| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka/úpadcu: | Horváth Martin |
| Sídlo/Bydlisko dlžníka/úpadcu: | Buzica 194, 04473 Buzica |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka/úpadcu: | 09.12.1994 |
| Obchodné meno správcu: | |
| Titul, meno a priezvisko správcu: | JUDr. Michael Medviď |
| Sídlo správcu: | Wurmova 1131/4, 04001 Košice |
| Kotakt na správcu : | medvid@medvid.sk, 0918/530 350 |
| Spisová značka správcovského spisu : | 26OdK/104/2023 S1566 |
| Spisová značka súdneho spisu : | 26OdK/104/2023 |
| Druh podania : | Oznam o zrušení konkurzu z dôvodu, že konkurzná podstata nepokryje náklady konkurzu |
Vo vyššie uvedenej konkurznej veci oznamujem že konkurz sa končí, nakoľko som zistil, že konkurzná podstata nepokryje ani náklady konkurzu.
Odôvodnenie: Uznesenie o vyhlásení konkurzu na majetok vyššie uvedeného úpadcu bolo zverejnené v Obchodnom vestníku č. 120/2023 dňa 23.06.2023. Následne som v obchodnom vestníku oznámil kde a kedy môžu veritelia nahliadať do spisu a oznámil číslo účtu pre potreby popierania pohľadávok.
VERITELIA V zozname veriteľov úpadca neuviedol veriteľov fyzické osoby ani zahraničných veriteľov, preto také osoby nebolo potrebné individuálne informovať o vyhlásení konkurzu.
V základnej lehote na prihlasovanie pohľadávok prihlásili pohľadávky nasledovní veritelia:
Ahoj, a.s. v celkovej výške 9.309,01 Eur Sociálna poisťovňa, a.s. v celkovej výške 589,22 Eur
Základná lehota na prihlasovanie uplynula 08.08.2023.
V dodatočnej lehote až do zrušenia konkurzu neprihlásil pohľadávku žiadny veriteľ:
Pohľadávky boli zapísané do zoznamu, incidenčné spory neboli.
MAJETOK Vyhotovil som nižšie uvedený súpis majetku všeobecnej podstaty, ktorý bol zverejnený v OV č. 142/2023 dňa 26.07.2023, do ktorej som zapísal nasledovný majetok a ktorý bol speňažený nasledovne:
Súpisová zložka majetku s poradovým číslom 1 Peňažná pohľadávka vo výške 500,- Eur voči dlžníkovi Mestský súd Košice. Jedná sa o nárok na preddavok na úhradu paušálnej odmeny a výdavkov správcu. Centrum právnej pomoci poskytlo úpadcovi preddavok na úhradu paušálnej odmeny správcu na účet súdu, ktorý má úpadca vrátiť Centru právnej pomoci. Súpisová hodnota: 500,- Eur Dôvod zapísania majetku do súpisu: Majetok patril dlžníkovi ku dňu vyhlásenia konkurzu. Deň zapísania: 19.06.2023 Speňažená dňa: 02.08.2023 Spôsob speňaženia: výzva na úhradu Výška výťažku 500,- Eur
Súpisová zložka majetku s poradovým číslom 2 Osobné motorové vozidlo zn. FORD MONDEO, VIN: WF0EXXGBBEAS62171, dátum prvej evidencie 7/2010,dovezené, dátum prvej evidencie do SR 10/2013, šedá metalíza, EČV: KS915FB, zdvihový objem valcov 1753,0 cm3, 92KW, nafta, najazdené 330.000 km, manuál 5 st., karoséria na niektorých miestach hrdzavá, poškodená, na ľavom prednom blatníku viditeľné preliačiny, sedadla ošúchané a prederavené, uniká chladiaca kvapalina asi je potrebné vymeniť tesnenie pod hlavou motora, čapy a komplet predná náprava je na vyradenie, geometria žiadna, spojka je vadná, značne opotrebovaná, naštartovať štartuje, dá sa s ním ísť 40-50km, lebo motor potom vytláča vodu, tesnenie pod hlavou motora podfukuje, voda z vyrovnávacej nádrže sa vyparí, STK a EK plané