Insolvenční Rejstřík ČR

Obchodný vestník
Detail

Stiahnuť podanie
  • Vestník č:
  • 26/2025
  • Kapitola:
  • Dražby
  • Podanie:
  • Oznámenie o dobrovoľnej dražbe
  • Deň vydania:
  • 7.2.2025
  • Značka:
  • X008087
JUDr.Ďurčeková, správca k.s.
Oznámenie o dobrovoľnej dražbe (podľa § 17 zákona č. 527/2002 Z.z.) :
Oznámenie o dražbe číslo 2
A. Označenie dražobníka
I. Obchodné meno/meno a priezvisko JUDr.Ďurčeková, správca k.s.
II. Sídlo/bydlisko Alexandra Matušku4490/197401 Banská Bystrica
a) Názov ulice/verejného priestranstva Alexandra Matušku
b) Orientačné/súpisné číslo 4490/1
c) Názov obce Banská Bystrica d) PSČ 97401
e) Štát SR
III. Zapísaný Okresný súd Banská Bystrica , oddiel: Sr , vložka číslo: 591/S
IV. IČO/ dátum narodenia 47236833
B. Označenie navrhovateľov
1. I. Obchodné meno/meno a priezvisko JUDr. Ďurčeková,správca k.s.
II. Sídlo/bydlisko
a) Názov ulice/verejného priestranstva Alexandra Matušku
b) Orientačné/súpisné číslo 4490/1
c) Názov obce Banská Bystrica d) PSČ 97401
e) Štát SR
IV. IČO/ dátum narodenia 47236833
C. Miesto konania dražby Notársky úrad JUDr. Zora Belková Na Troskách 22 974 01 Banská Bystrica
D. Dátum konania dražby 18. 03. 2025
E. Čas konania dražby 13.00
F. Kolo dražby 2
G. Predmet dražby

Dražbu organizuje v postavení Dražobníka a Navrhovateľa správca konkurznej podstaty v súlade s ustanoveniami
zákona č. 7/2005 Z.z. o konkurze a reštrukturalizácii v znení neskorších predpisov v nadväznosti na konkurz
vyhlásený Okresným súdom v Banskej Bystrici sp.zn. 2OdK/74/2024 dňa 06.03.2024, na majetok dlžníka Zdenka
Cirbusa, nar.04.07.1962, trvale bytom Zahorany, 980 26 Zahorany.

Jedná sa dražbu majetku spísaného do konkurnej podstaty - pozemku parcela registra "E" č. parcely 1772 o
výmere 5 019m2, zastavaná plocha a nádvorie, zapísaný na LV č. 703 pre k.ú. Lukovištia, obec Lukovištia, okres
Rimavská Sobota.

Spoluvlastnícky podiel dlžníka 1/3 k celku

H. Opis predmetu dražby

Pozemok parcela registra "E" č. parcely 1772 o výmere 5 019m2, zastavaná plocha a nádvorie, zapísaný na LV
č. 703 pre k.ú. Lukovištia, obec Lukovištia, okres Rimavská Sobota

Spoluvlastnícky podiel dlžníka 1/3 k celku

CH. Opis stavu predmetu dražby – Viď opis predmetu dražby

Opis stavu predmetu dražby – pozemok nie je v skutočnosti  zastavaný, jedná sa neudržiavanú trávnatú plochu porastenú náletovými drevinami a kroviskami.

