| Okresný súd Žilina | |
| Spisová značka súdu: | 4K/17/2013 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Peter Junas |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 22.12.1968 |
| Adresa dlžníka: | Bagarova 5168/1, 03601 Martin, SVK |
| Sudca: | JUDr. Jaroslav Macek |
| Správca: | Prvá arbitrážna k.s. (S1429) |
| IČO správcu: | 36795364 |
| Dátum začatia konania: | 26.7.2013 |
| Dátum začatia procesu: | 16.10.2013 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Okresný súd Bratislava I |
| IČO: | 00039471 |
| Adresa: | Záhradnícka 10, 81244 Bratislava - mestská časť Staré Mesto |
| ID oznamu: | 1084844 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Žilina (kód: 131) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 4K/17/2013 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 27.02.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 4K/17/2013 S1429 |
| Druh podania: | OZNAMENIA_SUVISIACE_SO_SPENAZOVANIM_MAJETKU_PODLIEHAJUCEHO_KONKURZU |
| Prvá arbitrážna k.s., správca konkurznej podstaty úpadcu Peter Junas, bytom Bagarova 1, 036 01 Martin, nar.: 22.12.1968, (ďalej len „Úpadca“) v súlade s ustanovením § 92 ods. 1, písm. d) zákona č. 7/2005 Z.z. o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „ZKR“) a záväzným pokynom príslušného orgánu, vyhlasuje I. kolo verejného ponukového konania na odplatné postúpenie peňažných pohľadávok Úpadcu. Predmet verejného ponukového konania: Predmetom tohto verejného ponukového konania je odplatné postúpenie nasledovných peňažných pohľadávok Úpadcu, zapísaných do súpisu majetku všeobecnej podstaty: Druh majetku Iná pohľadávka – Peňažná pohľadávka č. 1 Dlžník úpadcu 4GTE, s.r.o. , IČO: 47 208 422, so sídlom Jilemnického 4012/30, 036 01 Martin Právny dôvod vzniku Pohľadávka z titulu bezdôvodného obohatenia Právny titul Platobný rozkaz vydaný Okresným súdom Martin dňa 21.10.2025, pod sp. zn. 31C/3/2025, ktorý nadobudol právoplatnosť dňa 11.11.2025 a vykonateľnosť dňa 11.11.2025 Spoluvlastnícky podiel Úpadcu (zlomok) 1/1 Súpisová hodnota 13 934,95 € Istina 13 192,09 € Príslušenstvo pohľadávky úrok z omeškania vo výške - 5 % ročne zo sumy 5 632,72 Eur od 25.10.2023 až do zaplatenia - 5 % ročne zo sumy 5 128,83 Eur od 25.10.2023 až do zaplatenia - 5 % ročne zo sumy 2 430,54 Eur od 25.10.2023 až do zaplatenia Trovy konania 742,86 € Deň zapísania do súpisu 15.01.2026 Dôvod zapísania Majetok, ktorý úpadca nadobudol počas konkurzu podľa § 67 ods. 1 písm. b) zákona č. 7/2005 Druh majetku Iná pohľadávka – Peňažná pohľadávka č. 2 Dlžník úpadcu RES DOMINUS, občianske združenie, IČO: 52 416 895, so sídlom 29. augusta 634/5, 036 01 Martin Právny dôvod vzniku Pohľadávka z titulu bezdôvodného obohatenia Právny titul Platobný rozkaz vydaný Okresným súdom Martin dňa 17.11.2025, pod sp. zn. 24C/114/2025, ktorý nadobudol právoplatnosť dňa 06.12.2025 a vykonateľnosť dňa 06.12.2025 Spoluvlastnícky podiel Úpadcu (zlomok) 1/1 Súpisová hodnota 3 334,58 € Istina 3 000,00 € Trovy konania 334,58 € Deň zapísania do súpisu 15.01.2026 Dôvod zapísania Majetok, ktorý úpadca nadobudol počas konkurzu ,podľa § 67 ods. 1 písm. b) zákona č. 7/2005 Jednotlivé peňažné pohľadávky zapísané do súpisu majetku všeobecnej podstaty sú speňažované ako každá zložka majetku zvlášť. Vzhľadom na uvedené záujemca doručí záväznú ponuku na každú peňažnú pohľadávku samostatne. Lehota na doručenie záväznej ponuky: Lehota na doručenie záväznej ponuky záujemcu je do 16.03.2026, pričom záväznú ponuku je potrebné v uvedenom termíne doručiť elektronicky do insolvenčného registra alebo do elektronickej schránky správcu. Na záväzné ponuky doručené správcovi po lehote na doručovanie záväzných ponúk, sa nebude prihliadať. Náležitosti záväznej ponuky: Správca bude prihliadať a do verejného ponukového konania budú zaradené len tie záväzné ponuky