| Okresný súd Žilina | |
| Spisová značka súdu: | 3K/16/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | B B, spol. s r.o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 36377902 |
| Adresa dlžníka: | Korňa 889, 02321 Korňa, SVK |
| Sudca: | JUDr. Jaroslav Macek |
| Správca: | Šimulák (S1546) |
| IČO správcu: | |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 21.8.2024 |
| Dátum začatia procesu: | 14.1.2025 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Imrich Šimulák |
| IČO: | |
| Adresa: | Slobody 43 , 02201 Čadca |
| ID oznamu: | 1081456 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Žilina (kód: 131) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 3K/16/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 09.02.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 3K/16/2024 S1546 |
| Druh podania: | ZVEREJNENIE_NAVRHU_KONECNEHO_ROZVRHU_VYTAZKU_Z_ODDELENEJ_PODSTATY |
| ROZVRH VÝŤAŽKU Z ODDELENEJ PODSTATY I. Všeobecná časť V právnej veci vyhláseného konkurzu na majetok Úpadcu: B B spol. s. r. o., so sídlom Korňa 889, 023 21 Korňa, IČO: 36 377 902, (ďalej len Úpadca....) uznesením Okresného súdu Žilina, zo dňa 19. 05. 2025 súd odvolal z funkcie správcu IR KONKURZY A REŠTRUKTURALIZÁCIE, k. s., so sídlom kancelárie Revolučná 10, 010 01 Žilina, IČO: 36 865 265, značka správcu: S1436, tým istým uznesením ustanovil do funkcie správcu Mgr. Imricha Šimuláka, so sídlom kancelárie Ul. Slobody 43, 022 01 Čadca, IČO: 407 60 111, značka správcu: S1546. Uznesenie o ustanovení správcu bolo doručené podľa § 199 zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii (ďalej len „ZKR“) zverejnením v Obchodnom vestníku dňa 27. 05. 2025, č. OV 99/2025, pod číslom zverejnenia K0238770. Do elektronickej schránky bolo predmetné uznesenie doručené dňa 21. 05. 2025. MAJETOK ÚPADCU: Správca vyhotovil súpis majetku oddelenej podstaty. Súpis oddelenej podstaty bol zverejnený v Obchodnom vestníku č. 61/2025, zo dňa 28. 03. 2025. Speňažovanie všeobecnej podstaty Speňažovanie súpisu oddelenej podstaty bolo vykonané v súlade so ZKR. Majetok bol zapísaný do súpisu majetku v súlade so ZKR. Súpis majetku oddelenej podstaty bol zverejnený v Obchodnom vestníku OV 61/2025, zo dňa 28. 03. 2025. Oznámenie súvisiace s verejným ponukovým konaním majetku podliehajúceho konkurzu bolo zverejnené v Obchodnom vestníku OV 141/2025, zo dňa 24. 07. 2025 a v Obchodnom vestníku OV 166/2025, zo dňa 28. 08. 2025. V druhom kole verejného ponukového konania, sa súpisová zložka č. 1 speňažila v sume 3.190 €. Pohľadávky proti podstate V súvislosti so správou a speňažovaním majetku vznikali počas konkurzu pohľadávky proti podstate, ktoré boli priebežne uhrádzané (poštovné, bankové poplatky a iné hotové výdavky). Po náležitom a odbornom preskúmaní vzniknutých a uplatňovaných pohľadávok proti podstate boli tieto priradené k jednotlivým zložkám majetku zaradeného do súpisu oddelenej podstaty úpadcu v súlade s § 167 a násl. ZKR. Dňa 16. 12. 2025 správca v zmysle § 96 ods. 2 ZKR pred zostavením rozvrhu z výťažku zostavil zoznam pohľadávok proti podstate. Oznámenie o zostavení zoznamu pohľadávok proti podstate a zámere zostaviť rozvrh z oddelenej podstaty bolo zverejnené v Insolvenčnom registri dňa 07. 10. 2025. Správca teda v priebehu konkurzu uhradil a zaradil k majetku oddelenej podstaty nasledovné pohľadávky proti podstate: ZOZNAM POHĽADÁVOK PROTI ODDELENEJ PODSTATE poradie pohľadávky proti oddelenej podstate suma uhradené neuhradené § 87 ods. 1 ZKR Poštovné, cestovné, notárske poplatky, 55,26 € 0,00 € 55,26 € § 87 ods. 1 ZKR Súdny poplatok v zmysle položky 5 písm. d) prílohy zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch v znení neskorších predpisov, t. j. súdny poplatok vo výške 0,5 % z výťažku z oddelenej podstaty 15,95 € 0,00 € 15,95 € § 87 ods. 1 ZKR Odmena správcu zo speňaženia, podľa § 20 ods. 1, písm. b) vyhlášky č. 665/2005 Z. z. 544,43 € s DPH 0,00 € 544,43 € s DPH § 87 ods. 1 ZKR Celková Odmena správcu z výťažku 554,00 s DPH € SPOLU 615,64 € 0,00 € 615,64 € Celková výška vzniknutých a priradených pohľadávok proti podstate činí sumu vo výške 615,64 €. II. Výťažok určený pre uspokojenie zabezpečeného veriteľa Celková suma čistého výťažku zo speňaženia oddelenej podstaty učená na uspokojovanie zabezpečeného veriteľa predstavuje sumu vo výške 2.574,36 EUR. Táto suma vznikla po odpočítaní pohľadávok proti podstate priradených a uspokojených z výťažku zo speňaženia majetku tvoriaceho oddelenú podstatu. Prihlásená zabezpečená pohľadávka v prvom poradí vo výške 15.465,66 € bude uspokojená pomernou časťou. Rozdelenie výťažku pre zabezpečených veriteľov Veriteľ Uznané pohľadávky veriteľov na vyplatenie z oddelenej podstaty pomer uspokojenia (%) Suma na uspokojenie (---- %) 1. Slovenská konsolidačná, a. s. 15.465,66 € 16,65 % 2.574,36 € III. Záver Nakoľko správcovi neboli doručené žiadne námietky proti pohľadávkam proti podstate, ich poradiu, výšky a pod.. Príslušný orgán schválil konečný rozvrh z oddelenej podstaty dňa 27. 01. 2026. Správca pristúpi k splneniu rozvrhu výťažku, okamžite ako mu budú oznámené platobné údaje veriteľa, ktoré sú potrebné pre poukázanie výťažku. Imrich Šimulák, správca |
|