| Mestský súd Bratislava III | |
| Spisová značka súdu: | 25K/34/2025 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Slovenská železničná dopravná spoločnosť, a.s. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 35856742 |
| Adresa dlžníka: | Mostová 2, 81102 Bratislava, SVK |
| Sudca: | JUDr. Natália Gabrišová Lendvorská |
| Správca: | Trustee, k.s. (S2045) |
| IČO správcu: | 53962737 |
| Typ správcu: | Predbežný |
| Dátum začatia konania: | 20.6.2025 |
| Dátum začatia procesu: | |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky |
| IČO: | 42499500 |
| Adresa: | Lazovná 63, 97401 Banská Bystrica |
| ID oznamu: | 1081530 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Mestský súd Bratislava III (kód: 104) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 25K/34/2025 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 09.02.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 25K/34/2025 S2045 |
| Druh podania: | Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru |
| Zápisnica z prvého zasadnutia veriteľského výboru úpadcu Slovenská železničná dopravná spoločnosť, a.s., so sídlom Mostová 2, 811 02 Bratislava, IČO: 35 856 742 vyhotovená v zmysle ustanovenia § 38 ods. 6 zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii v znení neskorších právnych predpisov/ďalej v texte len „ZKR“/ Miesto konania: Kominárska 2,4, 831 04 Bratislava Deň konania: 06.02.2026 (piatok) Čas konania: 10:20 hod. Zvolávateľ zasadnutia: Trustee, k.s. – komplementár JUDr. Juraj Hladký, správca Prítomní na zasadnutí veriteľského výboru (podpisom potvrdzuje veriteľ/zástupca veriteľa svoju prítomnosť): 1. Daňový úrad Bratislava ................................................... 2. Tatra banka, a.s. ................................................... 3. Slovenská konsolidačná, a.s. .................................................... Trustee, k.s. – komplementár JUDr. Juraj Hladký, správca Program zasadnutia: 1. Otvorenie zasadnutia, 2. Voľba predsedu veriteľského výboru, 3. Záver. 1. Otvorenie zasadnutia veriteľského výboru Zasadnutie veriteľského výboru zvolal jeho zvolávateľ – správca. Zasadnutie bolo zvolané v lehote podľa ustanovenie § 38 ods. 1 ZKR bezprostredne po skončení prvej schôdze veriteľov. Veriteľský výbor je uznášania schopný vzhľadom na skutočnosť, že sú prítomní všetci traja členovia veriteľského výboru. Správca oboznámil prítomných so spôsobom hlasovania členov veriteľského výboru. 2. Voľba predsedu veriteľského výboru V zmysle ustanovenia § 38 ods. 1 ZKR navrhol zvolávateľ, aby si členovia veriteľského výboru zvolili za predsedu veriteľského výboru člena veriteľského výboru - Daňový úrad Bratislava. Hlasovanie: Za: 2, Zdržal sa: 1, Proti: 0 Uznesenie č. 1: Veriteľský výbor zvolil za predsedu veriteľského výboru člena veriteľského výboru – Daňový úrad Bratislava. 3. Záver Na záver zvolávateľ poďakoval prítomným za účasť a upovedomil ich o skutočnosti, že zápisnicu z prvého zasadnutia veriteľského výboru podpisuje predseda veriteľského výboru, zápisnica bude zároveň zverejnená v Insolvenčnom registri. Zasadnutie bolo ukončené o 10:25 hod. V Bratislave dňa 06.02.2026 ................................................................ Predseda veriteľského výboru |
|