| Okresný súd Banská Bystrica | |
| Spisová značka súdu: | 2K/69/2015 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Miroslav Berky |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 18.5.1954 |
| Adresa dlžníka: | Strojárska 717/12, 96212 Detva, SVK |
| Sudca: | Mgr. Zuzana Antalová |
| Správca: | Paulík (S1239) |
| IČO správcu: | |
| Dátum začatia konania: | 12.9.2015 |
| Dátum začatia procesu: | 23.9.2015 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Dušan Paulík |
| IČO: | 48485357 |
| Adresa: | Kukučínova 18 , 97401 Banská Bystrica |
| ID oznamu: | 1087332 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Banská Bystrica (kód: 139) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 2K/69/2015 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 13.03.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 2K/69/2015 S1239 |
| Druh podania: | OZNAMENIA_SUVISIACE_SO_SPENAZOVANIM_MAJETKU_PODLIEHAJUCEHO_KONKURZU |
| Správca úpadcu Miroslav Berky, nar. 18.5.1954, bytom Strojárska 717/12, 962 12 Detva (ďalej aj len „Úpadca“) ponúka so súhlasom príslušných orgánov v tomto konkurznom konaní v prvom kole ponukového konania na predaj nasledovné spoluvlastnícke podiely na nehnuteľnostiach, a to len spoločne ako celok: 1. Spoluvlastnícky podiel patriaci do oddelenej podstaty zabezpečeného veriteľa Slovenská republika – Daňový úrad Banská Bystrica: spoluvlastnícky podiel Úpadcu vo výške ½ na nehnuteľnostiach zapísaných na liste vlastníctva č. 876 pre katastrálne územie Lovinobaňa, obec Lovinobaňa, okres Lučenec, a to na byte č. 3 vo vchode 1 na prízemí bytového domu súpisné číslo 40 s podielom priestoru vo veľkosti 56/677 na spoločných priestoroch a spoločných zariadeniach bytového domu a k domu priliehajúcich pozemkoch parc. č. KN-C 708/7 zastavaná plocha a nádvorie o výmere 313 m2 a parc. č. KN-C 708/12 zastavaná plocha a nádvorie o výmere 49 m2. Súpisová hodnota: 3.900,- €. 2. Spoluvlastnícky podiel patriaci do všeobecnej podstaty: spoluvlastnícky podiel Úpadcu vo výške 1/10 na nehnuteľnostiach zapísaných na liste vlastníctva č. 876 pre katastrálne územie Lovinobaňa, obec Lovinobaňa, okres Lučenec, a to na byte č. 3 vo vchode 1 na prízemí bytového domu súpisné číslo 40 s podielom priestoru vo veľkosti 56/677 na spoločných priestoroch a spoločných zariadeniach bytového domu a k domu priliehajúcich pozemkoch parc. č. KN-C 708/7 zastavaná plocha a nádvorie o výmere 313 m2 a parc. č. KN-C 708/12 zastavaná plocha a nádvorie o výmere 49 m2. Súpisová hodnota: 780,- €. Podľa § 93 ods. 2 zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení platnom pre dané konkurzné konanie speňažením majetku zanikajú všetky zabezpečovacie práva okrem zabezpečovacieho práva k majetku tretej osoby, ktoré je v skoršom poradí ako zabezpečovacie právo, ktoré zabezpečuje záväzok úpadcu. Ďalšie informácie (aj o termíne obhliadky) je možné získať na e-mailovej adrese: kancelaria@dusanpaulik.sk. Záujemcovia môžu ponuky do 15 dní odo dňa zverejnenia tohto oznámenia zasielať na adresu: JUDr. Dušan Paulík, správca, Kukučínova 18, 974 01 Banská Bystrica, v zalepenej obálke s označením „KONKURZ, 2K 69/2015, NEOTVÁRAŤ“. V ponuke musí byť záujemcom urobený návrh kúpnej ceny v eurách. Záujemca musí v ponuke urobiť vyhlásenie, že zaplatí poplatok za návrh na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Záujemcovia fyzické osoby musia k ponuke predložiť fotokópiu občianskeho preukazu občana (alebo občanov manželov s BSM nezrušeným počas trvania manželstva). Pred skončením lehoty na podávanie ponúk je záujemca zároveň povinný zložiť na účet konkurznej podstaty vedený Tatra banka, a.s., číslo účtu IBAN: SK70 1100 0000 0029 3105 7653 zálohu na budúcu kúpnu cenu (zábezpeku) vo výške 2.000,- €, inak sa na jeho ponuku nebude prihliadať. Zaplatením zálohy na budúcu kúpnu cenu vo výške 2.000,- € na účet konkurznej podstaty záujemca vyjadruje svoj bezvýhradný súhlas s tým, že ak neuzavrie kúpnu zmluvu alebo nedoplatí zvyšok kúpnej ceny, stáva sa 100% ním zaplatenej zábezpeky súčasťou všeobecnej podstaty úpadcu Miroslav Berky, nar. 18.5.1954, bytom Strojárska 717/12, 962 12 Detva ako zmluvná pokuta. V prípade, že úspešný záujemca odmietne uzatvoriť kúpnu zmluvu, určí správca za víťaza ponukového konania v poradí ďalšieho záujemcu s najvyššou ponukou. Neúspešným záujemcom budú nimi zaplatené zálohy na kúpnu cenu (zábezpeky) vrátené do troch dní po tom, čo úspešný záujemca uzatvorí kúpnu zmluvu. Budúcim vlastníkom ponúkaného majetku sa môže stať len osoba, ktorá ponúkne najvyššiu kúpnu cenu; kúpna cena v prvom kole ponukového konania nemôže byť nižšia ako 100% súpisovej hodnoty ponúkaného majetku. Správca si vyhradzuje právo odmietnuť ktorúkoľvek alebo všetky ponuky, a to bez povinnosti informovať o danej skutočnosti záujemcu a bez povinnosti oznamovať záujemcovi dôvod takéhoto rozhodnutia. JUDr. Dušan Paulík, správca |
|