Obchodný vestník
Detail

Stiahnuť podanie
  • Vestník č:
  • 107/2023
  • Kapitola:
  • Dražby
  • Podanie:
  • Oznámenie o opakovanej dobrovoľnej dražbe
  • Deň vydania:
  • 6.6.2023
  • Značka:
  • X038059
Profesionálna dražobná spoločnosť s.r.o.
Oznámenie o dražbe číslo PDS č. 039/20-2022
A. Označenie dražobníka
I. Obchodné meno/meno a priezvisko Profesionálna dražobná spoločnosť s.r.o.
II. Sídlo/bydlisko Masarykova2104001 Košice
a) Názov ulice/verejného priestranstva Masarykova
b) Orientačné/súpisné číslo 21
c) Názov obce Košice d) PSČ 04001
e) Štát Slovenská republika
III. Zapísaný Mestský súd Košice , oddiel: Sro , vložka číslo: 15388/V
IV. IČO/ dátum narodenia 36583936
B. Označenie navrhovateľov
1. I. Obchodné meno/meno a priezvisko Vlastníci bytov a nebytových priestorov bytového domu so súpisným číslom 180, vchody, 1,2, na ulici Obrancov mieru v Čiernej nad Tisou v zastúpení správcom na základe zmluvy o výkone správy: DAUNI, s.r.o.
II. Sídlo/bydlisko
a) Názov ulice/verejného priestranstva Hlavná
b) Orientačné/súpisné číslo 90
c) Názov obce Malé Trakany d) PSČ 076 42
e) Štát Slovensko
IV. IČO/ dátum narodenia 43958575
C. Miesto konania dražby Notársky úrad JUDr. Alexandry Palovčíkovej, Karola Kuzmányho 24, 071 01 Michalovce
D. Dátum konania dražby 22. 06. 2023
E. Čas konania dražby 14.30 hod.
F. Kolo dražby 3.
G. Predmet dražby

Predmetom dražby je súbor nehnuteľností zapísaný na LV č. 663, vedenom Okresným úradom Trebišov - Katastrálny odbor, Okres: Trebišov, Obec: Čierna nad Tisou, Katastrálne územie: Čierna nad Tisou, a to:

  • byt č. 13 na 4.p. vo vchode 1 obytného domu so súpisným číslom 180, ktorý je postavený na parcele s parcelným číslom 41;

Právny vzťah k pozemku parcelné číslo 41 pod stavbou s.č. 180 nie je evidovaný na liste vlastníctva,

          podiel priestoru na spoločných častiach a spoločných zariadeniach domu a na príslušenstve vo veľkosti: 346/10000 (ďalej len „predmet dražby“).

 

Predmet dražby sa draží v spoluvlastníckom podiele 1/1.

Predmet dražby sa draží ako stojí a leží v deň dražby.

H. Opis predmetu dražby

Opis predmetu dražby :

Byt č. 13 na 4. poschodí

Byt č. 13 sa nachádza na 4. poschodí bytového domu č.s. 180, na ul. Obrancov mieru, vchod 1, katastrálne územie Čierna nad Tisou. Pozostáva z dvoch obytných miestností, balkóna a príslušenstva, ktorým je predsieň, kuchyňa, kúpeľňa, WC a pivnica č. 13 na prízemí. Bytové jadro časť murované, časť na báze dreva, keramický obklad vane, zariaďovacie predmety vaňa, umývadlo, splachovací záchod, batérie chýbajú, v kuchyni bez vybavenia, podlahy v izbách vlysy, ostatné PVC, úpravy vnútorných povrchov hladké omietky poškodené, obvodové steny navlhnuté, napadnuté plesňou, nefunkčná strešný krytina alebo klampiarske konštrukcia, okná drevené zdvojené - poškodené, dvere hladké plné alebo presklené poškodené, rozvody vody, kanalizácie, elektriny, plynu, zdroj teplej vody vo WC zásobníkový. Kúrenie bytu nie je žiadne, nefunkčný je elektrický rozvádzač, odpojený je plynomer. Byt je vo výlučnom vlastníctve a spoluvlastnícky podiel na spoločných častiach a zariadeniach domu je 346/10 000.

Bytový dom je murovaný, má prízemie a štyri poschodia, nemá výťah. Vodorovné a zvislé nosné konštrukcie, základy, strecha, schody a rozvody štandardné, okná v spoločných častiach plastové. Úpravy vnútorných a vonkajších povrchov, klampiarske konštrukcie, podlahy poškodené. Bytový dom do užívania odovzdaný v roku 1958. Údržba nedostatočná - potrebná je oprava. Opotrebenie stanovené lineárnou metódou, životnosť vzhľadom na značne zanedbanú údržbu je stanovená na 90 rokov (budovy pre bývanie murované hr. do 45 cm, monolitické, montované - odporúčaná životnosť 80-100 rokov).