I. Práva a záväzky viaznuce na predmete dražby
Žiadne
J. Spôsob stanovenia ceny predmetu dražby
Cena predmetu dražby bola stanovená na základe odborného posudku realitnej kancelárie
K. Najnižšie podanie 7530,00
L. Minimálne prihodenie 100,00
M. Dražobná zábezpeka a) výška 2000,00
b) spôsob zloženia dražobnej zábezpeky Bezhotovostným bankovým prevodom na bankový účet
dražobníka alebo hotovostným vkladom na bankový účet
dražobníka.
Platba platobnou kartou alebo šekom nie je možná
c) doklad preukazujúci zloženie dražobnej zábezpeky Originál výpisu z bankového účtu záujemcu alebo originál pokladničného dokladu banky o vložení peňažných prostriedkov na bankový účet dražobníka
d) lehota na zloženie dražobnej zábezpeky Od zverejnenia tohoto oznámenia až do dňa predchádzajúceho dňu konania dražby
e) vrátenie dražobnej zábezpeky Dražobník - správca konkurznej podstaty vráti bez zbytočného odkladu zloženú dražobnú zábezpeku neúspešným uchádzačom a to aj pri upustení od dražby a to formou prevodného príkazu na bankový účet, ktorý uchádzač oznámi
N. Spôsob úhrady ceny dosiahnutej vydražením
Dražobná zábezpeka sa vydražiteľovi započítava do ceny dosiahnutej vydražením. Ak je cena dosiahnutá
vydražením vyššia ako 6640,-EUR, je vydražiteľ povinný zaplatiť cenu dosiahnutú vydražením do 15 dní od
skončenia dražby, inak je povinný vydražiteľ zaplatiť cenu dosiahnutú vydražením hneď po skončení dražby
O. Obhliadka predmetu dražby (dátum) 04.03.2025 11.03.2025 konkrétny čas bude so záujemcami dohodnutý individuálne
Miesto obhliadky Obec Lukovištia, dom č.p. 83
Organizačné opatrenia záujemca o obhliadku telefonicky minimálne jeden kalendárny deň vopred oznámi záujem o obhliadku predmetu dražby dražobníkovi -správcovi konkurznej podstaty
č.t.0905408550
P. Nadobudnutie vlastníckeho práva k predmetu dražby
Ak uhradil vydražiteľ cenu dosiahnutú vydražením v ustanovenej lehote, prechádza na neho vlastnícke právo k
predmetu dražby udelením príklepu
R. Podmienky odovzdania predmetu dražby
Predmet dražby bude odovzdaný dražobníkom - správcom konkurznej podstaty bezodkladne po zaplatení ceny
dosiahnutej vydražením
S. Poučenie podľa § 21 ods. 2 až 6 zákona č. 527/2002 Z.z. o dobrovoľných dražbách
  1. V prípade, ak boli porušené ustanovenia zákona o dobrovoľných dražbách, môže osoba, ktorá tvrdí, že tým bola dotknutá na svojich právach, požiadať súd, aby určil neplatnosť dražby. Právo domáhať sa určenia neplatnosti dražby zaniká, ak sa neuplatní do troch mesiacov odo dňa príklepu, ak dôvody neplatnosti dražby súvisia so spáchaním trestného činu a zároveň ide o dražbu domu alebo bytu, v ktorom má predchádzajúci vlastník predmetu dražby v čase príklepu hlásený trvalý pobyt podľa zákona č. 253/1998 Z.z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení zákona č. 454/2004 Z.z., v tomto prípade je možné domáhať sa neplatnosti dražby aj po uplynutí tejto lehoty. V prípade spoločnej dražby bude neplatná len tá časť dražby, ktorej sa takýto rozsudok týka.
  2. Osoba, ktorá podala na súde žalobu podľa bodu 1 písmena S tohto oznámenia o dražbe, je povinná oznámiť príslušnej správe katastra nehnuteľností začatie súdneho konania.
  3. Účastníkom súdneho konania o neplatnosť dražby podľa bodu 1 písmena S tohto oznámenia o dražbe sú navrhovateľ dražby, dražobník, vydražiteľ, predchádzajúci vlastník a dotknutá osoba podľa bodu 2 písmena S tohto oznámenia o dražbe.
  4. Ak súd určí dražbu za neplatnú, účinky príklepu zanikajú ku dňu príklepu.
  5. Neplatnosť dražby nie je možné vysloviť z dôvodu oneskoreného začatia dražby, ak bolo príčinou oneskoreného začatia dražby konanie inej dražby tým istým dražobníkom na tom istom mieste alebo ak neumožnil vlastník predmetu dražby, ako aj osoba, ktorá má k predmetu dražby iné ako vlastnícke právo, vykonať riadnu obhliadku predmetu dražby.
T. Notár
a) titul JUDr.
b) meno Zora
c) priezvisko Belková
d) sídlo Na Troskách 22, 97401 Banská Bystrica