Obchodný vestník
Detail

Stiahnuť podanie
  • Vestník č:
  • 121/2024
  • Kapitola:
  • Dražby
  • Podanie:
  • Dražobná vyhláška
  • Deň vydania:
  • 24.6.2024
  • Značka:
  • X039226
Dátum vyhlásenia dražby: 2024-06-14
Číslo exekúcie: 409EX 387/21
Poradie dražby : opätovná
Exekútorský úrad
Súdny exekútor: Mgr. Ing. Juraj Korim
Obec: Vranov nad Topľou
Ulica: Duklianskych hrdinov
Orientačné/Súpisné číslo: 2473/7A
Poštové smerovacie číslo (ZIP): 09301
Telefónne číslo: +421574462350
Emailová adresa: juraj.korim@ske.sk
Má exekútorský úrad zastúpenie?: Nie
Dátum konania dražby: 2024-08-07
Čas konania dražby: 10:00
Miesto konania dražby
Obec: Vranov nad Topľou
Ulica: Duklianskych hrdinov
Orientačné/Súpisné číslo: 2473
Poštové smerovacie číslo (ZIP): 09301
Označenie nehnuteľnosti, jej príslušenstva a vlastníka
Kraj: Prešovský kraj
Okres: Okres Vranov nad Topľou
Obec: Bystré
Katastrálne územie: Bystré
Číslo listu vlastníctva: 2332
Je parcela súčasťou dražby?: Áno
Parcela
Typ parcely: parcela registra "E"
Číslo parcely: 784/201
Výmera v m²: 1138
Druh pozemku: orná pôda
Popis nehnuteľnosti: LV č. 2332, kat.územie Bystré
Príslušenstvo: spol. podiel 1/5
Je stavba súčasťou dražby?: Nie
Doplňujúce informácie: - orná pôda, parcela č. 784/201 o výmere 1138 m2 zapísanej v čase vyhotovenie znaleckého posudku ako parcela registra „E“ na LV č. 2237, kat. úz. Bystré, Obec Bystré, evidované Okresným úradom Vranov n/T, v podiele 1/5 , toho času zapísaná na LV č. 2332, kat. územie Bystré, Obec Bystré, ďalej identifikované v súbore registra „C“ KN:
- orná pôda, parcela č. 784/201 o výmere 369 m2 všeobecná hodnota: 98,12 EUR
- vodná plocha, parcela č.784/201 o výmere 534 m2 všeobecná hodnota: 77,96 EUR
- zastavaná plocha, parcela č. 784/201 o výmere 235 všeobecná hodnota: 34,31 EUR
Všeobecná hodnota parcely č. 784/201 o výmere 1138 m2 spolu: 210,39 EUR

V prípade dražby parcely č. 784/201 o výmere 1138 m2 samostatne, podľa §145 ods. 1 Exekučného poriadku je najnižšie podanie: 157,79 EUR, a zábezpeka v hodnote: 78,90 EUR
Vlastník
Meno, priezvisko/ Názov: Mária Žipajová
Miesto TP/Sídlo: Vyšný Žipov 345
Podiel: 1/5
Všeobecná hodnota nehnuteľnosti určená znaleckým posudkom [EUR]: 210.39
Označenie nehnuteľnosti, jej príslušenstva a vlastníka
Kraj: Prešovský kraj
Okres: Okres Vranov nad Topľou
Obec: Vyšný Žipov
Katastrálne územie: Vyšný Žipov
Číslo listu vlastníctva: 425
Je parcela súčasťou dražby?: Áno
Parcela
Typ parcely: parcela registra "E"
Číslo parcely: 884
Výmera v m²: 3707
Druh pozemku: orná pôda
Popis nehnuteľnosti: LV č. 425, kat. územie Vyšný Žipov
Príslušenstvo: spol. podiel 1/4
Je stavba súčasťou dražby?: Nie
Doplňujúce informácie: -orná pôda, parcela č. 884 o výmere 3707 m2 zapísanej ako parcela registra „E“ na LV č. 425, kat. úz. Vyšný Žipov, Obec Vyšný Žipov, evidované Okresným úradom Vranov n/T, v podiele 1/4,
ďalej identifikované v súbore registra „C“ KN:
- trvalý trávny porast, parcela č. 884 o výmere 3020 m2 všeobecná hodnota: 70,32 EUR
- lesný pozemok, parcela č. 884 o výmere 687 m2 všeobecná hodnota: 101,30 EUR
Všeobecná hodnota parcely č. 884 o výmere 3707 m2 spolu: 171,62 EUR

V prípade dražby parcely č. 884 o výmere 3707 m2 samostatne, podľa §145 ods. 1 Exekučného poriadku je najnižšie podanie: 128,72 EUR, a zábezpeka v hodnote: 64,36 EUR
Vlastník
Meno, priezvisko/ Názov: Mária Žipajová
Miesto TP/Sídlo: Vyšný Žipov 345
Podiel: 1/4
Všeobecná hodnota nehnuteľnosti určená znaleckým posudkom [EUR]: 171.62
Výška zábezpeky [EUR]: 143.26
Spôsob zloženia zábezpeky (pokladňa, účet): účet
Lehota na zloženie zábezpeky: najneskôr pred začatím dražby
Číslo účtu na zloženie zábezpeky: SK30 0900 0000 0051 0974 2668
Adresa miesta na zloženie zábezpeky: pobočka Slovenskej sporiteľne, a.s.
Doklad o zložení zábezpeky: potvrdenie o úhrade
Spôsob vrátenia zábezpeky záujemcovi o kúpu nehnuteľnosti, ktorý nie je vydražiteľom: na účet z ktorého bola zaslaná zabezpeka
Lehota na vrátenie zábezpeky záujemcovi o kúpu nehnuteľnosti, ktorý nie je vydražiteľom: do 14 dní, od uskutočnenia dražby, resp. neschválenia príklepu
Najnižšie podanie podľa § 142 ods. 2 Exekučného poriadku [EUR]: 286.51
Spôsob zaplatenia najvyššieho podania: na účet
Lehota na zaplatenie najvyššieho podania: 7 dní odo dňa udelenia príklepu
Prechod závad a úžitkov z nehnuteľnosti: Vydražiteľ musí bez započítania na najvyššie podanie prevziať vecné bremená, ktoré vznikli na základe osobitného právneho predpisu, a nájomné práva. Ak osobitný zákon
(§ 151h, § 151ma a 151md Občianskeho zákonníka) neustanovuje inak, voči vydražiteľovi bez započítania na najvyššie podanie pôsobia záložné práva viaznuce na nehnuteľnosti. Inak prevezme vydražiteľ vecné bremená so započítaním na najvyššie podanie. Predkupné právo k vydraženej nehnuteľnosti udelením príklepu zaniká.