| Okresný súd Trnava | |
| Spisová značka súdu: | 24K/1/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | VINOHRADY HABSBURG a.s. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 50717791 |
| Adresa dlžníka: | Palárikova 1732/3, 90851 Holíč, SVK |
| Sudca: | Mgr. Ján Longauer |
| Správca: | Podolský (S1230) |
| IČO správcu: | |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 23.5.2024 |
| Dátum začatia procesu: | 6.6.2024 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | VINOHRADY HABSBURG a.s. |
| IČO: | 50717791 |
| Adresa: | Palárikova 1732/3, 90851 Holíč |
| ID oznamu: | 1082340 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Trnava (kód: 110) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 24K/1/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 12.02.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 24K/1/2024 S1230 |
| Druh podania: | OZNAMENIA_SUVISIACE_SO_SPENAZOVANIM_MAJETKU_PODLIEHAJUCEHO_KONKURZU |
| Oznam správcu úpadcu: VINOHRADY HABSBURG a.s., so sídlom Palárikova 1732/3, 908 51 Holíč, IČO: 50 717 791. Správca konkurznej podstaty úpadcu VINOHRADY HABSBURG a.s., so sídlom Palárikova 1732/3, 908 51 Holíč, IČO: 50 717 791, č. k. 24K/1/2024, v súlade so záväzným pokynom veriteľského výboru uvedeného v Uznesenia č. 1 zápisnice z II. zasadnutia veriteľského výboru zo dňa 26.08.2025 vyhlasuje 5. kolo verejného ponukového konania na predaj majetku úpadcu „Súbor majetku – pozemky, iné majetkové hodnoty a všetky neuhradené peňažné pohľadávky“ patriacich do všeobecnej podstaty úpadcu v zmysle § 92 ods. 1 písm. d) zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii. 1. Predmet predaja – „Súbor majetku – pozemky, iné majetkové hodnoty a všetky neuhradené peňažné pohľadávky“ zapísané v súpise majetku všeobecnej podstaty úpadcu bol zverejnený v Obchodnom vestníku č. 112/2024 dňa 11.06.2024. Doplnenie súpisu všeobecnej podstaty o novú súpisovú zložku majetku bolo zverejnené v Obchodnom vestníku č. 190/2024 dňa 01.10.2024. Súbor majetku sa speňažuje ako jeden samostatný celok v zmysle záväzného pokynu veriteľského výboru uvedeného v Uznesenia č. 1 zápisnice z II. zasadnutia veriteľského výboru zo dňa 26.08.2025. 2. V 5. kole verejného ponukového konania sa predaj „Súboru majetku – pozemky, iné majetkové hodnoty a všetky neuhradené peňažné pohľadávky‘‘ uskutoční za najvyššiu ponúknutú cenu. Záujemcovia sa môžu uchádzať o kúpu Súboru majetku – pozemky, iné majetkové hodnoty a všetky neuhradené peňažné pohľadávky ako celku. Ďalšie podrobnosti týkajúce sa účasti v ponukovom konaní, vrátane obsahových náležitostí ponuky, stanoví správca v podmienkach verejného ponukového konania, ktoré si záujemcovia môžu vyžiadať na tel. č. správcu: 0903 242 700, e-mailom na adrese: peterpodolsky@hotmail.com za nenávratný účastnícky poplatok vo výške 100 € v zmysle zápisnice z II. zasadnutia veriteľského výboru zo dňa 26.08.2025. Zaplatenie poplatku je podmienkou účasti záujemcu v ponukovom konaní. 3. Záujemca musí doručiť správcovi ponuku v zalepenej obálke s výrazným označením „Verejné ponukové konanie - VINOHRADY HABSBURG a.s., v konkurze – neotvárať“ najneskôr do 05.03.2026 do 11:00 hod. na adresu kancelárie správcu Stachanovská 52, 82105 Bratislava. Zmeškanie lehoty nemožno odpustiť. Každý záujemca môže predložiť len jednu ponuku, inak sa všetky jeho podané ponuky odmietnu. Doručená ponuka je záväzná až do skončenia 5. kola verejného ponukového konania. Ponuka musí obsahovať všetky náležitosti uvedené v podmienkach verejného ponukového konania. 4. Víťaznú ponuku správca vyhodnotí do 20 dní od otvorenia obálok. 5. Víťazom ponukového konania sa stane ten účastník, ktorý splní podmienky verejného ponukového konania a súčasne bude správcom vyhodnotený ako víťaz. Víťaznú ponuku vyhodnotí správca do 20 dní od otvorenia obálok, a to najmä podľa výšky ponúknutej kúpnej ceny. Správca si vyhradzuje právo odmietnuť všetky ponuky, pokiaľ ponúknutá cena bude neprimerane nízka vzhľadom na súpisovú hodnotu majetku. Pri splnení všetkých vyššie uvedených podmienok môže správca odplatne previesť majetok patriaci do všeobecnej podstaty úpadcu aj na osoby uvedené v §83 ods.1 písm. e) ZKR. 6. Správca môže s víťazom ponukového konania uzavrieť kúpnu zmluvu až po úplnom uhradení ponúkanej kúpnej ceny. 7. V prípade, že správcom vyhodnotený víťazný záujemca odmietne uzavrieť kúpnu zmluvu alebo ponúkanú kúpnu cenu neuhradí včas podľa pokynu správcu, má správca voči takémuto záujemcovi nárok na zmluvnú pokutu vo výške 10% z ponúknutej kúpnej ceny |
|