| Mestský súd Bratislava III | |
| Spisová značka súdu: | B1-27K/41/2020 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | IRON SLOVAKIA, a.s. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 43846491 |
| Adresa dlžníka: | Rožňavská 22, 82104 Bratislava - mestská časť Ružinov, SVK |
| Sudca: | JUDr. Lenka Čadanová |
| Správca: | IR KONKURZY A REŠTRUKTURALIZÁCIE,k.s. (S1436) |
| IČO správcu: | 36865265 |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 30.12.2020 |
| Dátum začatia procesu: | 13.7.2021 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | URBÁNI Partners s.r.o. |
| IČO: | |
| Adresa: | Skuteckého 17 , 97401 Banská Bystrica |
| ID oznamu: | 1081935 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Mestský súd Bratislava III (kód: 104) |
| Spisová značka súdneho spisu: | B1-27K/41/2020 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 10.02.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Áno |
| Spisová značka správcovského spisu: | B1-27K/41/2020 S1436 |
| Druh podania: | ZAPISNICA_ZO_ZASADNUTIA_SO_ZASTUPCOM_VERITELOV |
| Oznámenie o uložení odporúčania v súvislosti s prebiehajúcimi súdnymi konaniami Písomné odporúčanie zástupcu veriteľov úpadcu zo dňa 10.02.2026: Zástupca veriteľov úpadcu IRON SLOVAKIA, a.s. v konkurze, so sídlom Rožňavská 22, 821 04 Bratislava, IČO: 43 846 491 (ďalej len „Úpadca“) - Slovenská republika – Daňový úrad Bratislava, zast. Slovenská konsolidačná, a.s., udeľuje správcovi úpadcu odporúčanie, pristúpiť k celkovému mimosúdnemu urovnaniu predmetu sporov v súdnych konaniach vedených pred Mestským súdom Bratislava III (i) pod sp. zn. 1Cbi/25/2022 proti žalovanému – spoločnosti AM Solution, s.r.o. – v konaní o určenie neúčinnosti právnych úkonov a poskytnutie peňažného plnenia (odporovacia žaloba podľa ust. § 57 a nasl. ZKR), (ii) pod sp. zn. 1Cbi/28/2022, proti žalovanému – spoločnosti AM Solution, s.r.o. – v konaní o určenie neúčinnosti právnych úkonov a poskytnutie peňažného plnenia (odporovacia žaloba podľa ust. § 57 a nasl. ZKR); (iii) pod sp. zn. 2Cbi/26/2022 proti žalovaným (1) Ing. Andrea Mihály a (2) Mgr. Martin Pekarovič – v konaní o určenie neúčinnosti právnych úkonov a poskytnutie peňažného plnenia – náhrady (odporovacia žaloba podľa ust. § 57 a nasl. ZKR) uzavretím dohody o urovnaní, na základe ktorej sa zaviažu spoločnosť AM Solution, s.r.o., Ing. Andrea Mihály a Mgr. Martin Pekarovič spoločne a nerozdielne poskytnúť do všeobecnej konkurznej podstaty Úpadcu pokonávku v sume 40.000,- Eur (v súlade s novým návrhom generálneho mimosúdneho urovnania predmetných súdnych konaní predloženým právnym zástupcom žalovaných dňa 29.05.2025 a tam uvedeným pomerným rozpočítaním medzi jednotlivé odporovacie konania) s tým, že každá strana konania bude znášať trovy súdnych konaní na vlastné náklady a súčasne sa žalovaní vzdajú akýchkoľvek a všetkých práv, nárokov a pohľadávok voči Úpadcovi a tieto nebudú voči Úpadcovi ďalej žiadnou formou uplatňovať. I R KONKURZY A REŠTRUKTURALIZÁCIE, k.s., správca |
|