| Okresný súd Žilina | |
| Spisová značka súdu: | 3K/16/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | B B, spol. s r.o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 36377902 |
| Adresa dlžníka: | Korňa 889, 02321 Korňa, SVK |
| Sudca: | JUDr. Jaroslav Macek |
| Správca: | Šimulák (S1546) |
| IČO správcu: | |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 21.8.2024 |
| Dátum začatia procesu: | 14.1.2025 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Imrich Šimulák |
| IČO: | |
| Adresa: | Slobody 43 , 02201 Čadca |
| ID oznamu: | 1081441 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Žilina (kód: 131) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 3K/16/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 09.02.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 3K/16/2024 S1546 |
| Druh podania: | ZVEREJNENIE_NAVRHU_KONECNEHO_ROZVRHU_VYTAZKU_Z_ODDELENEJ_PODSTATY |
| ROZVRH VÝŤAŽKU Z ODDELENEJ PODSTATY I. Všeobecná časť V právnej veci vyhláseného konkurzu na majetok Úpadcu: B B spol. s. r. o., so sídlom Korňa 889, 023 21 Korňa, IČO: 36 377 902, (ďalej len Úpadca....) uznesením Okresného súdu Žilina, zo dňa 19. 05. 2025 súd odvolal z funkcie správcu IR KONKURZY A REŠTRUKTURALIZÁCIE, k. s., so sídlom kancelárie Revolučná 10, 010 01 Žilina, IČO: 36 865 265, značka správcu: S1436, tým istým uznesením ustanovil do funkcie správcu Mgr. Imricha Šimuláka, so sídlom kancelárie Ul. Slobody 43, 022 01 Čadca, IČO: 407 60 111, značka správcu: S1546. Uznesenie o ustanovení správcu bolo doručené podľa § 199 zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii (ďalej len „ZKR“) zverejnením v Obchodnom vestníku dňa 27. 05. 2025, č. OV 99/2025, pod číslom zverejnenia K0238770. Do elektronickej schránky bolo predmetné uznesenie doručené dňa 21. 05. 2025. MAJETOK ÚPADCU: Správca vyhotovil súpis majetku oddelenej podstaty. Súpis oddelenej podstaty bol zverejnený v Obchodnom vestníku č. 61/2025, zo dňa 28. 03. 2025, pod číslom zverejnenia K013500. Speňažovanie oddelenej podstaty Speňažovanie súpisu oddelenej podstaty bolo vykonané v súlade so ZKR. Majetok bol zapísaný do súpisu majetku v súlade so ZKR. Súpis majetku oddelenej podstaty bol zverejnený v Obchodnom vestníku OV 61/2025, zo dňa 28. 03. 2025, pod číslom zverejnenia K013500.Dňa 01.12.2025 vykonala dražobná spoločnosť AUKCIE - REALITY, s.r.o., so sídlom Sládkovičova 13 Žilina, IČO: 55 689 949, ako dražobník na návrh správcu konkurznej podstaty Mgr. Imrich Šimulák, ul. Slobody 43, 022 01 Čadca, zapísaný v zozname správcov MS SR pod č. S1546, správca úpadcu B B spol. s r.o., so sídlom Korňa 889, 023 21 Korňa, IČO:36 377 902, v konkurze vedenom pred OS Žilina sp. zn. 3K/16/2024, dobrovoľnú dražbu v zmysle zák. č. 527/2002 Z. z. o dobrovoľných dražbách v znení neskorších predpisov, na ktorej bol vydražený predmet dražby: Stavba - Soc. prev. budova, súp. č. 889, druh stavby: Iná budova, postavená na pozemku registra Cs par. č. 2864/1 o výmere 1 297 m2, druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie, veľkosť spoluvlastníckeho podielu 1/1, okres; Čadca, obec: