| Mestský súd Bratislava III | |
| Spisová značka súdu: | 24K/33/2025 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Latta Trans, s. r. o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 53471733 |
| Adresa dlžníka: | Karpatské námestie 10A, 83106 Bratislava - mestská časť Rača, SVK |
| Sudca: | JUDr. Lenka Čadanová |
| Správca: | KL PRESSBURG k. s. (S2111) |
| IČO správcu: | 54883253 |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 12.12.2025 |
| Dátum začatia procesu: | |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Advokátska kancelária KONCOVÁ PARTNERS, s.r.o. |
| IČO: | 47256907 |
| Adresa: | Legionárska 7158/5, 91101 Trenčín |
| ID oznamu: | 1081543 |
| Typ oznamu: | Oznam súdu |
| Súd: | Mestský súd Bratislava III (kód: 104) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 24K/33/2025 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 09.02.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Druh textu: | Uznesenie |
| Hlavička: | Mestský súd Bratislava III v právnej veci navrhovateľa - veriteľa: TZ KOVY, s.r.o., so sídlom Baška 1202, 040 16 Baška, IČO: 46 967 923, pr. zastúpený: Mgr. Patrik Tulinský, LL.M., usadený euroadvokát, so sídlom Hrnčiarska 933/8, 040 01 Košice - mestská časť Staré Mesto, IČO: 53 811 062, o návrhu na vyhlásenie konkurzu na majetok dlžníka: Latta Trans, s. r. o., so sídlom Karpatské námestie 10A, 831 06 Bratislava - mestská časť Rača, IČO: 53 471 733, takto, |
| Rozhodnutie: | Súd ustanovuje dlžníkovi: Latta Trans, s. r. o., so sídlom Karpatské námestie 10A, 831 06 Bratislava - mestská časť Rača, IČO: 53 471 733, predbežného správcu: KL PRESSBURG k. s., so sídlom kancelárie Lužná 3921/6, 851 04 Bratislava, IČO: 54 883 253, zn. správcu: S2111. Súd ukladá predbežnému správcovi povinnosť zistiť, či majetok dlžníka bude postačovať aspoň na úhradu nákladov konkurzu, vypracovať a predložiť súdu v lehote 10 dní od ustanovenia do funkcie podrobnú písomnú správu o stave zisťovania majetku dlžníka a vykonaných úkonoch, v lehote 20 dní od ustanovenia do funkcie druhú podrobnú písomnú správu o stave zisťovania majetku dlžníka a vykonaných úkonoch, v lehote 28 dní od ustanovenia do funkcie tretiu podrobnú písomnú správu o týchto skutočnostiach a najneskôr do 45 dní od ustanovenia podať súdu záverečnú správu o majetnosti alebo nemajetnosti dlžníka. |
| Odôvodnenie: | 1. Mestský súd Bratislava III uznesením č. k. 24K/33/2025 - 44 zo dňa 10.12.2025, ktoré nadobudlo právoplatnosť dňa 12.12.2025, začal na návrh navrhovateľa - veriteľa: TZ KOVY, s.r.o., so sídlom Baška 1202, 040 16 Baška, IČO: 46 967 923 (ďalej len ,,Navrhovateľ“), konkurzné konanie na majetok dlžníka: Latta Trans, s. r. o., so sídlom Karpatské námestie 10A, 831 06 Bratislava - mestská časť Rača, IČO: 53 471 733 (ďalej len „Dlžník“). 2. Uznesením č. k. 24K/33/2025 - 49 zo dňa 16.12.2025, ktoré nadobudlo právoplatnosť dňa 01.01.2026, súd vyzval Dlžníka, aby sa do 20 dní od doručenia návrhu k návrhu vyjadril, osvedčil svoju platobnú schopnosť a uviedol, či súhlasí, aby súd rozhodol vo veci vyhlásenia konkurzu bez pojednávania podľa § 19 ods. 1 písm. a), bod 3 zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „ZKR“). 3. Dlžník na výzvu súdu, ktorá mu bola doručená dňa 01.01.2026 žiadnym spôsobom nereagoval a v stanovenej lehote 20 dní od doručenia daného uznesenia nepreukázal platobnú schopnosť. 