| Mestský súd Bratislava III | |
| Spisová značka súdu: | B1-37K/84/2018 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | develop BS s. r. o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 44871210 |
| Adresa dlžníka: | Hviezdoslavovo námestie 25, 81102 Bratislava, SVK |
| Sudca: | JUDr. Ing. Nikola Kosman |
| Správca: | Molnárová (S1749) |
| IČO správcu: | |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 14.12.2018 |
| Dátum začatia procesu: | 26.4.2019 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Metrostav Slovakia a. s. |
| IČO: | 47144190 |
| Adresa: | Mlynské Nivy 68, 82477 Bratislava |
| ID oznamu: | 1084976 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Mestský súd Bratislava III (kód: 104) |
| Spisová značka súdneho spisu: | B1-37K/84/2018 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 01.03.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | B1-37K/84/2018 S1749 |
| Druh podania: | Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru |
| Zápisnica zo siedmeho zasadnutia Veriteľského výboru úpadcu develop BS s.r.o. v likvidácii So sídlom: Hviezdoslavovo námestie 25, 811 02 Bratislava, IČO: 44 871 210 zapísaná v Obch. reg., Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sro, vložka č. 59470/B vyhotovená v zmysle ustanovenia § 38 ods. 6 zákona č. 7/2005 Z.z. o konkurze a reštrukturalizácii v znení neskorších predpisov/ďalej v texte len „ZKR“/ Miesto konania: kancelária správcu, písomne (per rollam) hlasovanie Deň konania: 16.02.2026 Číslo konkurzného konania: Mestský súd Bratislava III, sp. zn. B1-37K/84/2018 Zvolávateľ zasadnutia: JUDr. Alexandra Molnárová, správca Prítomní na zasadnutí Veriteľského výboru: 1, Metrostav Slovakia a.s., 2, JUDr. Miloš Škorec, 3, VETEX Int. s.r.o. – zast. Mgr. Jana Eibner. V zmysle ustanovenia § 38 ods. 3 ZKR hlasovali členovia Veriteľského výboru písomne. Program zasadnutia: 1. Otvorenie zasadnutia, 2. Uloženie záväzného pokynu vo veci uzavretia Dohody o urovnaní sporných nárokov vo vybraných sporových konaniach o určenie neúčinnosti právnych úkonov (B1-28Cbi/26/2019, B1-37Cbi/26/2019), v zmysle predloženej ponuky na urovnanie od žalovaných zo dňa 22.01.2026, 3. Záver. 1. Otvorenie zasadnutia veriteľského výboru Zasadnutie Veriteľského výboru zvolal a otvoril jeho zvolávateľ. Veriteľský výbor je uznášania schopný vzhľadom na skutočnosť, že sa osobne dostavili na zasadnutie VV všetci členovia VV, ktorí následne písomne hlasovali - Metrostav Slovakia a.s., JUDr. Miloš Škorec, VETEX Int. s.r.o. – zast. Mgr. Jana Eibner. 2. Uloženie záväzného pokynu vo veci vo veci uzavretia Dohody o urovnaní sporných nárokov vo vybraných sporových konaniach o určenie neúčinnosti právnych úkonov (B1-28Cbi/26/2019, B1-37Cbi/26/2019), v zmysle predloženej ponuky na urovnanie od žalovaných zo dňa 22.01.2026. Pred hlasovaním bola každému členovi Veriteľského výboru doručená Žiadosť správcu o uloženie záväzného pokynu vo veci uzavretia Dohody o urovnaní sporných nárokov vo vybraných sporových konaniach o určenie neúčinnosti právnych úkonov (B1-28Cbi/26/2019, B1-37Cbi/26/2019), v zmysle predloženej ponuky na urovnanie od žalovaných zo dňa 22.01.2026. K predmetnej dohode sa následne stretol osobne aj Veriteľský výbor, ktorý zasadal a diskutoval k predmetnej ponuke Dohody o urovnaní. Výsledkom rozpravy bola dohoda o následnom písomnom hlasovaní členov Veriteľského výboru. Veriteľský výbor hlasoval o nasledovnom uznesení: Uznesenie č. 1: ,,Veriteľský výbor v konkurze na majetok úpadcu develop BS s.r.o. v likvidácii udeľuje správcovi úpadcu JUDr. Alexandre Molnárovej záväzný pokyn na uzavretie Dohody o urovnaní sporných nárokov v sporovom konaní (B1-28Cbi/26/2019) v zmysle podmienok špecifikovaných na základe predloženej ponuky od žalovanej zo dňa 22.01.2026.“ Hlasovanie: Za: 0. Proti: 3. Zdržal sa: nikto. Veriteľský výbor hlasoval o nasledovnom uznesení: Uznesenie č. 2: ,,Veriteľský výbor v konkurze na majetok úpadcu develop BS s.r.o. v likvidácii udeľuje správcovi úpadcu JUDr. Alexandre Molnárovej záväzný pokyn na uzavretie Dohody o urovnaní sporných nárokov v sporovom konaní (B1-37Cbi/26/2019) v zmysle podmienok špecifikovaných na základe predloženej ponuky od žalovaného zo dňa 22.01.2026.“ Hlasovanie: Za: 0. Proti: 3. Zdržal sa: nikto. 3. Záver Na záver zvolávateľ oznámil, že zápisnicu zo zasadnutia Veriteľského výboru podpisuje predseda Veriteľského výboru, ktorý je povinný do piatich dní od zasadnutia Veriteľského výboru odpis zápisnice doručiť na Mestský súd Bratislava III do konkurzného spisu a správcovi. Správca je následne povinný zabezpečiť zverejnenie zápisnice v Insolvenčnom registri. Predseda VV |
|