Korňa, zapísaná na LV č. 2241 pre k. ú. Korňa vedenom Okresným úradom Čadca, katastrálnym odborom. Na základe vykonanej dražby bola dosiahnutá suma výťažku 189.000 Eur, podľa uzavretej zmluvy o vykonaní dražby. Pohľadávky proti podstate V súvislosti so správou a speňažovaním majetku vznikali počas konkurzu pohľadávky proti podstate, ktoré boli priebežne uhrádzané (poštovné, bankové poplatky, notár, inzercia, prenájom dražobnej miestnosti, licitátor, cestovné, právne služby, poplatok banky za vklad hotovosti,.... a iné hotové výdavky). Po náležitom a odbornom preskúmaní vzniknutých a uplatňovaných pohľadávok proti podstate boli tieto priradené k jednotlivým zložkám majetku zaradeného do súpisu oddelenej podstaty úpadcu v súlade s § 87 a násl. ZKR. Dňa 16. 12. 2025 správca v zmysle § 96 ods. 2 ZKR pred zostavením rozvrhu z výťažku zostavil zoznam pohľadávok proti podstate. Oznámenie o zostavení zoznamu pohľadávok proti podstate a zámere zostaviť rozvrh z oddelenej podstaty bolo zverejnené v Insolvenčnom registri dňa 16. 12. 2025. Správca teda v priebehu konkurzu uhradil a zaradil k majetku oddelenej podstaty nasledovné pohľadávky proti podstate: ZOZNAM POHĽADÁVOK PROTI ODDELENEJ PODSTATE poradie pohľadávky proti oddelenej podstate suma uhradené neuhradené § 87 ods. 1 ZKR Poštovné, cestovné, notárske poplatky, znalecký posudok, odmena dražobníka, náklady dražby 22.455,75 € 22.264,70 € 191,05 € § 87 ods. 1 ZKR Súdny poplatok v zmysle položky 5 písm. d) prílohy zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch v znení neskorších predpisov, t. j. súdny poplatok vo výške 0,2 % z výťažku z oddelenej podstaty 945,00 € 0,00 € 945,00 € § 87 ods. 1 ZKR Odmena správcu zo speňaženia, podľa § 20 ods. 1, písm. d) vyhlášky č. 665/2005 Z. z. 24.530,88€ s DPH 0,00 € 24.530,88 € s DPH § 87 ods. 1 ZKR Celková Odmena správcu z výťažku 25.097,88 s DPH € SPOLU 47.931,63 € 22.264,70,00 € 25.666,93 € Celková výška vzniknutých a priradených pohľadávok proti podstate činí sumu vo výške 47.931,63 €. II. Výťažok určený pre uspokojenie zabezpečeného veriteľa Celková suma čistého výťažku zo speňaženia oddelenej podstaty učená na uspokojovanie zabezpečeného veriteľa predstavuje sumu vo výške 141.068,37 EUR. Táto suma vznikla po odpočítaní pohľadávok proti podstate priradených a uspokojených z výťažku zo speňaženia majetku tvoriaceho oddelenú podstatu. Prihlásená zabezpečená pohľadávka v prvom poradí vo výške 237.178,08 € bude uspokojená pomernou časťou. Rozdelenie výťažku pre zabezpečených veriteľov Veriteľ Uznané pohľadávky veriteľov na vyplatenie z oddelenej podstaty pomer uspokojenia (%) Suma na uspokojenie (---- %) 1. Emília Barčáková., trvale bytom Korňa 577, 02 321 Korňa 237.178,08 € 59,48 % 141.068,37 € III. Záver Nakoľko správcovi neboli doručené žiadne námietky proti pohľadávkam proti podstate, ich poradiu, výšky a pod.. Príslušný orgán schválil KRV dňa 26. 01. 2026. Správca pristúpi k splneniu rozvrhu výťažku, okamžite ako mu budú oznámené platobné údaje veriteľa, ktoré sú potrebné pre poukázanie výťažku. V Čadci dňa 19. 01. 2026 Imrich Šimulák, správca |
|