| Okresný súd Nitra | |
| Spisová značka súdu: | 23K/1/2023 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Convents Products SK, s.r.o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 35879394 |
| Adresa dlžníka: | Janka Kráľa 4869/10, 95501 Topoľčany, SVK |
| Sudca: | JUDr. Jana Coboriová |
| Správca: | Kovár (S310) |
| IČO správcu: | 36066214 |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 31.1.2023 |
| Dátum začatia procesu: | 9.2.2023 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Convents Products SK, s.r.o. |
| IČO: | 35879394 |
| Adresa: | Janka Kráľa 4869/10, 95501 Topoľčany |
| ID oznamu: | 1082447 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Nitra (kód: 124) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 23K/1/2023 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 12.02.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 23K/1/2023 S310 |
| Druh podania: | Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru |
| ZÁPISNICA z elektronického hlasovania veriteľského výboru úpadcu: Convents Products SK, s.r.o., ktoré sa uskutočnilo v období od 29.01.2026 do 11.02.2026 Úpadca: Convents Products SK, s.r.o. so sídlom Janka Kráľa 4869/10, Topoľčany 955 01 IČO: 35 879 394 zapísaný v OR OS Nitra, oddiel Sro, vložka číslo 26621/N Správca: JUDr. Karol Kovár Súd vedúci konanie: Okresný súd Nitra Spisová značka: 23K/1/2023 Správca úpadcu doručil predsedovi veriteľského výboru Návrh na uloženie záväzného pokynu na speňaženie majetku zo dňa 15.12.2025. V návrhu správca úpadcu špecifikoval majetok zapísaný do súpisu všeobecnej podstaty (peňažné pohľadávky) v súpisnej hodnote 1.525.988,09 EUR a navrhol tento majetok speňažiť formou verejného ponukového konania ako súbor majetku s najnižšou ponúknutou cenou v 1. kole verejného ponukového konania v sume 450.000,- EUR. Predseda veriteľského výboru zaslal členom veriteľského výboru dňa 29.01.2026 e-mail s návrhom vykonať hlasovanie veriteľského výboru o udelení záväzného pokynu správcovi na speňaženie v priloženom návrhu správcu zo dňa 15.12.2025 špecifikovaného majetku zapísaného do súpisu všeobecnej podstaty v súpisnej hodnote 1.525.988,09 EUR s navýšením najnižšej ponúkanej ceny v 1. kole verejného ponukového konania na sumu minimálne 535.000,- EUR. Predseda veriteľského výboru požiadal ostatných členov veriteľského výboru, aby zaslali súhlasné alebo odmietavé stanovisko k udeleniu požadovaného pokynu s tým, že v prípade nedoručenia stanoviska zo strany niektorého člena veriteľského výboru v určenej lehote sa bude mať za to, že sa tento člen veriteľského výboru zdržal hlasovania. Výsledky elektronického hlasovania: - člen veriteľského výboru: Všeobecná úverová banka, a.s.: súhlas - člen veriteľského výboru: LENZA spol. s r.o.: súhlas - člen veriteľského výboru: Machunka DR s.r.o.: súhlas - člen veriteľského výboru: mazama, s. r. o.: zdržal sa - člen veriteľského výboru: VGD SLOVAKIA s. r. o.: zdržal sa S ohľadom na vyššie uvedené je možné konštatovať nasledovné výsledky hlasovania: Počet hlasov za udelenie pokynu správcovi: 3 (jeden) Počet hlasov proti udeleniu pokynu správcovi: 0 (nikto) Zdržali sa hlasovania: 2 (dvaja) Vzhľadom na uvedené možno konštatovať, že veriteľský výbor schválil udelenie pokynu správcovi na speňaženie v návrhu správcu zo dňa 15.12.2025 špecifikovaných peňažných pohľadávok v súpisnej hodnote 1.525.988,09 EUR ako súbor majetku formou verejného ponukového konania s najnižšou ponúknutou cenou v 1. kole verejného ponukového konania minimálne v sume 535.000,- EUR. Uvedený záväzný pokyn sa ukladá iba pre 1. kolo speňažovania, v prípade neúspešného speňažovania správca požiada veriteľský výbor o udelenie nového záväzného pokynu. Vyhodnotenie doručených ponúk správca bezodkladne doručí členom veriteľského výboru na odsúhlasenie víťaznej ponuky. Výsledok hlasovania bude oznámený správcovi. V Bratislave dňa 12.02.2026 ................................................ Machunka DR s.r.o. predseda veriteľského výboru v.z. Advokátska kancelária JUDr. Marcel BORIS, s.r.o. JUDr. Marcel Boris, advokát a konateľ |
|