| Okresný súd Trenčín | |
| Spisová značka súdu: | 38K/2/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | BENET SK s.r.o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 36004961 |
| Adresa dlžníka: | Kuzmányho 923/23, 01701 Považská Bystrica, SVK |
| Sudca: | JUDr. Hana Hubináková |
| Správca: | Vaňko (S294) |
| IČO správcu: | 18048676 |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 19.1.2024 |
| Dátum začatia procesu: | 22.5.2024 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Milan Berec |
| IČO: | 30757983 |
| Adresa: | /542, 95144 Výčapy-Opatovce |
| ID oznamu: | 1081257 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Trenčín (kód: 117) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 38K/2/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 06.02.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 38K/2/2024 S294 |
| Druh podania: | OZNAMENIA_SUVISIACE_SO_SPENAZOVANIM_MAJETKU_PODLIEHAJUCEHO_KONKURZU |
| JUDr. Viliam Vaňko so sídlom kancelárie Radlinského 578/11, 957 01 Bánovce nad Bebravou, značka správcu S294, správca úpadcu BENET SK s. r. o. v konkurze, so sídlom Kuzmányho 923/23, 017 01 Považská Bystrica, IČO 36 004 961, ponúka v II. kole ponukového konania formou verejného ponukového konania podľa ustanovenia § 92 ods. 1 písm. d) ZKR odplatný prevod majetku úpadcu: I. Predmet ponukového konania: hnuteľné veci zapísané v súpise všeobecnej podstaty (položky č.123 - 125) : 123.Hnuteľná vec nákladné vozidlo FIAT DUCATO Ev.č. PB926CE WIN: ZFA25000002896318 rok výroby: 2015, Stav opotrebovanosti: ojazdené Súpisová hodnota: 11.500,- Eur 124. Hnuteľná vec osobné vozidlo SUBARU XV 2.0 D Exclusive , Ev. č.: PB974CK, WIN: JP1GPDLZ3DG022876 rok výroby: 2013, Stav opotrebovanosti: ojazdené Súpisová hodnota: 9.000,- Eur 125.Hnuteľná vec nákladné vozidlo ŠKODA ROOMSTER Ev. č.: PB003DE WIN: TMBVCB5J275055007 rok výroby: 2007, Stav opotrebovanosti: ojazdené Súpisová hodnota: 2.000,- Eur II. Súpis majetku Súpisová hodnota jednotlivých položiek je uvedená bez DPH, úpadca je platcom DPH. III. Podmienky ponukového konania- speňažovania a lehoty na predloženie ponúk : - predmet speňažovania – hnuteľné veci, sa speňažujú samostatne - hnuteľné veci sa predávajú za najvyššiu ponuku, najmenej vo výške 70% súpisovej hodnoty - súpisové položky sa predávajú v stave „ako stojí a leží“ a kupujúci si nebude môcť uplatňovať akékoľvek nároky proti správcovi alebo proti podstate, - ponuka záujemcu musí byť doručená do kancelárie správcu v písomnej forme najneskôr do 19.02.2026 do 15.00 hod. , inak sa ponuky nebudú považovať za riadne a včas doručené a to ani v prípade, že boli odoslané pred uplynutím určenej lehoty, takéto ponuky správca odmietne ako oneskorené, - ponuka musí byť doručená v zalepenej obálke s výrazným označením "Konkurz 38K/2/2024 – záväzná ponuka – neotvárať", - každý záujemca môže predložiť len jednu ponuku na rovnaký predmet predaja, inak sa všetky jeho ponuky na tento predmet predaja odmietnu, - záujemca spolu so záväznou ponukou je povinný zložiť zábezpeku vo výške 10 % ponúkanej kúpnej ceny na účet: IBAN: SK09 0900 0000 0051 8750 4454 - na ponuky, pri ktorých nebude zložená zábezpeka na kúpnu cenu alebo bude zaplatená po stanovenej lehote, správca nebude prihliadať, - riadne a včas doručená ponuka správcovi je záväzná až do skončenia ponukového konania, nemožno ju meniť, dopĺňať a zobrať späť. - ku kúpnej cene sa pripočítava daň z pridanej hodnoty - všetky náklady súvisiace s prevzatím a prepravou predmetu znáša úspešný záujemca. IV. Obsah ponuky : - ponuka musí byť vyhotovená v slovenskom jazyku, - musí obsahovať nezameniteľné označenie predmetu predaja o ktorý má záujemca záujem, - označenie záujemcu (obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, IČO a kontaktné údaje; u fyzických osôb nepodnikateľov meno, priezvisko, bydlisko, dátum narodenia, telefonický a e-mailový kontakt), - záujemca právnická osoba alebo fyzická osoba – podnikateľ priloží výpis z príslušného registra nie starší ako 1 mesiac a fyzická osoba – nepodnikateľ kópiu dokladu totožnosti, - čestné vyhlásenie o tom, že záujemca nemá žiadne záväzky voči úpadcovi, - čestné vyhlásenie o tom, že záujemca v celom rozsahu súhlasí s podmienkami ponukového konania vyhláseného správcom, že sa oboznámil s predmetom a vo vzťahu k nemu dáva ponuku, čomu zodpovedá ponúknutá kúpna cena, a že si je vedomý, že predmet nadobudne v stave v akom sa aktuálne nachádza, - návrh kúpnej ceny, - ponuka musí byť riadne podpísaná, v prípade právnických osôb štatutárnymi zástupcami v zmysle výpisu z Obchodného registra, - doklad o zložení zábezpeky na kúpnu cenu, - číslo bankového účtu v tvare IBAN tvare, na ktorý je správca povinný vrátiť zábezpeku v prípade neúspešnosti záujemcu v ponukovom konaní. V. Vyhodnotenie ponúk : - otváranie obálok sa uskutoční dňa 19.02.2026 o 17.00 hod. - správca vyhodnotí ponuky v termíne do 5 dní po otvorení obálok. a vyhotoví o tom úradný záznam, - víťazom ponukového konania sa stane účastník, ktorý splnil ponukové podmienky a súčasne ponúkne najvyššiu kúpnu cenu, - v prípade rovnosti ponúk rozhodne žreb správcu, - víťaz ponukového konania je povinný do 10 pracovných dní od oznámenia o výsledku ponukového konania uzatvoriť zmluvu so správcom, zložená zábezpeka sa započítava na kúpnu cenu, - pokiaľ nedôjde k uzavretiu zmluvy vo vyššie uvedenej lehote alebo ak záujemca od ponuky odstúpi, zábezpeka prepadá v prospech všeobecnej konkurznej podstaty za nedodržanie podmienok ponukového konania, správca už navyše nie je viazaný touto ponukou, pričom na daný predmet ponukového konania správca osloví v poradí ďalšieho záujemcu, - správca si vyhradzuje právo odmietnuť všetky predložené ponuky s jeho písomným odôvodnením v zápisnici o otváraní ponúk, VI. Ďalšie informácie: - podrobnejšie informácie poskytne správca poskytne správca od 09.02.2026 do 13.02.2026: - na tel. č. 038/7603267 - prostredníctvom e- mailu: sekretariat@vanko.sk - osobne v úradných hodinách správcu : utorok a štvrtok : 9.00- 13.00 hod. |
|