| Okresný súd Nitra | |
| Spisová značka súdu: | 31K/11/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | ASHARIA s.r.o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 51231409 |
| Adresa dlžníka: | Slovanská 29, 93521 Tlmače, SVK |
| Sudca: | Mgr. Filip Grznárik |
| Správca: | Hetényiová (S1668) |
| IČO správcu: | |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 6.6.2024 |
| Dátum začatia procesu: | 29.10.2024 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | BlackStars, s. r. o. |
| IČO: | 53373430 |
| Adresa: | Továrenská 14, 81109 Bratislava - mestská časť Staré mesto |
| ID oznamu: | 1082339 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Nitra (kód: 124) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 31K/11/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 12.02.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 31K/11/2024 S1668 |
| Druh podania: | OZNAMENIA_SUVISIACE_SO_SPENAZOVANIM_MAJETKU_PODLIEHAJUCEHO_KONKURZU |
| Mgr. Veronika Vargová, so sídlom kancelárie Mostná 62, 949 01 Nitra, správca úpadcu ASHARIA s.r.o. v konkurze, IČO: 51 231 409, so sídlom Slovanská 29, 935 21 Tlmače týmto v súlade s ustanovením § 92 ods. 1 písm. d) ZKR a so záväzným pokynom príslušného orgánu vyhlasuje III. kolo verejného ponukového konania na predaj súboru majetku – peňažných pohľadávok zapísaných do súpisu všeobecnej podstaty nezabezpečených veriteľov úpadcu pod por. č. 1 až 4 (ďalej aj len ako „Pohľadávky“). Záujemca predložením ponuky berie na vedomie, že v prípade, ak sa preukáže alebo zistí, že Pohľadávky nezodpovedajú stavu uvádzanému v súpise, záujemca nemá právo požadovať akúkoľvek zľavu z ponúknutej sumy za Pohľadávky; uvedené rovnako nepredstavuje relevantný dôvod na odstúpenie od zmluvy ani na iný zánik či zrušenie zmluvy uzatvorenej medzi Správcom a záujemcom. Správca neručí za vymoženie pohľadávok, resp. za ich právny stav a tieto sa speňažujú ako stoja a ležia. Podmienky verejného ponukového konania: 1. Adresa Správcu na doručovanie všetkých listín v ponukovom konaní je Mgr. Veronika Vargová, Mostná 62, 949 01 Nitra. Na záväzné ponuky doručované na inú adresu a iným ako listinným spôsobom sa neprihliada. 2. Lehota na doručenie záväznej ponuky je 14 dní odo dňa zverejnenia oznamu o ponukovom konaní v insolvenčnom registri. Oznámenie o vyhlásení ponukového konania sa v zmysle ust. § 199 ods. 7 ZKR považuje za zverejnené nasledujúci deň po jeho zverejnení v insolvenčnom registri. Záväzné ponuky je možné doručiť do 12.00 hod. v posledný deň lehoty na doručenie ponúk. V prípade, že posledný deň uvedenej lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo sviatok, lehota končí najbližší nasledujúci pracovný deň. Záväznú ponuku je potrebné v uvedenej lehote fyzicky doručiť na adresu kancelárie Správcu, t.j. nestačí jej podanie na poštovú prepravu v posledný deň lehoty. Na ponuky doručené po uplynutí lehoty na doručovanie záväzných ponúk sa nebude prihliadať. 3. Záväznú ponuku doručenú Správcovi nemožno meniť, dopĺňať ani vziať späť a záujemca je ňou viazaný minimálne po dobu ukončenia ponukového konania alebo do času uzatvorenia zmluvy o predaji majetku s víťazným záujemcom. Každý záujemca môže predložiť len jednu Záväznú ponuku, inak Správca všetky ním podané záväzné ponuky odmietne. 4. Záväznú ponuku, ako aj všetky ostatné listiny v ponukovom konaní je potrebné Správcovi predkladať v slovenskom jazyku, resp. s pevne zviazaným úradným prekladom listín do slovenského jazyka. 