záujemcov, ktoré budú v určenom termíne doručené určeným spôsobom a ktoré budú obsahovať: - meno a priezvisko fyzických osôb, resp. presné obchodné meno právnických osôb - dátum narodenia pri fyzických osobách, IČO pri právnických osobách, ak bolo pridelené; v prípade zahraničných právnických osôb iný identifikačný údaj, ak bol právnickej osobe pridelený a uvedenie miesta jej registrácie - trvalý pobyt, prípadne prechodný pobyt pri fyzických, resp. sídlo pri právnických osobách - označenie pohľadávky, a to takým spôsobom, aby ju nebolo možné zameniť za inú súpisovú zložku majetku - výšku ponúkanej kúpnej odplaty v eurách za pohľadávku o odkúpenie ktorej má záujem, a to číselné a slovné vyjadrenie ponúkanej kúpnej ceny a meny tak, aby neboli pochybnosti o výške a mene ponúkanej kúpnej ceny; v prípade rozporu medzi číselným a slovným vyjadrením platí nižšia suma - adresu na doručovanie písomnosti v ponukovom konaní, telefonický kontakt prípadne e-mailovú adresu - čestné prehlásenie záujemcu, že voči Úpadcovi nemá žiadne záväzky Záloha na kúpnu cenu Zábezpeka na kúpnu cenu je stanovená vo výške 50% z ponúknutej kúpnej ceny. Prihliada sa iba na tie ponuky, kde bola zábezpeka na ponúknutú kúpnu cenu zložená záujemcom na účet správcu, to v lehote na predkladanie ponúk. Bankový účet, na ktorý možno skladať zálohu na kúpnu cenu: IBAN: SK40 1111 0000 0010 9032 9057 vedený v UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., pobočka zahraničnej banky Určenie minimálnej odplaty za postúpenie pohľadávky vo verejnom ponukovom konaní V súlade so záväzným pokynom príslušného orgánu v 1. kole verejného ponukového konania je výška odplaty za postúpenie pohľadávky stanovená vo výške 100% súpisovej hodnoty istiny a 100% hodnoty trov konania prislúchajúcich k danej pohľadávke. Výška odplaty určená v záväznej ponuke je v mene euro a nemožno ju znížiť. Vyhodnotenie záväzných ponúk Správca vyhodnotí doručené ponuky do 3 pracovných dní od uplynutia lehoty na podávanie záväzných ponúk. Rozhoduje vždy najvyššia ponúknutá kúpna cena za splnenia podmienok verejného ponukového konania. Ak viacerí záujemcovia ponúknu rovnaké plnenie, Správca vyhlási doplňujúce kolo ponukového konania určené výlučne pre týchto záujemcov. Dotknutí záujemcovia budú správcom vyzvaní na predloženie novej cenovej ponuky, ktorá nesmie byť nižšia než ich pôvodný návrh. Za víťaza bude určený záujemca, ktorý v tomto samostatnom kole predloží najvyššiu ponuku. Vyhodnotenie doručených záväzných ponúk a ich schválenie je v kompetencii Správcu, pričom je správca oprávnený všetky doručené záväzné ponuky záujemcov odmietnuť. Oznámenie výsledkov ponukového konania odošle Správca len tomu záujemcovi, ktorého ponuka bude správcom vyhodnotená ako víťazná. Neúspešným záujemcom bude zábezpeka vrátená obratom po tom, čo úspešný záujemca uzatvorí kúpnu zmluvu. Zložená zábezpeka úspešného účastníka verejného ponukového konania v prípade neuzatvorenia zmluvy o postúpení pohľadávky prepadá vo výške 100% v prospech všeobecnej konkurznej podstaty a stáva sa zmluvnou pokutou. V prípade, že úspešný záujemca odmietne uzatvoriť zmluvu o postúpení pohľadávky, určí správca za víťaza verejného ponukového konania v poradí ďalšieho záujemcu s najvyššou ponukou. Zložená zábezpeka úspešného záujemcu, ktorého ponuka nebude správcom odmietnutá, sa započítava na konečnú odplatu za postúpenie pohľadávky. Osobitné ustanovenia Výška ponúknutej kúpnej ceny je konečná a nemenná, číselné a slovné vyjadrenie ponúkanej kúpnej ceny a meny musí byť vykonané tak, aby neboli pochybnosti o výške a mene ponúkanej kúpnej ceny; v prípade rozporu medzi číselným a slovným vyjadrením platí nižšia suma. e-mail: info@prvaarbitrazna.sk tel.: 048/414 6727, mobil: 0910 790 006 Prvá arbitrážna k.s. Ing. Vojtech Švantner komplementár spoločnosti |
|