| Mestský súd Košice | |
| Spisová značka súdu: | 43K/2/2025 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Aid plus group s. r. o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 53542118 |
| Adresa dlžníka: | Jenisejská 45A, 040 12 Košice - mestská časť Nad jazerom, SVK |
| Sudca: | Mgr. Jozef Hajdu |
| Správca: | Kmeťová (S762) |
| IČO správcu: | 35549483 |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 8.2.2025 |
| Dátum začatia procesu: | 12.4.2025 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Aid plus group s. r. o. |
| IČO: | 53542118 |
| Adresa: | Jenisejská 45A, 040 12 Košice - mestská časť Nad jazerom |
| ID oznamu: | 1088966 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Mestský súd Košice (kód: 148) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 43K/2/2025 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 24.03.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 43K/2/2025 S762 |
| Druh podania: | OZNAMENIA_SUVISIACE_SO_SPENAZOVANIM_MAJETKU_PODLIEHAJUCEHO_KONKURZU |
| JUDr. Oľga Kmeťová, správca podstaty úpadcu Aid plus group s.r.o., so sídlom Jenisejská 45/A, 040 12 Košice - mestská časť Nad jazerom, IČO: 53 542 118, v konkurznom konaní vedenom na Mestskom súde Košice pod sp. zn. 43K/2/2025, v súlade s ust. § 92 ods. 1 písm. d) zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „ZKR“), týmto vyzýva tretie osoby na predkladanie ponúk zo strany záujemcov o nadobudnutie majetku úpadcu (ďalej aj ako „záujemca“), a to prostredníctvom ponukového konania. 1) Kolo: Druhé 2) Identifikácia majetku podliehajúceho konkurzu určeného na predaj Súpisová zložka majetku č. 1: Typ súpisovej zložky majetku: Peňažná pohľadávka Celková suma: 12 500,00 EUR Mena: EUR Právny dôvod vzniku: Zmluvná pokuta z titulu porušenia povinnosti podať návrh na vyhlásenie konkurzu včas podľa § 11 ods. 2 ZKR Dlžník: Alex Dorčák, narodený 30.10.1994, bytom Dvorkinova 3, 040 22 Košice Deň zapísania majetku: 14.04.2025 Dôvod zapísania majetku: § 67 ods. 1 písm. a) ZKR súpisová hodnota majetku: 12 500 EUR 3) Lehota na predkladanie ponúk: 15 dní odo dňa zverejnenia vyhlásenia ponukového konania v insolvenčnom registri. 4) Minimálna kúpna cena: za najvyššiu ponúknutú cenu, bez obmedzenia minimálnou cenou. 5) Číslo bankového účtu správcu vedený v Slovenskej sporiteľni, a. s., IBAN: SK76 0900 0000 0051 4426 8893 6) Podmienky ponukového konania: - V prípade predloženia ponuky záujemcom a jej prijatia správcom bude uzavretá zmluva o postúpení pohľadávok medzi záujemcom a správcom za podmienok ďalej určených. - Za riadne podanú sa bude považovať ponuka, ktorá bude v súlade so všetkými náležitosťami ďalej uvedenými. Na ponuku, ktorá nebude spĺňať všetky náležitosti ďalej uvedené sa pri vyhodnotení ponukového konania neprihliada. - Ponuka záujemcu sa predkladá písomne, v jednej neporušenej zalepenej obálke osobne alebo doporučenou zásielkou na adresu sídla správcu: JUDr. Oľga Kmeťová, so sídlom kancelárie: Mlynská 27, 040 01 Košice, s výrazným označením „KONKURZ sp. zn. 43K/2/2025 - NEOTVÁRAŤ“ tak, aby bola doručená najneskôr v lehote na predkladanie ponúk podľa bodu 3 tejto výzvy. - Ponuky, ktoré nebudú doručené do skončenia lehoty podľa bodu 3 tejto výzvy, sa nebudú považovať za riadne doručené, ani keď boli dané na poštovú alebo inú prepravu pred uplynutím lehoty. Správca tieto ponuky odmietne ako oneskorené. - Každý záujemca môže do ponukového konania predložiť len jednu ponuku na rovnaký predmet predaja, inak sa na žiadnu z jeho podaných ponúk neprihliada. Riadne doručená ponuka je pre záujemcu záväzná až do ukončenia ponukového konania oznámením výsledkov ponukového konania správcom. Ponuku záujemca nemôže meniť, dopĺňať ani vziať späť. - Obsah ponuky musí byť nasledovný: - Presné označenie záujemcu spolu s kontaktnými údajmi a označením e-mailu pre elektronické doručovanie písomností. - Pri právnickej osobe obchodné meno, sídlo, IČO, originál výpisu z obchodného registra nie starší ako 1 mesiac, podpis štatutárneho zástupcu spôsobom uvedeným vo výpise z obchodného registra. - Pri fyzickej osobe podnikateľovi meno, priezvisko, bydlisko, rodné číslo, originál výpisu zo živnostenského registra nie starší ako 1 mesiac, vlastnoručný podpis fyzickej osoby podnikateľa. - Pri fyzickej osobe nepodnikateľovi ponuka musí obsahovať meno, priezvisko, bydlisko, rodné číslo, vlastnoručný podpis fyzickej osoby, overenú fotokópiu preukazu totožnosti. - Označenie predmetu speňaženia. - Návrh odplaty za postúpenie pohľadávok v eurách. Záujemca ponúkne za postúpenie pohľadávok najvyššiu odplatu v rámci verejného ponukového konania, pričom kritériom pre určenie víťaza ponukového konania bude výška navrhovanej odplaty za postúpenie pohľadávok. - Čestné vyhlásenie o tom, že záujemca nemá žiadne záväzky voči úpadcovi a súhlasí s podmienkami ponukového konania. - V prípade, že záujemcom bude zahraničný subjekt, musia byť vyššie uvedené doklady súdno-znalecky preložené do slovenského jazyka (s výnimkou dokladov vyhotovených v českom jazyku). - V prípade zastúpenia záujemcu inou osobou na základe plnomocenstva, je nevyhnutné doložiť úradne overené plnomocenstvo. - Na ponuku, ktorá nebude spĺňať všetky náležitosti uvedené v týchto podmienkach ponukového konania sa neprihliada. - Víťazom ponukového konania sa stane záujemca spĺňajúci podmienky ponukového konania, ak súčasne ponúkne najvyššiu odplatu za postúpenie pohľadávok. - Úspešný záujemca je povinný uhradiť ponúknutú odplatu za postúpenie pohľadávok na účet úpadcu do 7 dní odo dňa doručenia oznámenia správcu o vyhodnotení jeho ponuky za víťaznú, a to tak, že celá ponúknutá odplata za postúpenie pohľadávok musí byť pripísaná na účet úpadcu najneskôr v posledný deň sedemdňovej lehoty. Správca uzavrie zmluvu o postúpení pohľadávok až po úplnom uhradení ponúknutej odplaty. JUDr. Oľga Kmeťová, správca podstaty |
|