5. Správca bude v ponukovom konaní prihliadať len na tie Záväzné ponuky, ktoré mu budú doručené v lehote na doručenie podľa bodu 2. na adresu podľa bodu 1. v nepriehľadnej zalepenej obálke, na ktorej bude viditeľne napísané: „sp. zn. 31K/11/2024 ASHARIA s.r.o. – ZÁVÄZNÁ PONUKA – NEOTVÁRAŤ “, inak sa na ňu neprihliada. Prihliada sa iba na tie ponuky, ktoré budú obsahovať: a) označenie záujemcu o kúpu (v prípade právnických osôb a fyzických osôb - podnikateľov: obchodné meno, sídlo, IČO alebo iný identifikačný údaj, označenie štatutárneho orgánu a v prípade fyzických osôb meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu, rodné číslo) a kontaktné údaje záujemcu (e-mail, telefónne číslo), b) riadnu identifikáciu Pohľadávok, zhodnú s označením, ktoré je uvedené v oznámení o vyhlásení verejného ponukového konania, c) návrh kúpnej ceny (odplaty), vyjadrenú číslom i slovom v mene Euro, d) Právnická osoba predloží výpis z príslušného registra v ktorom je záujemca ako právnická osoba zapísaná, nie starší ako 30 dní od predloženia ponuky; Fyzická osoba – podnikateľ predloží výpis zo živnostenského registra resp. iného registra, v ktorom je fyzická osoba – podnikateľ zapísaná, nie starší ako 30 dní od predloženia ponuky a Fyzická osoba – nepodnikateľ predloží fotokópiu preukazu totožnosti, e) doklad o poukázaní finančnej zábezpeky vo výške 100,00,- EUR (slovom jedno sto euro a nula eurocentov) v prospech účtu, vedený v Tatra banka, a.s., IBAN: SK03 1100 0000 0029 2390 2781, variabilný symbol: 1000001. Finančná zábezpeka musí byť pripísaná na bankovom účte Úpadcu podľa tohto bodu najneskôr do času skončenia lehoty na predkladanie ponúk. V prípade víťazného záujemcu bude zábezpeka započítaná na kúpnu cenu, f) vyhlásenie, že záujemca súhlasí so všetkými podmienkami tohto ponukového konania, g) čestné vyhlásenie o vysporiadaní / neexistencii záväzkov voči Úpadcovi. 7. Správca otvorí a vyhodnotí doručené záväzné ponuky v posledný deň lehoty na doručenie záväzných ponúk, o 12:05 hodine. O priebehu otvorenia a vyhodnotenia ponúk bude Správcom spísaná zápisnica. Víťazom ponukového konania sa stane ten záujemca, ktorý splní podmienky verejného ponukového konania a ponúkne najvyššiu kúpnu cenu. 8. Doručením záväznej ponuky do kancelárie Správcu sa záujemca zaväzuje v prípade, že jeho ponuka bude vyhodnotená ako úspešná, uzatvoriť so Správcom v lehote do 3 pracovných dní od výzvy Správcu zmluvu o predaji majetku, ktorej predmetom bude odplatný prevod Pohľadávok v prospech úspešného záujemcu za kúpnu cenu ponúknutú úspešným záujemcom. 9. V prípade, že víťazný záujemca odmietne uzatvoriť so Správcom zmluvu o predaji majetku v lehote určenej Správcom alebo inak zmarí proces speňaženia Pohľadávok, Správca môže vyhlásiť zrealizované kolo ponukového konania za zmarené, o čom vyhotoví úradný záznam; v takom prípade Správca môže vyhlásiť opakovanie ponukového konania za tých istých podmienok. Na prípadnú ponuku záujemcu, ktorý zmaril ponukové konanie, sa v opakovanom kole ponukového konania neprihliada. Víťaznému záujemcovi vznikne za zmarenie ponukového konania povinnosť zaplatiť pokutu vo výške zloženej zábezpeky, ktorá sa stane príjmom všeobecnej podstaty. Správca je oprávnený započítať pokutu s pohľadávkou záujemcu na vrátenie zloženej zábezpeky. V Nitre, dňa 12.02.2026 Mgr. Veronika Vargová, správca úpadcu |
|