| Okresný súd Nitra | |
| Spisová značka súdu: | 23K/15/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | AUTOBENEX, spol. s r.o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 36641791 |
| Adresa dlžníka: | Cabajská 3, 94901 Nitra, SVK |
| Sudca: | JUDr. Jana Coboriová |
| Správca: | UBC 2020, k.s. (S2009) |
| IČO správcu: | 53151135 |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 30.10.2024 |
| Dátum začatia procesu: | 9.11.2024 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | AUTOBENEX, spol. s r.o. |
| IČO: | 36641791 |
| Adresa: | Cabajská 3, 94901 Nitra |
| ID oznamu: | 1084047 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Nitra (kód: 124) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 23K/15/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 02.03.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Áno |
| Spisová značka správcovského spisu: | 23K/15/2024 S2009 |
| Druh podania: | OZNAMENIA_SUVISIACE_SO_SPENAZOVANIM_MAJETKU_PODLIEHAJUCEHO_KONKURZU |
| Oznámenie o ponukovom konaní UBC 2020, k. s., so sídlom kancelárie Hlavné námestie 831/9, 940 02 Nové Zámky, značka správcu: S2009, ako správca konkurznej podstaty úpadcu (ďalej ako „Správca“): AUTOBENEX, spol. s r.o., so sídlom Cabajská 3, 949 01 Nitra, IČO: 36 641 791, zapísaný v Obchodnom registri Okresného súdu Nitra, oddiel: Sro, vložka číslo: 39639/N (ďalej len ako „Úpadca“), týmto v zmysle § 92 ods. 1 písm. d) zákona č. 7/2005 Z.z. o konkurze a reštrukturalizácii v znení neskorších predpisov (ďalej len ako „ZKR“) vyhlasuje III. kolo verejného ponukového konania na speňaženie majetku Úpadcu patriaceho do všeobecnej konkurznej podstaty – predaj skladových zásob Úpadcu. I. Predmet ponukového konania Predmetom ponukového konania je majetok zapísaný pod položkou číslo 1 ako: Skladové zásoby v zmysle inventarizácie zo dňa 30.09.2024, stav opotrebovania: nepoužité, so stanovenou súpisovou hodnotou 200.000,- EUR vo vlastníctve Úpadcu, zapísané do Súpisu všeobecnej konkurznej podstaty, ktorý bol zverejnený v Obchodnom vestníku č. 7/2025 zo dňa 13.01.2025 pod zn. K001770 (ďalej len ako „Predmet speňaženia“). II. Všeobecné podmienky ponukového konania: 1. Záujemcovia o kúpu Predmetu speňaženia (ďalej len „Účastníci ponukového konania“) môžu predkladať ponuky v zalepených obálkach s nápisom „Ponukové konanie AUTOBENEX - neotvárať“ v lehote 15 dní odo dňa zverejnenia oznámenia o konaní verejného ponukového konania v insolvenčnom registri. V lehote podľa predchádzajúcej vety musia byť ponuky skutočne doručené správcovi na adresu sídla UBC 2020, k.s., Tamaškovičova 2742/17, 917 01 Trnava, Slovenská republika. Ponuky musia byť predložené v slovenskom. Ponuky možno predkladať fyzickou poštou ako aj elektronickou poštou (do dátovej schránky správcu) 2. V lehote 15 dní od zverejnenia oznámenia o vyhlásení ponukového konania musia byť ponuky skutočne doručené správcovi na adresu UBC 2020, k.s., Tamaškovičova 2742/17, 917 01 Trnava, Slovenská republika. Ponuky musia byť predložené v slovenskom jazyku. Ponuky možno predkladať fyzickou poštou, ako aj elektronickou poštou (do elektronickej schránky správcu E0007129551). 3. Predmet speňaženia je možné speňažiť len ako celok. 4. Najnižšia ponúkaná cena nie je stanovená. 