| Okresný súd Trnava | |
| Spisová značka súdu: | 25K/6/2012 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | WELTEN, a.s. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 35966378 |
| Adresa dlžníka: | 113, 93030 Báč, SVK |
| Sudca: | JUDr. Eva Krošlák Cmerová |
| Správca: | Crossdefault Management Group, k. s. (S1433) |
| IČO správcu: | 45462801 |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 8.3.2012 |
| Dátum začatia procesu: | 23.1.2013 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | AK Hrivňáková partners, s. r. o. |
| IČO: | 36855545 |
| Adresa: | Májkova 3 , 82005 Bratislava |
| ID oznamu: | 1088976 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Trnava (kód: 110) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 25K/6/2012 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 24.03.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 25K/6/2012 S1433 |
| Druh podania: | OZNAMENIE_O_DORUCENI_PRIHLASKY_PO_UPLYNUTI_ZAKLADNEJ_PRIHLASOVACEJ_LEHOTY |
| sp. zn. správcu: 25K/6/2012 S 1433 k sp. zn.: 25K/6/2012 V zmysle ust. § 28 ods. 3 zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii v znení neskorších predpisov správca na základe prihlášky pohľadávky veriteľa Market Bistro s.r.o., Gazdovský rad 2655/43A, 931 01 Šamorín, IČO: 52 140 016, doručenej správcovi dňa 10.03.2026, t. j. po uplynutí základnej prihlasovacej lehoty zapísal do zoznamu pohľadávok nasledovnú pohľadávku: veriteľ: Market Bistro s.r.o., Gazdovský rad 2655/43A, 931 01 Šamorín, IČO: 52 140 016 Pohľadávka č. 75 vo výške 14 523,81 EUR, z toho istina vo výške 14 523,81 EUR. Právny dôvod vzniku pohľadávky: Dňa 29.06.2022 bola medzi International Finance Group Slovakia s.r.o. so sídlom 113, 930 30 Báč, IČO: 31 355 145 ako prenajímateľom (a v zmysle vtedajšieho zápisu v katastri nehnuteľností výlučným vlastníkom nehnuteľností) a Market Bistro s.r.o. so sídlom Gazdovský rad 2655/43A, 931 01 Šamorín, IČO: 52 140 016 ako nájomcom uzavretá Zmluva o nájme, ktorej predmetom bol nájom nehnuteľností v golfovom rezorte Welten Báč v k. ú. Báč, zapísaných na liste vlastníctva č. 420 a 497. Počas trvania predmetnej nájomnej zmluvy nájomca so súhlasom prenajímateľa uskutočnil rekonštrukciu vybraných nehnuteľností tvoriacich predmet nájmu. Popri súhlase s realizáciou rekonštrukčných prác sa prenajímateľ zároveň zaviazal nahradiť nájomcovi náklady vynaložené na uskutočnenie rekonštrukcie predmetu nájmu, a to v plnom rozsahu. Po ukončení prác boli nájomcovi zo strany dodávateľov rekonštrukčných prác vystavené faktúry, ktorých predmetom bola úhrada dodaných prác a materiálov na diela, konkrétne: - Faktúra BLACHOTRAPEZ s.r.o. č. FVP3522800229 vo výške 2.593,13 €; - Faktúra BLACHOTRAPEZ s.r.o. č. FV352200393 vo výške 712,78 €; - Faktúra H-TEC s.r.o. č. 2022011 vo výške 8.219,20 €; - Faktúra H-TEC s.r.o. č. 2022012 vo výške 2.998,70 €. Celková výška nákladov za realizáciu rekonštrukčných prác teda predstavovala sumu vo výške 14.523,81 €. Uvedené náklady boli zo strany nájomcu v plnej výške uhradené. Po realizácii prác na predmete nájmu bol ako vlastník nehnuteľností tvoriacich predmet nájmu v katastri nehnuteľností zapísaný úpadca, t.j. WELTEN, a.s. Úpadca WELTEN, a.s. ukončil nájomnú zmluvu uzavretú s pôvodným prenajímateľom dňa a následne dňa 05.09.2022 bola medzi nájomcom a WELTEN, a.s. ako prenajímateľom uzavretá nová Zmluva o nájme, ktorá zanikla výpoveďou zo strany prenajímateľa ku dňu 30.9.2023. Podľa § 667 ods. 1 Občianskeho zákonníka zmeny na veci je nájomca oprávnený vykonávať len so súhlasom prenajímateľa. Úhradu nákladov s tým spojených môže nájomca požadovať len v prípade, že sa na to prenajímateľ zaviazal. Ak zmluva neurčuje inak, je oprávnený požadovať úhradu nákladov až po ukončení nájmu po odpočítaní znehodnotenia zmien, ku ktorému v medziobdobí došlo v dôsledku užívania veci. Ak prenajímateľ dal súhlas so zmenou, ale nezaviazal sa na úhradu nákladov, môže nájomca požadovať po skončení nájmu protihodnotu toho, o čo sa zvýšila hodnota veci. S ohľadom na vyššie uvedené skutočnosti vznikol spoločnosti Market Bistro s.r.o. voči spoločnosti WELTEN, a.s. nárok na úhradu nákladov za realizáciu rekonštrukčných prác vo výške 14.523,81 €. Poradie: E - iná pohľadávka Pohľadávka bola správcom dňa 20.03.2026 v celom rozsahu popretá čo do výšky, právneho dôvodu, vymáhateľnosti, ako aj poradia. V Bratislave dňa 24.03.2026 Crossdefault Management Group, k. s. Mgr. Tomáš Baštic, komplementár správca |
|