Dátum vyhlásenia dražby: 2025-11-17
Číslo exekúcie: 56EX 30085/20
Poradie dražby : 1.
Exekútorský úradSúdny exekútor: JUDr. Andrea Nemčíková
Obec: Považská Bystrica
Ulica: Železničná
Orientačné/Súpisné číslo: 98
Poštové smerovacie číslo (ZIP): 017 01
Telefónne číslo: +421424111020
Emailová adresa: exekutor@sudny-exekutor.eu
Má exekútorský úrad zastúpenie?: Nie
Dátum konania dražby: 2026-01-15
Čas konania dražby: 10:00
Miesto konania dražbyObec: Považská Bystrica
Ulica: Železničná
Orientačné/Súpisné číslo: 98
Poštové smerovacie číslo (ZIP): 017 01
Označenie nehnuteľnosti, jej príslušenstva a vlastníka Kraj: Trenčiansky kraj
Okres: Okres Ilava
Obec: Dulov
Katastrálne územie: Dulov
Číslo listu vlastníctva: 377
Je parcela súčasťou dražby?: Áno
Parcela Typ parcely: C
Číslo parcely: 85
Výmera v m²: 108
Druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie
Popis nehnuteľnosti: predný dvor
Je stavba súčasťou dražby?: Áno
StavbaSúpisné číslo: 135
Typ parcely: C
Číslo parcely: 85
Druh stavby: stavba - dom
Popis stavby: ½ samostatne stojaceho rodinného domu, s jedným prízemným nadzemným podlažím, podkrovnými manzardovými izbami a sedlovou strechou. Prízemie je rozdelené na 2 časti, každá so samostatným vstupom. Vo väčšej časti sa nachádza kuchyňa a izba. V menšej sú 2 miestnosti. V podstrešenom priestore sa nachádzajú 3 vstavané podkrovné manzardové izby. V dome nie je kúpeľňa ani záchod.
VlastníkMeno, priezvisko/ Názov: Michal Baláž
Miesto TP/Sídlo: Dulov 135
Podiel: 1/2
Okres: Okres Ilava
Obec: Dulov
Katastrálne územie: Dulov
Číslo listu vlastníctva: 1297
Je parcela súčasťou dražby?: Áno
Parcela Typ parcely: C
Číslo parcely: 87
Výmera v m²: 139
Druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie
Popis nehnuteľnosti: na parcele 87 je postavený rodinný dom s.č. 136 a je tam dvor k tomuto domu
Je stavba súčasťou dražby?: Nie
VlastníkMeno, priezvisko/ Názov: Michal Baláž
Miesto TP/Sídlo: Dulov 135
Podiel: 40/144
Okres: Okres Ilava
Obec: Dulov
Katastrálne územie: Dulov
Číslo listu vlastníctva: 1298
Je parcela súčasťou dražby?: Áno
Parcela Typ parcely: C
Číslo parcely: 86
Výmera v m²: 161
Druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie
Popis nehnuteľnosti: na parcele 86 je postavený rodinný dom a je na nej dvor za domom
Je stavba súčasťou dražby?: Nie
VlastníkMeno, priezvisko/ Názov: Michal Baláž
Miesto TP/Sídlo: Dulov 135
Podiel: 5/18
Výška zábezpeky [EUR]: 6870
Spôsob zloženia zábezpeky (pokladňa, účet): hotovosť, účet
Lehota na zloženie zábezpeky: do momentu začatia dražby
Číslo účtu na zloženie zábezpeky: SK37 1100 0000 0029 4226 7955, VS 300852020
Adresa miesta na zloženie zábezpeky: Železničná 98, Považská Bystrica
Doklad o zložení zábezpeky: ano
Spôsob vrátenia zábezpeky záujemcovi o kúpu nehnuteľnosti, ktorý nie je vydražiteľom: hotovosť, účet
Lehota na vrátenie zábezpeky záujemcovi o kúpu nehnuteľnosti, ktorý nie je vydražiteľom: 7 dní odo dňa termínu dražby
Najnižšie podanie podľa § 142 ods. 2 Exekučného poriadku [EUR]: 13740
Spôsob zaplatenia najvyššieho podania: hotovosť, účet
Lehota na zaplatenie najvyššieho podania: do 10 dní po udelení príklepu
Závady, ktoré musí vydražiteľ prevziať bez započítania na najvyššie podanie: Vydražiteľ musí bez započítania na najvyššie podanie prevziať vecné bremená, ktoré vznikli na základe osobitného právneho predpisu, a nájomné práva. Ak osobitný zákon (§151h, §151ma a § 151md Občianskeho zákonníka) neustanovuje inak, voči vydražiteľovi bez započítania na najvyššie podanie pôsobia záložné práva viaznuce na nehnuteľnosti. Inak prevezme vydražiteľ vecné bremená so započítaním na najvyššie podanie.
