| Mestský súd Bratislava III | |
| Spisová značka súdu: | 81K/37/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Security Education and Consulting, s.r.o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 35931281 |
| Adresa dlžníka: | Svätovavrinecká 13920/10, 831 01 Bratislava - mestská časť Nové Mesto, SVK |
| Sudca: | Mgr. Vladimíra Roštárová |
| Správca: | Ing. Boris Čirik (S1822) |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 18.7.2024 |
| Dátum začatia procesu: | 3.8.2024 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky |
| IČO: | 42499500 |
| Adresa: | Lazovná 63, 97401 Banská Bystrica |
| ID oznamu: | 1080885 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Mestský súd Bratislava III (kód: 104) |
| Spisová značka súdneho spisu: | 81K/37/2024 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 04.02.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | 81K/37/2024 S1822 |
| Druh podania: | OZNAMENIA_SUVISIACE_SO_SPENAZOVANIM_MAJETKU_PODLIEHAJUCEHO_KONKURZU |
| Ing. Boris Čirik, so sídlom kancelárie Skalná 7622/9, 811 01 Bratislava, zapísaný v Zozname správcov vedenom Ministerstvom spravodlivosti SR, značka správcu: S1822, správca konkurznej podstaty úpadcu Security Education and Consulting s.r.o., so sídlom Svätovavrinecká 13920/10, 831 01 Bratislava – mestská časť Nové Mesto, IČO: 35 931 281, konkurz vedený Mestským súdom Bratislava III, pod sp. zn. 81K/37/2024 v súlade s ust. § 92 ods. 1 písm. d) zákona č. 7/2005 Z.z. o konkurze a reštrukturalizácii v znení neskorších predpisov (ďalej len „ZKR“) vyhlasuje 1. kolo ponukového konania na predaj majetku úpadcu 1. PREDMET PONUKOVÉHO KONANIA Predmetom ponukového konania je majetok úpadcu, a to súpisová zložka č. 1 zaradená do súpisu všeobecnej podstaty , ktorý správca zverejnil dňa 07.10.2024 v Obchodnom vestníku č. 194/2024, súpis je zverejnený v insolvenčnom registri. 2. PODMIENKY ÚČASTI V PONUKOVOM KONANÍ 2.1 Do ponukového konania sa môže zapojiť každá slovenská alebo zahraničná fyzická osoba - podnikateľ, právnická osoba alebo iná osoba, ktorá má podľa rozhodného práva upravujúceho jej právnu subjektivitu spôsobilosť na práva a povinnosti, deliktuálnu spôsobilosť v rozsahu zodpovednosti za porušenie súkromnoprávnych (vrátane zmluvných) povinností a zároveň aj neobmedzenú spôsobilosť na právne úkony (ďalej len „záujemca“), ktorý kumulatívne spĺňa všetky nasledovné podmienky: a) voči záujemcovi nebolo začaté konkurzné konanie podľa ZKR ani reštrukturalizačné konanie podľa ZKR, na majetok záujemcu nebol vyhlásený konkurz ani povolená reštrukturalizácia podľa ZKR, pričom majetok záujemcu nie je predmetom alebo záujemca nie je subjektom obdobného konania podľa zahraničného práva; to neplatí pre postavenie záujemcu ako veriteľa v takomto konaní, b) záujemca, ktorý je právnickou osobou nie je v likvidácii a nie je voči nemu vedené ani obdobné konanie podľa zahraničného práva, c) voči záujemcovi nebolo začaté exekučné konanie ani obdobné konanie podľa zahraničného práva, d) záujemca nemá žiadne splatné peňažné záväzky voči úpadcovi. 2.1 Záujemca sa môže prihlásiť do ponukového konania po splnení nasledovných podmienok: a) záujemca je povinný predložiť ponuku písomne (osobne alebo doporučenou zásielkou) na adresu sídla správcu Skalná 7622/9, 811 01 Bratislava, v jednej neporušenej zalepenej obálke s výrazným označením „PONUKA - konkurz 81K/37/2024 - NEOTVÁRAŤ“, a to tak, aby bola doručená najneskôr 10. deň do 14:00 hod. odo dňa zverejnenia tohto kola ponukového konania v insolvenčnom registri. V prípade, že 10. deň pripadne na deň pracovného voľna za 10. deň sa považuje najbližší pracovný deň, b) b) ponuky, ktoré nebudú doručené do skončenia lehoty podľa bodu 2.2 písm. a) sa nebudú považovať za riadne doručené, ani keď boli dané na poštovú alebo inú prepravu pred uplynutím lehoty. Správca tieto ponuky odmietne ako oneskorené, pri vyhodnotení ponukového konania sa na ne neprihliada, c) každý záujemca môže do ponukového konania predložiť len jednu ponuku na rovnaký predmet predaja, inak sa na žiadnu z jeho podaných ponúk neberie zreteľ. Riadne doručená ponuka je pre záujemcu záväzná až do ukončenia ponukového konania oznámením výsledkov ponukového konania správcom alebo v prípade víťazného záujemcu uzatvorením kúpnej zmluvy. Ponuku záujemca nemôže meniť, dopĺňať ani vziať späť. 2.2 Podanie záujemcu označené ako Ponuka musí obsahovať nasledovné náležitosti: a) presné označenie záujemcu spolu s kontaktnými údajmi a označením e-mailu pre elektronické doručovanie písomností: • pri právnickej osobe obchodné meno, sídlo, IČO, originál výpisu z obchodného registra nie starší ako 1 mesiac, podpis štatutárneho zástupcu spôsobom uvedeným vo výpise z obchodného registra, • pri fyzickej osobe podnikateľovi meno, priezvisko, bydlisko, rodné číslo, originál výpisu zo živnostenského registra nie starší ako 1 mesiac, vlastnoručný podpis fyzickej osoby podnikateľa, • pri fyzickej osobe nepodnikateľovi ponuka musí obsahovať meno, priezvisko, bydlisko, rodné číslo, vlastnoručný podpis fyzickej osoby, overenú fotokópiu preukazu totožnosti. b) označenie predmetu speňaženia, c) návrh kúpnej ceny za predmet speňaženia v eurách bez DPH, d) čestné vyhlásenie o tom, že • záujemca nemá žiadne záväzky voči úpadcovi, • súhlasí s podmienkami ponukového konania. 2.4 V prípade, že záujemcom bude zahraničný subjekt, musia byť vyššie uvedené doklady súdno-znalecky preložené do slovenského jazyka (s výnimkou dokladov vyhotovených v českom jazyku). V prípade zastúpenia záujemcu inou osobou na základe plnomocenstva, je nevyhnutné doložiť úradne overené plnomocenstvo. 3. VYHODNOTENIE PONUKOVÉHO KONANIA 3.1 Na ponuku, ktorá nebude spĺňať všetky náležitosti uvedené v týchto podmienkach ponukového konania sa neprihliada. 3.2 Správca po uplynutí lehoty na predkladanie ponúk, neporušené obálky s ponukami záujemcov doručené do dňa otvárania otvorí a následne správca preskúma všetky podané ponuky, či boli doručené včas a či spĺňajú podmienky určené v podmienkach ponukového konania. Ponuky doručené v lehote na podávanie ponúk a spĺňajúce všetky podmienky ponukového konania správca vyhodnotí, na ostatné správca neprihliada. 3.3 Správca jednotlivým záujemcom v primeranej lehote oznámi výsledok preskúmania a vyhodnotenia ponúk. 3.4 Neúspešným záujemcom správca vráti zložené finančné prostriedky. Ing. Boris Čirik, správca |
|