5. Ponuka musí obsahovať: - nezameniteľné označenie Účastníka ponukového konania (pri fyzickej osobe nepodnikateľovi ponuka musí obsahovať meno, priezvisko, bydlisko, rodné číslo, vlastnoručný podpis fyzickej osoby, fotokópiu preukazu totožnosti; pri právnickej osobe obchodné meno, sídlo, IČO, výpis z obchodného registra alebo iného registra nie starší ako 3 mesiace, podpis štatutárneho zástupcu spôsobom uvedeným vo výpise z obchodného registra alebo iného registra; pri fyzickej osobe podnikateľovi meno, priezvisko, bydlisko, rodné číslo, vlastnoručný podpis fyzickej osoby podnikateľa, fotokópiu preukazu totožnosti a výpis zo živnostenského registra nie starší ako 3 mesiace) - údaje o bankovom spojení Účastníka ponukového konania (názov banky, číslo účtu vo forme IBAN, BIC/SWIFT) - kontaktné údaje Účastníka ponukového konania (najmä mailový kontakt) - stanovenie ponúkanej ceny s uvedením, či ponúkaná cena je bez DPH alebo vrátane DPH - dátum a podpis Účastníka ponukového konania resp. osoby oprávnenej konať v jeho mene. 6. Podmienkou účasti vo verejnom ponukovom konaní je zloženie zálohy vo výške 50% ponúkanej kúpnej ceny Účastníka ponukového konania, a to na konkurzný účet Úpadcu vedený v Tatra banka, a.s.: IBAN: SK04 1100 0000 0029 4206 5528, SWIFT(BIC): TATRSKBX, variabilný symbol: 23152024, s poznámkou: „zaloha VPK AUTOBENEX“. Ak záloha podľa predchádzajúcej vety nebude v plnom rozsahu zložená na uvedený účet najneskôr v posledný deň lehoty na predkladanie ponúk, Správca nemusí na ponuku prihliadať. Neúspešným Účastníkom ponukového konania bude záloha vrátená bezhotovostným prevodom na účet uvedený v ponuke do 5 dní odo dňa oznámenia výsledkov ponukového konania. Úspešný Účastník ponukového konania po podpise kúpnej zmluvy uhradí ponúknutú kúpnu cenu zníženú o zloženú zálohu. 7. Záväznú ponuku doručenú správcovi nemožno meniť, dopĺňať, ani vziať späť a Účastník ponukového konania je ňou viazaný až do skončenia ponukového konania. Každý Účastník ponukového konania môže predložiť len jednu záväznú ponuku. 8. Otváranie obálok uskutoční Správca do 2 pracovných dní odo dňa uplynutia lehoty na predkladanie ponúk. Po otvorení obálok Správca spíše zápisnicu a výsledky predloží na schválenie veriteľskému výboru ako príslušnému orgánu. Príslušný orgán je oprávnený predloženú ponuku účastníka konania neprijať, prípadne odmietnuť, aj bez vysvetlenia. 9. Správca oznámi výsledky ponukového konania všetkým Účastníkom ponukového konania písomne do 10 dní od oznámenia schválenia / neschválenia výsledkov ponukového konania príslušným orgánom. Z uvedeného dôvodu musí účastník ponukového konania vo svojej ponuke uviesť aj mailový kontakt. Účastníkovi ponukového konania, ktorý mailový kontakt v ponuke neuvedie, nebude oznámený výsledok ponukového konania. 10. Účasťou v ponukovom konaní a podaním ponuky Účastník ponukového konania vyhlasuje, že: - na majetok Účastníka ponukového konania nebolo začaté reštrukturalizačné konanie, ani povolená reštrukturalizácie, ani vyhlásený konkurz, - Účastník ponukového konania nie je v likvidácií, - voči Účastníkovi ponukového konania nie je začaté exekučné konanie, ani iné obdobné vykonávacie konanie, - Účastník ponukového konania neodvolateľné súhlasí so všetkými podmienkami tohto verejného ponukového konania. 11. Do 30 dní odo dňa oznámenia výsledkov ponukového konania zašle správca víťazovi ponukového konania návrh kúpnej zmluvy podpísaný s určením lehoty, do ktorej je úspešný účastník verejného ponukového konania povinný kúpnu zmluvu podpísať. Nepodpísanie kúpnej zmluvy v stanovenej lehote má za následok neuzavretie kúpnej zmluvy, a teda zmarenie verejného ponukového konania. 12. Účastník ponukového konania doručením svojej ponuky berie na vedomie a zároveň vyjadruje svoj súhlas s tým, že v prípade, ak bude vyhodnotený ako úspešný a napriek tomu odmietne uzavrieť zmluvu so Správcom, zložená záloha v plnej sume predstavuje pokutu za porušenie podmienok ponukového konania uzatvoriť kúpnu zmluvu so Správcom. V takom prípade nie je Správca účastníkovi ponukového konania povinný zloženú zálohu vrátiť. 13. Záujemcovia o bližšie informácie o predmete speňažovania môžu správcu kontaktovať e-mailom na adrese office@ubc2020.sk, do predmetu správy je nutné uviesť „VPK AUTOBENEX“. V Nových Zámkoch, dňa 24.02.2026 UBC 2020, k. s. správca úpadcu |
|