Prechod závad a úžitkov z nehnuteľnosti: Po udelení príklepu prechádzajú na vydražiteľa úžitky nehnuteľnosti, ako i závady, ktoré nezanikajú v dôsledku dražby.
- Vecné bremeno: právo doživotného bývania a užívania pre Balážovú Blaženu r. Mrenkovú nar.: 04.04.1963 na základe Zmluvy o zriadení vecného bremena – V 1410/2006. – 46/2006, Z-2117/2021.- 122/2021
Odovzdanie vydraženej nehnuteľnosti vydražiteľovi: Po udelení príklepu sa môže vydražiteľ ujať vydraženej veci; o tom je povinný upovedomiť exekútora.
Dátum obhliadky nehnuteľnosti: 2026-01-08
Čas obhliadky nehnuteľnosti: 10:00
Obec: Dulov
Ulica: Dulov
Orientačné/Súpisné číslo: 135
Poštové smerovacie číslo (ZIP): 01852
Má miesto obhliadky presnú adresu?: Áno
Ďalšie informácie: Všeobecná hodnota nehnuteľnosti 15.700 € predstavuje súčet hodnôt rôznych nehnuteľností, ktoré sa budú v dražbe predávať jednotlivo, a to nasledovne: 1./ parcela č. 85, výmera 108 m², zastavaná plocha a nádvorie, podiel 1/2, k.ú. Dulov, obec Dulov, okr. Ilava a stavba – dom na parcele č. 85, s.č. 135, podiel 1/2, k.ú. Dulov, obec Dulov, okr. Ilava - najnižšie podanie: 7.083,63 €, reálna cena nehnuteľnosti 9.043,63 €, výška zábezpeky 3.541,82 €, všeobecná hodnota závad: 1.960,-€. 2./ parcela č. 87, výmera 139 m², zastavaná plocha a nádvorie, podiel 40/144, k.ú. Dulov, obec Dulov, okr. Ilava - najnižšie podanie: 3.062,25 €, reálna cena nehnuteľnosti 3.062,25 €, výška zábezpeky 1.531,13 € 3./ parcela č. 86, výmera 161 m², zastavaná plocha a nádvorie, podiel 5/18, k.ú. Dulov, obec Dulov, okr. Ilava - najnižšie podanie: 3.546,92 €, reálna cena nehnuteľnosti 3.546,92 €, výška zábezpeky 1.773,46 €.
Dražiť môže každá právnická alebo fyzická osoba spôsobilá na právne úkony, pokiaľ sa na dražbu prihlási do termínu dražby a zloží dražobnú zábezpeku. V zmysle §143 zákona č.40/1964 Zb. (Občiansky zákonník) vydražiteľ, pokiaľ nadobudne vec počas trvania manželstva, vec nadobúda do bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby sa manžel dražiteľa – fyzickej osoby, buď osobne zúčastnil na dražbe, kde výslovne uvedie, že s nadobudnutím predmetu dražby súhlasí a uvedie osobné identifikačné údaje, alebo dražiteľ prinesie Čestné vyhlásenie manžela s uvedením osobných identifikačných údajov a s nesporným vyhlásením, že manžel s nadobudnutím predmetu dražby súhlasí.