehnuteľnosti boli zapísané do oddelených podstát zabezpečených veriteľov. Do oddelenej podstaty zabezpečeného veriteľa BKS Bank AG boli zapísané aj peňažné prostriedky z inkasa pohľadávok, ktoré sú založené v prospech uvedeného veriteľa. Presná identifikácia majetku konkurznej podstaty je zverejnená v insolvenčnom registri. Ďalší majetok sa správcovi nateraz nepodarilo zistiť, naďalej však dochádza k preverovaniu účtovných podkladov za účelom identifikácie prípadných odporovateľných právnych úkonov. Vo vzťahu k správe o činnosti správcu a stave konkurzu nemal nikto z prítomných veriteľov doplňujúce otázky. 3. Voľba členov veriteľského výboru Predseda schôdze poučil prítomných veriteľov o normatívnych pravidlách a spôsobe voľby členov veriteľského výboru. Zároveň veriteľov poučil, že hlasovať sa bude aklamáciou (zdvihnutím ruky). Predseda schôdze tiež uviedol, že sú prítomní siedmi veritelia s právom hlasovať s celkovým počtom hlasov 5.876.351. Na prijatie uznesenia schôdze veriteľov o zvolení člena veriteľského výboru je potrebná jednoduchá nadpolovičná väčšina hlasov prítomných veriteľov, t.j. 2.938.176 hlasov. Na účely samotnej voľby bude predseda schôdze zohľadňovať iba hlasovanie veriteľov hlasujúcich „ZA“ prijatie uznesenie, keďže iba takýmto spôsobom môže byť prijaté uznesenie schôdze veriteľov. Voľba č. 1 Predseda schôdze navrhol, aby za prvého člena veriteľského výboru bol zvolený prítomný veriteľ United Investment, s. r. o., IČO: 35 712 686. Pristúpilo sa k hlasovaniu: Za: 5.876.351 hlasov (všetci prítomní veritelia) Výsledok hlasovania (uznesenie č. 1): Schôdza veriteľov volí za prvého člena veriteľského výboru veriteľa: United Investment, s. r. o., IČO: 35 712 686. Voľba č. 2 Predseda schôdze navrhol, aby za ďalšieho člena veriteľského výboru bol zvolený prítomný veriteľ Finančné riaditeľstvo SR, Daňový úrad Bratislava. Pristúpilo sa k hlasovaniu: Za: 1.930.396 hlasov (Finančné riaditeľstvo SR, Daňový úrad Bratislava, LEAS.SK, s.r.o.) Výsledok hlasovania: Uznesenie o voľbe člena veriteľského výboru nebolo prijaté. Voľba č. 3 Predseda schôdze navrhol, aby za ďalšieho člena veriteľského výboru bol zvolený prítomný veriteľ KOOPERATIVA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group, IČO: 00 585 441. Pristúpilo sa k hlasovaniu: Za: 5.876.351 hlasov (všetci prítomní veritelia) Výsledok hlasovania (uznesenie č. 2): Schôdza veriteľov volí za ďalšieho člena veriteľského výboru veriteľa: KOOPERATIVA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group, IČO: 00 585 441. Voľba č. 4 Predseda schôdze navrhol, aby za ďalšieho člena veriteľského výboru bol zvolený prítomný veriteľ MODO Consulting s. r. o., IČO: 50 106 465 Pristúpilo sa k hlasovaniu: Za: 483.825 hlasov (MODO Consulting, s.r.o.) Výsledok hlasovania: Uznesenie o voľbe člena veriteľského výboru nebolo prijaté. Voľba č. 5 Predseda schôdze navrhol, aby za ďalšieho člena veriteľského výboru bol zvolený prítomný veriteľ BKS Bank AG, IČO: FN91810s Pristúpilo sa k hlasovaniu: Za: 5.392.526 hlasov (United Investment, s. r. o., Finančné riaditeľstvo SR, Daňový úrad Bratislava, KOOPERATIVA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group, BKS Bank AG, LEAS.SK, s.r.o., Všeobecná úverová banka, a.s.) Výsledok hlasovania (uznesenie č. 3): Schôdza veriteľov volí za ďalšieho člena veriteľského výboru veriteľa: BKS Bank AG, IČO: FN91810s. Voľba č. 6 Predseda schôdze navrhol, aby za ďalšieho člena veriteľského výboru bol zvolený prítomný veriteľ LEAS.SK, s.r.o., IČO: 35 849 142 Pristúpilo sa k hlasovaniu: Za: 332.033 hlasov (LEAS.SK, s.r.o.) Výsledok hlasovania: Uznesenie o voľbe člena veriteľského výboru nebolo prijaté. Voľba č. 7 Predseda schôdze navrhol, aby za ďalšieho člena veriteľského výboru bol zvolený prítomný veriteľ Všeobecná úverová banka, a.s., IČO: 31 320 155. Uvedený veriteľ sa práva byť volený za člena veriteľského výboru vzdal. Predseda schôdze konštatoval, že bol zvolený trojčlenný veriteľský výbor v zložení: United Investment, s. r. o., KOOPERATIVA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group, BKS Banka AG. Predseda schôdze vyzval prítomných veriteľov, aby uplatnili námietky voči prijatým uzneseniam schôdze veriteľov. Toto právo nevyužil nikto z prítomných veriteľov. 4. Rozhodovanie o výmene správcu Predseda schôdze vyzval prítomných veriteľov, aby predložili v súlade s § 36 ods. 2 ZKR svoje návrhy na voľbu nového správcu. Toto právo nevyužil nikto z prítomných veriteľov. Schôdza veriteľov tak o voľbe nového správcu nehlasovala. 5. Záver Predseda schôdze konštatoval, že program schôdze veriteľov bol naplnený, pričom došlo k zvoleniu trojčlenného veriteľského výboru. Predseda schôdze následne zvolal zasadnutie veriteľského výboru so začiatkom bezprostredne po skončení tejto schôdze veriteľov a s bodom programu: voľba predsedu veriteľského výboru. Predseda schôdze ukončil schôdzu veriteľov o 10,45 hod. V Bratislave dňa 22. apríla 2026 DK špeciálny správca k.s. JUDr. Stanislav Demčák, LL.M., komplementár DK špeciálny správca k.s., správca JUDr. Stanislav Demčák, LL.M., komplementár podpísané KEP |
|