 

PODLAHOVÁ PLOCHA

Názov miestnosti a výpočet

Podlahová plocha [m2]

Izba                          3,51*4,96-0,23*0,95

17,19

Izba                          2,94*4,95-0,22*1,30

14,27

Kuchyňa                   3,49*2,27-0,38*0,94

7,57

Predsieň                   3,50*1,12+1,49*1,03

5,45

Kúpeľňa                    1,54*1,47

2,26

WC                           1,12*0,89

1,00

Pivnica (podľa pasportu)   3,10

3,10

Vypočítaná podlahová plocha

50,84

CH. Opis stavu predmetu dražby – Viď opis predmetu dražby

Opis stavu predmetu dražby:

Byt č. 13 na 4. poschodí

 

PODLAHOVÁ PLOCHA

Názov miestnosti a výpočet

Podlahová plocha [m2]

Izba                          3,51*4,96-0,23*0,95

17,19

Izba                          2,94*4,95-0,22*1,30

14,27

Kuchyňa                   3,49*2,27-0,38*0,94

7,57

Predsieň                   3,50*1,12+1,49*1,03

5,45

Kúpeľňa                    1,54*1,47

2,26

WC                           1,12*0,89

1,00

Pivnica (podľa pasportu)   3,10

3,10

Vypočítaná podlahová plocha

50,84

I. Práva a záväzky viaznuce na predmete dražby
Opis práv a záväzkov k predmetu dražby viaznucich:
LV č. 663, k.ú.: Čierna nad Tisou
ČASŤ B: VLASTNÍCI A INÉ OPRÁVNENÉ OSOBY
13
Poznámka: P - 179/2022 Profesionálna dražobná spoločnosť, s.r.o., IČO: 36 583 936, Masarykova 21, 040
01 Košice - Oznámenie o začatí výkonu záložného práva č. PDS-39/2-2022 na byt č. 13, na 4
poschodí, vo vchode č. 1 v obytnom dome č.s. 180 na parc.č. 41 a podiel 446/10000 na spoločných častiach a zariadeniach domu, pod B13 v spoluvlastníckom podiele 1/1 zo dňa 17.8.2022, č.z. 191/2022.
Poznámka: P - 223/2022 Poznamenáva sa, Oznámenie o konaní dobrovoľnej dražby PDS-039/9-2022, dražobník: Profesionálna dražobná spoločnosť, s.r.o., IČO: 36 583 936, Masarykova 21, 040 01 Košice navrhovateľ dražby: Vlastníci bytov a nebytových priestorov bytového domu súp. číslo 180, vchody 1, 2 na ulici Obrancov mieru v Čiernej nad Tisou, dátum konania dražby : 29.11.2022, čas otvorenia dražby o 10.00 hod., miesto konania : Profesionálna dražobná spoločnosť, s.r.o., Masarykova 21, 040 01 Košice , dražobná miestnosť: suterén, prvá dražba na byt č. 13, na 4 poschodí, vo vchode č. 1 v bytovom dome č.s. 180 na parc.č. 41 a podiel 346/10000 na spoločných častiach a zariadeniach domu, pod B13 v spoluvlastníckom podiele 1/1 zo dňa 19.10.2022, č.z. 231/2022.
Poznámka: P - 262/2022 Poznamenáva sa, Oznámenie o výsledku dobrovoľnej dražby PDS-039/9-2022, dražobník: Profesionálna dražobná spoločnosť, s.r.o., IČO: 36 583 936, Masarykova 21, 040 01 Košice navrhovateľ dražby: Vlastníci bytov a nebytových priestorov bytového domu súp. číslo 180, vchody 1, 2 na ulici Obrancov mieru v Čiernej nad Tisou, dátum konania dražby : 29.11.2022, čas otvorenia dražby o 10.00 hod., miesto konania : Profesionálna dražobná spoločnosť, s.r.o., Masarykova 21, 040 01 Košice , dražobná miestnosť: suterén, prvá dražba /dražba je neúspešná/ na byt č. 13, na 4 poschodí, vo vchode č. 1 v bytovom dome č.s. 180 na parc.č. 41 a podiel 346/10000 na spoločných častiach a zariadeniach domu, pod B13 v spoluvlastníckom podiele 1/1 zo dňa 30.11.2022, č.z. 257/2022.
Poznámka: P-263/2022 - Poznamenáva sa, Oznámenie o konaní opakovanej dobrovoľnej dražby č. PDS039/15-2022, dražobník: Profesionálna dražobná spoločnosť, s.r.o., IČO: 36 583 936, Masarykova 21, 040 01 Košice navrhovateľ dražby: Vlastníci bytov a nebytových priestorov bytového domu súp. číslo 180, vchody 1, 2 na ulici Obrancov mieru v Čiernej nad Tisou, dátum konania dražby: 22.12.2022, čas otvorenia dražby o 10.00 hod., miesto konania: Profesionálna dražobná spoločnosť, s.r.o., Masarykova 21, 040 01 Košice, dražobná miestnosť: suterén, opakovaná dobrovoľná dražba na byt č. 13, na 4 poschodí, vo vchode č. 1 v bytovom dome č.s. 180 na parc.č. 41 a podiel 346/10000 na spoločných častiach a zariadeniach domu, pod B13 v spoluvlastníckom podiele 1/1 zo dňa 30.11.2022, č.z. 260/22.
Poznámka: P-275/2022 - Poznamenáva sa - Oznámenie o výsledku opakovanej dobrovoľnej dražby PDS039/16-2022, dražobník: Profesionálna dražobná spoločnosť, s.r.o., IČO: 36 583 936, Masarykova 21, 040 01 Košice navrhovateľ dražby: Vlastníci bytov a nebytových priestorov bytového domu súp. číslo 180, vchody 1, 2 na ulici Obrancov mieru v Čiernej nad Tisou, dátum konania dražby : 22.12.2022, čas otvorenia dražby o 10.00 hod., miesto konania : Profesionálna dražobná spoločnosť, s.r.o., Masarykova 21, 040 01 Košice, dražobná miestnosť: suterén, opakovaná dražba /dražba je neúspešná/ na byt č. 13, na 4 poschodí, vo vchode č. 1 v bytovom dome č.s. 180 na parc.č. 41 a podiel 346/10000 na spoločných častiach a zariadeniach domu, pod B13 v spoluvlastníckom podiele 1/1 zo dňa 22.12.2022, č.z. 278/2022.

