| Okresný súd Prešov | |
| Spisová značka súdu: | 5K/1/2025 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Bardejovská mliekareň s.r.o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 45948585 |
| Adresa dlžníka: | Duklianska 1399, 085 01 Bardejov, SVK |
| Sudca: | Mgr. Alena Paveleková |
| Správca: | Kollár (S1288) |
| IČO správcu: | |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 1.2.2025 |
| Dátum začatia procesu: | 10.10.2025 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Všeobecná úverová banka, a.s.; skrátený názov: VÚB, a.s. |
| IČO: | 31320155 |
| Adresa: | Mlynské nivy 1, 82990 Bratislava |
| ID oznamu: | 1080888 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Okresný súd Prešov (kód: 156) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 5K/1/2025 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 04.02.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Áno |
| Spisová značka správcovského spisu: | 5K/1/2025 S1288 |
| Druh podania: | ZAPISNICA_ZO_SCHODZE_VERITELOV |
| Správca Mgr.Slavomír Kollár, Levočská 2, 080 01 Prešov, zapísaný v zozname MS SR pod číslom S 1288 Spisová značka správcovského spisu: 5K/1/2025 S1288 Meno a priezvisko/Obchodné meno úpadcu (dlžníka): Bardejovská mliekareň s.r.o., v konkurze so sídlom Duklianska 1399, 085 01 Bardejov, IČO: 45 948 585, Slovensko Konkurz č.5K/1/2025 , Zápisnica z prvej schôdze veriteľov. Na deň 03.02.2024 o 14:00 hod. na Jarkovej 1 v konferenčnej miestnosti hotela Bélier v Prešove, zvolal v súlade s ustanovením § 34 a nasl. ZKR, prvú schôdzu veriteľov hore uvedeného úpadcu Bardejovská mliekareň s.r.o., v konkurze so sídlom Duklianska 1399, 085 01 Bardejov, IČO: 45 948 585, Slovensko Konkurz č.5K/1/2025 s týmto programom: 1. Prezentácia a otvorenie schôdze 2. Správa o činnosti správcu a stave konkurzného konania 3. Voľba veriteľského výboru 4. Rozhodovanie o výmene správcu podľa § 36 ZKR 5. Záver Schôdze veriteľov sa zúčastnil správca, ktorá zároveň predsedal schôdzi v súlade ust. § 35 ZKR a to Mgr.Slavomír Kollár, správca. Správca podstaty otvoril o 14:00 hod. prvú schôdzu veriteľov, uviedol, že zasadnutie schôdze zvolal v súlade s ustanovením § 34 a nasl. ZKR, a konštatoval, že na zasadnutí schôdze veriteľov sú prítomní zástupcovia veriteľov, ktorí si prihlásili svoje pohľadávky v základnej 45 dňovej lehote : 1.Všeobecná úverová banka, a.s. hlasovacie práva 64 % 2.Finančné riaditeľstvo SR zastúpené Slovenskou konsolidačnou, a.s. hlasovacie práva 35,3 % 3.Slovenská konsolidačná, a.s. hlasovacie práva 0,07 % Správca skonštatoval, že týmto je schôdza veriteľov uznášaniaschopná. Správca oboznámil prítomných veriteľov o činnosti správcu a doterajšom priebehu a stave konkurzu. Žiaden z veriteľov nemal doplňujúce otázky, Následne správca vyzval prítomných veriteľov na voľbu veriteľského výboru, za členov veriteľského výboru navrhol správca ako prvého v poradí veriteľa Všeobecnú úverovú banku, a.s., za hlasovali všetci prítomní veritelia, za druhého člena veriteľského výboru správca navrhol ako druhého v poradí veriteľa Finančné riaditeľstvo SR, za hlasovali všetci prítomní veritelia a ako tretieho v poradí člena veriteľského výboru navrhol správca Slovenskú konsolidačnú, a.s., za hlasovali všetci prítomní veritelia. Správca skonštatoval, že bol zvolený nasledovný veriteľský výbor v nasledovnom zložení: 1.Všeobecná úverová banka, a.s. 2.Finančné riaditeľstvo SR 3.Slovenská konsolidačná, a.s. Nasledovne správca pristúpil k ďalšiemu bodu schôdze a to k rozhodovaní o výmene správcu, na otázku správcu, či niektorí z prítomných veriteľov na schôdzi navrhuje výmenu správcu, veriteľ Všeobecná úverová banka, a.s. navrhla výmenu správcu a za nového správcu navrhla správcu : Správcovská a poradenská, k.s., značka správcu S1767, správca následne vyzval veriteľov, aby hlasovali o výmene správcu: 1.Všeobecná úverová banka, a.s. veriteľ hlasoval za výmenu správcu 2.Finančné riaditeľstvo SR zastúpené Slovenskou konsolidačnou, a.s. veriteľ hlasoval za výmenu správcu 3.Slovenská konsolidačná, a.s. veriteľ hlasoval za výmenu správcu Uznesenie, prítomní veritelia sa uzniesli na výmena správcu za nového správcu Správcovská a poradenská, k.s., značka správcu S1767. Záverom sa správca poďakoval prítomným veriteľom za účasť. Na základe toho o 14. 5 hod. správca podstaty ukončil schôdzu veriteľov. Neoddeliteľnou súčasťou tejto zápisnice je zoznam prítomných členov/prezenčná listina/. Mgr.Slavomír Kollár, správca a predseda schôdze Mgr.Slavomír Kollár, správca |
|