4. Podľa § 19 ods. 1 písm. c) ZKR súd rozhodne o vyhlásení konkurzu vtedy, ak dlžník neosvedčil svoju platobnú schopnosť, inak rozhodne o zastavení konkurzného konania; pri rozhodovaní o vyhlásení konkurzu súd neprihliada na záväzky, pri ktorých dlžník osvedčil ich spornosť; ak sa dlžník v lehote podľa odseku 1 písm. a) bodu 1 nevyjadril, má sa za to, že svoju platobnú schopnosť neosvedčil. 5. Podľa § 19 ods. 1 písm. d) ZKR ak sa konkurzné konanie začalo na návrh veriteľa a súd má pred rozhodnutím o vyhlásení konkurzu pochybnosti o dlžníkovej majetnosti, bez zbytočného odkladu po tom, čo zistí, že tu nie sú dôvody na iné rozhodnutie ako vyhlásenie konkurzu, ustanoví dlžníkovi predbežného správcu; o návrhu v tomto prípade rozhodne v lehote podľa § 20 ods. 1. 6. Podľa § 9 ods. 2 vyhlášky MS SR č. 665/2005 Z. z. hodnotu majetku súd posúdi najmä podľa zoznamu majetku predloženého dlžníkom, vyjadrenia predbežného správcu, prípadne dôkazov predložených účastníkmi konania. Pri posúdení hodnoty majetku sa prihliada aj na hodnotu majetku, o ktorý bol majetok dlžníka ukrátený v dôsledku právnych úkonov, pri ktorých možno odôvodnene predpokladať ich odporovateľnosť, podľa vyjadrenia predbežného správcu, dlžníka, prípadne dôkazov predložených účastníkmi konania. 7. Podľa § 21 ods. 1 ZKR predbežný správca zisťuje, či majetok dlžníka bude postačovať aspoň na úhradu nákladov konkurzu; predbežný správca je pritom povinný vychádzať aj z hodnoty majetku, o ktorý bol majetok dlžníka ukrátený v dôsledku právnych úkonov, pri ktorých možno odôvodnene predpokladať ich odporovateľnosť a z hodnoty pohľadávky zo zodpovednosti za nepodanie návrhu na vyhlásenie konkurzu v mene dlžníka. Predbežnému správcovi patria pri zisťovaní majetku dlžníka rovnaké oprávnenia ako správcovi v konkurze; ustanovenia § 74 a 75 sa použijú primerane. Súd môže v súvislosti so zisťovaním majetnosti dlžníka ukladať predbežnému správcovi pokyny, ktorými je predbežný správca viazaný. Predbežný správca je povinný o svojich zisteniach priebežne informovať súd a najneskôr do 45 dní od ustanovenia podať súdu záverečnú správu o majetnosti alebo nemajetnosti dlžníka. Ak dlžník neposkytne predbežnému správcovi potrebnú súčinnosť, súd môže lehotu na podanie záverečnej správy o 15 dní predĺžiť. 8. Podľa § 21 ods. 5 ZKR na odvolanie a ustanovenie predbežného správcu a dohľad súdu nad činnosťou predbežného správcu sa použijú ustanovenia o odvolaní a ustanovení správcu a dohľade súdu nad správcom počas konkurzu. 9. Podľa § 40 ods. 1 veta druhá ZKR, Súd ustanoví správcu na základe náhodného výberu pomocou technických a programových prostriedkov schválených ministerstvom; to neplatí, ak ide o ustanovenie správcu na návrh schôdze veriteľov. 10. Keďže Dlžník v stanovenej lehote neosvedčil svoju platobnú schopnosť a po začatí konkurzného konania a po preskúmaní spisového materiálu má súd pochybnosti o tom, či majetok Dlžníka bude postačovať aspoň na úhradu nákladov konkurzu, nakoľko súd nemá preukázanú jeho majetnosť, náhodným výberom pomocou technických a programových prostriedkov ustanovuje Dlžníkovi v zmysle § 19 ods. 1 písm. d) ZKR predbežného správcu a ukladá mu povinnosť vypracovať a predložiť súdu správy o majetku Dlžníka, tak ako je uvedené vo výroku tohto uznesenia. |
| Poučenie: | Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné (§ 198 ods. 1 ZKR). Uznesenie sa považuje za doručené dňom nasledujúcim po dni jeho zverejnenia v insolvenčnom registri (§ 199 ods. 7 ZKR). |