| Okresný súd Banská Bystrica | |
| Spisová značka súdu: | 2K/69/2015 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Miroslav Berky |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 18.5.1954 |
| Adresa dlžníka: | Strojárska 717/12, 96212 Detva, SVK |
| Sudca: | Mgr. Zuzana Antalová |
| Správca: | Paulík (S1239) |
| IČO správcu: | |
| Dátum začatia konania: | 12.9.2015 |
| Dátum začatia procesu: | 23.9.2015 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Dušan Paulík |
| IČO: | 48485357 |
| Adresa: | Kukučínova 18 , 97401 Banská Bystrica |
| ID oznamu: | 1085080 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Banská Bystrica (kód: 139) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 2K/69/2015 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 02.03.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 2K/69/2015 S1239 |
| Druh podania: | ZAPISNICA_ZO_ZASADNUTIA_SO_ZASTUPCOM_VERITELOV |
| Slovenská konsolidačná, a.s. ako zástupca veriteľov a zabezpečený veriteľ udeľuje správcovi podstaty úpadcu Miroslav Berky záväzný pokyn na speňažovanie spoluvlastníckeho podielu úpadcu na nehnuteľnostiach zapísaných na LV č. 876 pre k.ú. Lovinobaňa a to na byte č.3 vo vchode 1 na prízemí bytového domu s.č. 40 s príslušným podielom na spoločných priestoroch a priliehajúcich pozemkoch v zmysle žiadosti správcu zo dňa 27.1.2026, pričom odporúčame upraviť nasledovné podmienky ponukového konania: - vynechať v ozname správcu o ponukovom konaní, že záujemca musí navrhovanú kúpnu cenu v lehote na podávanie ponúk zložiť na účet konkurznej podstaty; pričom odporúčame, aby bolo uvedené, že záujemcovia musia zložiť v lehote na podávanie ponúk zábezpeku v sume 2 000 € na účet konkurznej podstaty, - doplniť ustanovenie, že neúspešným záujemcom bude zábezpeka vrátená do troch dní po tom, čo úspešný záujemca uzatvorí kúpnu zmluvu. Zložená zábezpeka úspešného účastníka verejného ponukového konania v prípade neuzavretia kúpnej zmluvy prepadá vo výške 100% v prospech všeobecnej konkurznej podstaty a stáva sa zmluvnou pokutou. V prípade, že úspešný záujemca odmietne uzatvoriť kúpnu zmluvu, určí správca za víťaza verejného ponukového konania v poradí ďalšieho záujemcu s najvyššou ponukou; - konkrétne upraviť podmienky pre tretie kolo ponukového konania, kde správca bude oprávnený spoluvlastnícke podiely predať osobe, ktorá podá najvýhodnejšiu ponuku a to so súhlasom príslušného orgánu. |
|