| Okresný súd Prešov | |
| Spisová značka súdu: | 1K/5/2013 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | NACEVA - SLOVAKIA, spol. s r.o. v konkurze |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 31684181 |
| Adresa dlžníka: | Bardejovská 38/A, 08006 Prešov, SVK |
| Sudca: | JUDr. Tomáš Novák |
| Správca: | Surma (S817) |
| IČO správcu: | 31304354 |
| Dátum začatia konania: | 21.2.2013 |
| Dátum začatia procesu: | 29.1.2014 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | NACEVA - SLOVAKIA, spol. s r.o. v konkurze |
| IČO: | 31684181 |
| Adresa: | Bardejovská 38/A, 08006 Prešov |
| ID oznamu: | 1085118 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Prešov (kód: 156) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 1K/5/2013 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 02.03.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 1K/5/2013 S817 |
| Druh podania: | ZVEREJNENIE_NAVRHU_KONECNEHO_ROZVRHU_VYTAZKU_Z_ODDELENEJ_PODSTATY |
| Návrh rozvrhu z oddelenej podstaty I. Všeobecná časť Uznesením Okresného súdu Prešov, sp. zn. 1K/5/2013-192 zo dňa 22.01.2014 bol vyhlásený konkurz na majetok dlžníka NACEVA – SLOVAKIA, spol. s r. o., Bardejovská 38/A, 080 06 Prešov, IČO: 31 684 181. Uznesenie o vyhlásení konkurzu bolo v Obchodnom vestníku zverejnené dňa 28.01.2014 pod číslom K001828 a účinky vyhlásenia konkurzu nastali dňa 29.01.2014. Uznesenie nadobudlo právoplatnosť dňa 14.02.2014. Uznesením Okresného súdu Prešov sp. zn. 1K/5/2013-251 zo dňa 07.08.2014 bol do funkcie správcu ustanovený JUDr. Ján Surma. Uznesenie nadobudlo právoplatnosť dňa 14.08.2014. Súpis oddelenej podstaty zabezpečeného veriteľa Tatra banka a. s. bol publikovaný v Obchodnom vestníku zo dňa 03.04.2014 pod číslom K006315 a v Obchodnom vestníku zo dňa 10.04.20104 pod číslom K006879 vrátane opravy publikovanej v Obchodnom vestníku dňa 06.11.2014 pod číslom K021500. V Obchodnom vestníku zo dňa 07.03.2019 pod číslom K020045 Okresný súd Prešov publikoval oznam o právoplatnosti uznesenia súdu sp. zn. 1K/5/2013 – 946 zo dňa 29.01.2019, ktorým pripustil vstup FARMASPOL, spol. s r. o. so sídlom Hollého 3, 080 01 Prešov, IČO: 36 478 954, do konkurzného konania ako veriteľa úpadcu NACEVA – SLOVAKIA, spol. s r. o. v konkurze namiesto pôvodného zabezpečeného veriteľa Tatra banka a. s. v celkovom rozsahu prihlásených a zistených pohľadávok vo výške 2 371 331,49 Eur. Uznesenie nadobudlo právoplatnosť dňa 21.02.2019. II. Rozvrhová časť V zmysle ust. § 96 ods. 5 ZKR predkladám zabezpečenému veriteľovi FARMASPOL, spol. s r. o. na schválenie rozvrh z oddelenej podstaty. V oddelenej podstate zabezpečeného veriteľa bol dosiahnutý výťažok spolu vo výške 2 215 683,50 Eur. Výťažok bol získaný titulom nájmu nehnuteľností v kat. území Ľubotice a nájmu strojnotechnologického zariadenia spolu vo výške 709 552,-- Eur a titulom speňaženia súborov pozemkov v kat. území Prešov, speňaženia podniku úpadcu a speňaženia pohľadávok spísaných do oddelenej podstaty spolu vo výške 1 506 131,50 Eur. V registri predinsolvenčných, likvidačných a insolvenčných konaní správca dňa 23.01.2026 zverejnil oznámenie o zostavení zoznamu pohľadávok proti oddelenej podstate zabezpečeného veriteľa FARMASPOL, spol. s r. o. a oznámenie o zámere zostaviť rozvrh z oddelenej podstaty zabezpečeného veriteľa FARMASPOL, spol. s r. o. V zákonnej lehote 30 dní od zverejnenia oznamu o zostavení zoznamu pohľadávok proti oddelenej podstate neboli podané žiadne námietky v zmysle ust. § 96 ods. 3 ZKR. Podľa zostaveného zoznamu pohľadávok proti oddelenej podstate zabezpečeného veriteľa FARMASPOL, spol. s r. o. sú pohľadávky proti oddelenej podstate spolu vo výške 820 678,53 Eur. Po odpočítaní pohľadávok proti oddelenej podstate od dosiahnutého výťažku na uspokojenie zistených pohľadávok zabezpečeného veriteľa ostáva 1 395 004,97 Eur (2 215 683,50 Eur – 820 678,53 Eur). V čiastkových rozvrhoch z oddelenej podstaty boli doteraz uspokojené zistené pohľadávky zabezpečeného veriteľa sumou 171 273,87 Eur, ktorá bola poukázaná pôvodnému zabezpečenému veriteľovi Tatra banka, a. s. a sumou 112 467,20 Eur, ktorá bola poukázaná súčasnému zabezpečenému veriteľovi FARMASPOL, spol. s r. o., čo predstavuje spolu sumu 283 741,07 Eur. Vzhľadom na vyššie uvedené v rozvrhu z oddelenej podstaty zistené pohľadávky zabezpečeného veriteľa FARMASPOL, spol. s r. o. budú uspokojené sumou 1 111 263,90 Eur (1 395 004,97 Eur – 283 741,07 Eur). Pre schválenie rozvrhu z oddelenej podstaty v zmysle ust. § 96 ods. 5 ZKR určujem zabezpečenému veriteľovi FARMASPOL, spol. s r. o. lehotu 15 dní. Zároveň prosím o oznámenie bankového spojenia a platobných údajov na poukázanie sumy 1 111 263,90 Eur zabezpečenému veriteľovi. JUDr. Ján Surma, správca V Prešove, dňa 02.03.2026 |
|