| Mestský súd Bratislava III | |
| Spisová značka súdu: | B1-4K/48/2015 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Peter Mitka |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 8.3.1967 |
| Adresa dlžníka: | Osuského 1653/4, 85103 Bratislava-Petržalka |
| Sudca: | JUDr. Patrik Hanúsek |
| Správca: | Hyránek (S1224) |
| IČO správcu: | |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 9.12.2015 |
| Dátum začatia procesu: | 2.3.2016 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Advokátska kancelária JUDr. Burgerová, s. r. o. |
| IČO: | 57188505 |
| Adresa: | Vazovova 6838/9A, 81107 Bratislava - mestská časť Staré Mesto |
| ID oznamu: | 1094459 |
| Typ oznamu: | Oznam súdu |
| Súd: | Mestský súd Bratislava III (kód: 104) |
| Spisová značka súdneho spisu: | B1-4K/48/2015 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 27.04.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Druh textu: | Uznesenie |
| Hlavička: | Mestský súd Bratislava III v právnej veci vyhláseného konkurzu na majetok úpadcu: Ing. Peter Mitka, dátum narodenia: 08.03.1967, dátum úmrtia: 18.05.2021, naposledy bytom: Školská 979/18, Šamorín, občan SR, ktorého správcom je: Ing. Eduard Hyránek, PhD., so sídlom kancelárie: Stromová 9/A, 831 01 Bratislava, zn. správcu: S 1224, o návrhu správcu na uloženie záväzného pokynu, takto |
| Rozhodnutie: | Súd u k l a d á správcovi: Ing. Eduard Hyránek, PhD., so sídlom kancelárie: Stromová 9/A, 831 01 Bratislava, zn. správcu: S 1224, záväzný pokyn na speňaženie majetku úpadcu zaradeného do súpisu všeobecnej podstaty: - nehnuteľný majetok - Garáž označená G2389 na ulici K Turkovu, obec Ostrava, okres Ostrava - mesto, ČR, vlastnícky list č. 863, katastrálne územie: Martinov ve Slezku, ČR, celková plocha: 19 m2, číslo parcely: 2422/35, súpisová hodnota: 9 400,-EUR, ďalej len „nehnuteľný majetok“ ktorú správca zapísal do súpisu dňa 13.04.2026 v Insolvenčnom registri, formou priameho predaja za podmienok a v súlade s predloženým návrhom správcu zo dňa 14.04.2026. Správcovi ukladá povinnosť o výsledku speňaženia písomne informovať súd. |
| Odôvodnenie: | 1. Správca dňa 14.04.2026 požiadal súd, vykonávajúci pôsobnosť veriteľského výboru v zmysle § 39 ods. 1 zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v znení neskorších predpisov (ďalej len „ZKR“), o uloženie záväzného pokynu. 2. V predmetnej žiadosti správca uviedol, že predmetom speňaženia má byť nehnuteľný majetok zapísaný do súpisu všeobecnej podstaty, ktorý správca zverejnil dňa 13.04.2026 do súpisu majetku v Insolvenčnom registri. Speňaženie nehnuteľného majetku, správca navrhol uskutočniť priamym predajnom (mimo dražbu), prostredníctvom realitnej kancelárie MM reality holding a.s. (ďalej len „realitná kancelária“), ktorá je v porovnaní k ostatným formám speňažovania majetku časovo a finančne najvýhodnejšie s najväčšou mierou uspokojenia veriteľov úpadcu. Postup pri speňažovaní majetku správca navrhol obvyklým spôsobom pre realitné kancelárie, a to priamym predajom v cene 9 400,-EUR na základe inzercie zverejnenej na webovom sídle realitnej kancelárie. V prípade, ak sa do 30 dní od zverejnenia príslušného inzerátu neprihlási žiaden záujemca a nepodarí sa nehnuteľnosť speňažiť, správca navrhuje umožniť upraviť zverejnenú cenu znížením o 500,-EUR, prípadne o ďalších 500,-EUR každých 30 dní. Správca predpokladá rýchli predaj, nakoľko v lokalite, kde sa nehnuteľnosť nachádza je veľký záujem o kúpu podobných nehnuteľností. 3. Správca pri speňažovaní majetku postupuje spôsobom, ktorý s odbornou starostlivosťou vyberá tak, aby čo najlepšie splnil účel speňažovania a dodržal pravidlá speňažovania. Žiadosť správcu, o uloženie záväzného pokynu obsahuje náležitosti ustanovené v § 84 ods. 3 ZKR, nakoľko správca vykonal aj komparáciu s inou formou speňaženia nehnuteľného majetku. Vychádzajúc zo žiadosti o udelenie záväzného pokynu správcom, súd považuje návrh správcom predostretého spôsobu speňaženia majetku za súladný s účelom speňažovania ustanoveným v § 91 ods. 2 ZKR. Preto súd uložil správcovi záväzný pokyn na speňaženie majetku úpadcu prostredníctvom priameho predaja podľa § 92 ods. 1 písm. e) ZKR. |
| Poučenie: | Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné (§ 198 ods. 1 ZKR). Uznesenie sa považuje za doručené dňom jeho zverejnenia v Insolvenčnom registri (§ 199 ods. 7 ZKR) aj v prípade, ak sa doručuje iným spôsobom. |