| Mestský súd Bratislava III | |
| Spisová značka súdu: | B1-3K/42/2013 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Pavol Fialek |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 1.10.1976 |
| Adresa dlžníka: | Hradská 46A , 82107 Bratislava, SVK |
| Sudca: | JUDr. Lenka Čadanová |
| Správca: | Prvý správcovský dom, k.s. (S1131) |
| IČO správcu: | 35959665 |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 23.7.2013 |
| Dátum začatia procesu: | 31.7.2013 |
| Navrhovateľ: | |
| Meno a priezvisko: | Peter Zemko |
| Dátum narodenia: | 6.12.1980 |
| Adresa: | Radava 448 , 94147 Radava |
| ID oznamu: | 1085127 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Mestský súd Bratislava III (kód: 104) |
| Spisová značka súdneho spisu: | B1-3K/42/2013 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 02.03.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | B1-3K/42/2013 S1131 |
| Druh podania: | OZNAMENIA_SUVISIACE_SO_SPENAZOVANIM_MAJETKU_PODLIEHAJUCEHO_KONKURZU |
| PREDĹŽENIE LEHOTY SPEŇAŽOVANIA VEREJNÉHO TRETIEHO PONUKOVÉHO KONANIA (3. kolo) na speňaženie majetku konkurznej podstaty – odplatné postúpenie pohľadávky Správca konkurznej podstaty úpadcu Pavol Fialek, nar. 01.10.1976, v konkurznom konaní vedenom pod sp. zn. B1-3K/42/2013, Prvý správcovský dom, k. s., značka správcu S 1131 (ďalej len „správca“), týmto vyhlasuje 2. kolo verejného ponukového konania na speňaženie majetku konkurznej podstaty formou odplatného postúpenia pohľadávky. 1. Predmet ponukového konania Predmetom ponukového konania je pohľadávka konkurznej podstaty úpadcu Pavla Fialeka voči dlžníkovi: Peter Zemko, nar. 06.12.1980, trvalý pobyt Radava 448, 941 47 Radava (ďalej len „dlžník“), ktorá je priznaná exekučným titulom: Platobný rozkaz Okresného súdu Banská Bystrica, sp. zn. 30Up/986/2025, zo dňa 06.08.2025. Obsahom pohľadávky podľa exekučného titulu je: pôvodná judikovaná istina: 73 520,09 EUR, úrok z omeškania: 8,15 % ročne zo sumy 73 520,09 EUR od 20.12.2024 do zaplatenia, trovy konania: 1 174,90 EUR. Pohľadávka je vymáhaná v exekučnom konaní EX 2425EX 731/25 a postupne uhrádzaná v nižších sumách pravidelne. Zároveň pohľadávka je krytá exekučným záložným právom na nehnuteľnosť v Bratislave. Bližšie info poskytne správca po vyžiadaní na e-mail rhavlat@havlat.sk a zložení administratívneho poplatku 30 EUR. 2. Minimálna ponúkaná cena Minimálna cena za postúpenie pohľadávky NIE JE určená - správca si však nárokuje odmietnuť zjavne neprimeranú pohľadávku. 3. Spôsob speňaženia Speňaženie sa uskutoční formou postúpenia pohľadávky na základe písomnej zmluvy o postúpení pohľadávky uzatvorenej medzi správcom (postupcom) a úspešným záujemcom (postupníkom). 4. Lehota na predkladanie ponúk Správca konkurznej podstaty predlžuje lehotu na predkladanie ponúk do 13.03.2026. Ponuky je teda potrebné doručiť správcovi do 13.03.2026. 5. Spôsob predkladania ponúk Ponuka sa predkladá písomne a musí byť doručená správcovi na adresu sídla správcu uvedenú pri predmetnom konkurze v Obchodnom vestníku, v zalepenej obálke s označením alebo prostredníctvom elektronickej schránky správcu: „NEOTVÁRAŤ – PONUKOVÉ KONANIE – postúpenie pohľadávky Fialek / Zemko“. Za rozhodujúci sa považuje okamih doručenia ponuky správcovi. 6. Náležitosti ponuky Ponuka záujemcu musí obsahovať najmenej: identifikačné údaje záujemcu (meno/názov, adresa/sídlo, IČO, kontaktné údaje; pri FO dátum narodenia), ponúkanú cenu za postúpenie pohľadávky v EUR (číslicou aj slovom), vyhlásenie záujemcu, že súhlasí s podmienkami ponukového konania a s disclaimermi uvedenými v bode 9, pri PO doklad preukazujúci oprávnenie konať (ak nevyplýva priamo z výpisu), podpis záujemcu / oprávnenej osoby a návrh zmluvy o postúpení pohľadávky. 7. Vyhodnotenie ponúk Kritériom na vyhodnotenie ponúk je najvyššia ponúknutá cena. Správca si vyhradzuje právo: odmietnuť ponuku, ktorá nespĺňa podmienky, je neúplná alebo neurčitá, nevybrať žiadnu ponuku, ak to bude považovať za hospodárne alebo účelné, ponukové konanie zrušiť. 8. Uzavretie zmluvy a úhrada ceny Úspešný záujemca je povinný uzavrieť so správcom zmluvu o postúpení pohľadávky v lehote určenej správcom, spravidla do 5 pracovných dní od oznámenia výsledku ponukového konania. Kúpna cena je splatná na účet správcu: IBAN: SK65 3100 0000 0040 3010 3308 Poznámka: ponukové konanie Fialek a to najneskôr do 3 pracovných dní od doručenia výzvy správcu (ak správca v konkrétnom prípade neurčí inak). Ak úspešný záujemca neuzavrie zmluvu alebo neuhradí kúpnu cenu riadne a včas, správca je oprávnený vyhlásiť ponukové konanie za neúspešné alebo vybrať ďalšiu najvýhodnejšiu ponuku. 9. Disclaimery – „tak ako stojí a leží“, bez záruk, orientačné sumy Pohľadávka sa speňažuje a postupuje v stave „tak ako stojí a leží“, t. j. v právnom a skutkovom stave, v akom sa nachádza ku dňu postúpenia, bez osobitných záruk zo strany správcu. Správca nezodpovedá za vymožiteľnosť pohľadávky, za majetkové pomery dlžníka, ani za úspešnosť či časovú náročnosť vymáhania. Údaje o výške pohľadávky a jej príslušenstva (najmä úroky, trovy a prípadné čiastočné plnenia v exekúcii) sú len informatívne a orientačné, môžu sa v čase meniť; rozhodujúci je obsah exekučného titulu a aktuálny stav ku dňu postúpenia. Predmetom speňaženia je nárok priznaný platobným rozkazom (istina, príslušenstvo a priznané trovy), nie zmluvná pokuta ani iný zmluvný sankčný nárok. 10. Podklady a kontakt Podklady a bližšiu špecifikáciu pohľadávky si môžu záujemcovia vyžiadať e-mailom na adrese: rhavlat@havlat.sk |
|