ČASŤ C: ŤARCHY
DAUNI - SPRÁVCA, s.r.o., IČO: 45 891 834, Krosnianska 7, 040 22 Košice - Žiadosť o zápis záložného práva v zmysle § 15 odst. 1/ zák. čís. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a neb. priestorov v prospech všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v bytovom dome č.s.180 na parc.č. 41, zo dňa 23.08.2011, zapísané v registri Z - 1288/2011, č.z.317/11
Iné údaje: Prislúcha pivnica č.13, č.z.176/05

J. Spôsob stanovenia ceny predmetu dražby
Číslo znaleckého posudku: 146/2022
Meno znalca: Ing. Iveta Weissová
Dátum vyhotovenia: 17.10.2022
Všeobecná cena odhadu: 6.500,00 €

K. Najnižšie podanie 4.875,00 €
L. Minimálne prihodenie 200,00 €
M. Dražobná zábezpeka a) výška 1.000,00 €
b) spôsob zloženia dražobnej zábezpeky Spôsob zloženia dražobnej zábezpeky:
Účastník dražby je povinný zložiť dražobníkovi alebo do notárskej úschovy dražobnú zábezpeku v peniazoch alebo vo forme bankovej záruky s preukázaním potvrdenia o úhrade týmto alebo zákonom povoleným spôsobom.
Dražobnú zábezpeku nie je možné zložiť šekom ani platobnou kartou.

c) doklad preukazujúci zloženie dražobnej zábezpeky Doklad preukazujúci zloženie dražobnej zábezpeky: Výpis z bankového účtu o úhrade dražobnej zábezpeky v prospech účtu dražobníka, potvrdenie o vklade dražobnej zábezpeky na bankový účet dražobníka v hotovosti, príjmový pokladničný doklad, vystavený dražobníkom, banková záruka, zápisnica o notárskej úschove.
d) lehota na zloženie dražobnej zábezpeky Lehota na zloženie dražobnej zábezpeky: Dražobnú zábezpeku možno zložiť do otvorenia do otvorenia dražby u dražobníka.
e) vrátenie dražobnej zábezpeky Spôsob vrátenia dražobnej zábezpeky: Dražobník vráti účastníkovi dražby, ktorý predmet dražby nevydražil, dražobnú zábezpeku alebo listinu preukazujúcu vydanie bankovej záruky bez zbytočného odkladu po skončení dražby alebo po upustení od dražby. V prípade, že dôjde k zmareniu dražby, tzn. vydražiteľ neuhradí v stanovenej lehote cenu dosiahnutú vydražením, dražobná zábezpeka zložená vydražiteľom vrátane jej príslušenstva sa použije na úhradu nákladov zmarenej dražby. Ak sa koná opakovaná dražba, zúčtuje sa zostávajúca časť dražobnej zábezpeky zložená vydražiteľom, ktorý spôsobil zmarenie dražby, na náklady opakovanej dražby. Po úhrade nákladov zmarenej dražby a opakovanej dražby sa zostávajúca časť vráti vydražiteľovi, ktorý spôsobil zmarenie dražby. Vydražiteľ, ktorý spôsobil zmarenie dražby, je povinný na vyzvanie dražobníka uhradiť tú časť nákladov dražby, ktorú nepokrýva dražobná zábezpeka ním zložená, to platí aj pre náklady opakovanej dražby, konanej v dôsledku zmarenia predchádzajúcej dražby vydražiteľom.