do 4.11.2024, vozidlo nevyhnutné opravy v sume asi 1.500,- Eur Súpisová hodnota: 500,- Eur Dôvod zapísania majetku do súpisu: Majetok patril dlžníkovi ku dňu vyhlásenia konkurzu. Deň zapísania: 19.06.2023 Vyššie uvedená súpisová zložka č. 2 vykúpená zo súpisu majetku manželkou Dominika Horváthová rod. Horváthová, nar. 08.10.1994 v Košice - Šaca, bydlisko: Buzica 165, ako oprávnená osoba podľa ods. 4, §167r zákona č. 7/2005. Manželka vykúpila majetok z konkurznej podstaty so súhlasom dlžníka Martin Horváth, nar. 09.12.1994, bytom: Buzica, pod. pod obchodným menom: Martin Horváth – HM Steel, s miestom podnikania: Buzica 194, 044 73 Buzica, IČO: 53299892, za cenu 111,- Eur, ktorá bola dosiahnutá v ponukovom konaní na odpredaj tejto súpisovej zložky zverejnené v obchodnom vestníku č. 142/2023, dňa 26.7.2023, ktorého výhercom je Matej Kiska, Ľudovíta Štúra 2295/31, Dolný Kubín, ktorý urobil ponuku 111,- Eur. Sumu 111,- Eur som uhradila v lehote 10 dní od skončenia ponukového konania na účet správcu SK72 1100 0000 0029 4311 0546 (ponukové konanie bolo skončené 08.08.2023). Vozidlo vrátené nepojazdné, neštartuje aj porucha nabíjania batérie. Speňažená 13.8.2023 Spôsob speňaženia: vykúpenie súpisovej zložky oprávnenou osobou za cenu dosiahnutú v ponukovom konaní Výška výťažku 111,- Eur.
Spolu som získal výťažok zo speňaženia podstaty 611,- Eur
Náklady konkurzu predstavujú sumu spolu 615,- Eur a sú podrobne rozpísané v registri úpadcov.
Šetrenia majetku V zozname aktuálneho majetku dlžník uviedol, že je vlastníkom motorového vozidla zn. FORD MONDEO, EČV: KS 915 FB, je vlastníkom bankového účtu vedený vo VÚB, a.s. so záporným zostatkom a má inú majetkovú hodnotu v II. pilieri Generali a v III. pilieri NN Tatry Sympatia. Vozidlo som speňažoval v ponukovom konaní, pričom nakoniec bolo vozidlo vykúpené z konkurznej podstaty manželkou úpadcu za cenu dosiahnutú v ponukovom konaní. Podľa názoru správcu inú majetkovú hodnotu v II. pilieri Generali a v III. pilieri NN Tatry Sympatia nie je možné speňažiť, pretože nárok na výplatu nepodlieha konkurzu a nárok vznikne dlžníkovi v dôchodkovom veku. Úpadca uviedol, že prestal platiť do piliera asi pred 3 rokmi. V zozname majetku väčšej hodnoty, ktorý dlžník vlastnil v posledných troch rokoch dlžník neuviedol žiadny majetok. Dlžníka som vypočul na úvodnom stretnutí, ale ani z výpovede som nezistil ďalší majetok. Dlžník doložil ešte výpis z bankového účtu manželky Dominiky Horváthovej na ktorom bol začiatočný zostatok 1,33 Eur k 1.06.2023 a konečný zostatok 2,90 Eur k 30.06.2023. Lustráciou v katastri nehnuteľností cez celé územie SR som nezistil žiadny majetok úpadcu. Na moju žiadosť o súčinnosť adresovanú ORPZ Košice – okolie oddelenie dopravných evidencií oznámili, že u úpadcu evidujú len motorové vozidlo KS915FB, Ford Modeo. Na moju žiadosť o súčinnosť adresovanú súdnemu exekútorovi JUDr. Marianna Vargová či počas exekúcie zistil u úpadcu majetku, mi neodpovedal. ZÁVER Nakoľko náklady konkurzu prevýšili výťažok zo speňaženia konkurznej podstaty, iný majetok nebol zistený, bolo potrebné zrušiť konkurz z dôvodu, že konkurzná podstata nepokryje ani náklady konkurzu.
Správca JUDr. Michael Medviď
|
|