| Mestský súd Bratislava III | |
| Spisová značka súdu: | B1-2K/26/2009 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Super Pek a.s., v konkurze |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 35789115 |
| Adresa dlžníka: | Budatínska 36, 85105 Bratislava, SVK |
| Sudca: | JUDr. Patrik Hanúsek |
| Správca: | JUDr. Michaela Pernišová Eckertová (S2096) |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | |
| Dátum začatia procesu: | 13.8.2009 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Super Pek a.s., v konkurze |
| IČO: | 35789115 |
| Adresa: | Budatínska 36, 85105 Bratislava |
| ID oznamu: | 1093815 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Mestský súd Bratislava III (kód: 104) |
| Spisová značka súdneho spisu: | B1-2K/26/2009 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 22.04.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | B1-2K/26/2009 S2096 |
| Druh podania: | OZNAMENIE_CISLA_BANKOVEHO_UCTU_PRE_POTREBY_POPIERANIA_POHLADAVOK |
| JUDr. Michaela Pernišová Eckertová, so sídlom kancelárie Zelená 2, 811 01 Bratislava, zn. správcu: S 2096, správca úpadcu Super Pek a.s., so sídlom Budatínska 36, 851 05 Bratislava, IČO: 35 789 115, týmto zverejňuje číslo bankového účtu pre potreby popierania pohľadávok. Predmetné číslo účtu v tvare IBAN je: SK65 8330 0000 0020 0269 3903, účet je vedený vo Fio banka, a. s., pobočka zahraničnej banky. Pohľadávku možno poprieť: a) do 30 dní od uplynutia základnej lehoty na prihlasovanie pohľadávok, b) do 30 dní od zverejnenia zapísania pohľadávky do zoznamu pohľadávok, ak ide o oneskorené prihlásenie pohľadávky. Ten, kto pohľadávku popiera, musí popretie pohľadávky vždy zdôvodniť, pričom pri popretí výšky musí uviesť sumu, ktorú popiera, pri popretí poradia uviesť poradie, ktoré uznáva, pri popretí zabezpečovacieho práva uviesť rozsah popretia, inak je popretie neúčinné. Ak bola popretá pohľadávka čo i len čiastočne potvrdená súdom, zodpovedá ten, kto pohľadávku poprel, veriteľovi popretej pohľadávky za škodu, ktorú mu spôsobil popretím pohľadávky, ibaže preukáže, že konal s odbornou starostlivosťou. Popretie pohľadávky správca zaeviduje bez zbytočného odkladu do zoznamu pohľadávok a písomne oznámi veriteľovi, ktorého pohľadávka bola popretá. Popretie pohľadávky veriteľom je účinné, ak a) bolo podané u správcu spôsobom ustanoveným zákonom č. 7/2005 Z. z. a b) na bankový účet správcu uvedený vyššie bola pripísaná kaucia 350 eur s uvedením čísla pohľadávky zo zoznamu pohľadávok ako variabilného symbolu; kauciu možno zložiť len do uplynutia lehoty na popretie pohľadávky, pričom pre každé popretie pohľadávky, ktorá bola uplatnená samostatnou prihláškou, musí byť zložená samostatná kaucia; kaucia tvorí súčasť všeobecnej podstaty; v prípade úplnej alebo čiastočnej dôvodnosti popretia má popierajúci veriteľ právo na vrátenie kaucie, ktoré môže uplatniť ako pohľadávku proti podstate. Veriteľ má právo domáhať sa na súde určenia popretej pohľadávky žalobou, pričom žaloba musí byť podaná voči všetkým, ktorí popreli pohľadávku. Toto právo musí byť uplatnené na súde voči všetkým týmto osobám do 30 dní od doručenia písomného oznámenia správcu o popretí pohľadávky veriteľovi, inak zanikne. Právo na určenie popretej pohľadávky je uplatnené včas aj vtedy, ak bola podaná žaloba v lehote na nepríslušnom súde. Ak veriteľ pohľadávky popretej čo do poradia nepodal žalobu, platí najnižšie uznané poradie. Ak bola popretá pohľadávka veriteľa, o ktorej rozhodovať patrí do právomoci iného orgánu ako súdu, je súd, ktorý by bol príslušný na preskúmanie zákonnosti takéhoto rozhodnutia, príslušný aj na konanie o určení tejto pohľadávky; to platí aj vtedy, ak iný orgán ako súd takéto rozhodnutie nevydal. V žalobe sa veriteľ môže domáhať určenia právneho dôvodu, vymáhateľnosti, poradia a výšky pohľadávky, ďalej zabezpečenia zabezpečovacím právom alebo poradia zabezpečovacieho práva. V žalobe sa môže domáhať najviac toho, čo uviedol v prihláške. Rozhodnutie o určení popretej pohľadávky je účinné voči všetkým účastníkom konkurzného konania. Uplynutím lehoty na popretie pohľadávky sa pohľadávka v rozsahu, v akom nebola popretá, považuje za zistenú. Pohľadávka určená právoplatným rozhodnutím súdu alebo iného orgánu verejnej moci sa v určenom rozsahu považuje za zistenú. V Bratislave, dňa 22.04.2026 JUDr. Michaela Pernišová Eckertová, správca |
|