| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka/úpadcu: | AMOS - SERVICES s.r.o. |
| Sídlo/Bydlisko dlžníka/úpadcu: | Hlavná ulica 276, 93531 Horná Seč |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka/úpadcu: | 35953861 |
| Obchodné meno správcu: | LawService Recovery, k.s. |
| Titul, meno a priezvisko správcu: | |
| Sídlo správcu: | Radlinského 1730, 02601 Dolný Kubín |
| Kotakt na správcu : | lsrecovery@lawservice.sk, 045/5240291, 045/5240200 |
| Spisová značka správcovského spisu : | 3K/9/2019 S1731 |
| Spisová značka súdneho spisu : | 3K/9/2019 |
| Druh podania : | Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru |
zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru
sp. zn. 3K/9/2019
Úpadca: AMOS – SERVICES s.r.o. v konkurze sídlo: Hlavná ulica 276, 935 31 Horná Seč IČO: 35 953 861 (ďalej len „Úpadca“)
Dátum a čas zasadnutia: 04.05.2023, 13:00 hod.
Miesto zasadnutia: Pribinova 20, 811 09 Bratislava – mestská časť Staré mesto
Správca úpadcu: LawService Recovery, k.s. so sídlom kancelárie: Radlinského 1730, 026 01 Dolný Kubín zapísaná v zozname správcov vedenom Ministerstvom spravodlivosti SR pod č. S1731 (ďalej len „Správca“)
Zoznam prítomných:
Členovia veriteľského výboru:
Program zasadnutia veriteľského výboru:
I. Zasadnutie veriteľského výboru zvolal Predseda veriteľského výboru. Predseda veriteľského výboru k oznámeniu o zvolaní zasadnutia veriteľského výboru priložil podanie Správcu označené ako „Žiadosť správcu o udelenie záväzného pokynu“ zo dňa 02.05.2023 (ďalej len „Žiadosť“), ktoré mu bolo doručené dňa 02.05.2023 spoločne s jeho prílohami, a zároveň poučil ostatných členov veriteľského výboru, že o navrhovaných uzneseniach môžu hlasovať aj písomným hlasovaním v súlade s ust. § 38 ods. 3 zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „ZKR“), t.j. zaslaním svojho hlasovania Predsedovi veriteľského výboru e-mailom, a to najneskôr dňa 04.05.2023 do 13:00 hod.
II. Prvým bodom zasadnutia veriteľského výboru bolo Hlasovanie o udelení záväzného pokynu veriteľským výborom ako členom príslušného orgánu podľa § 82 ods. 2 písm. c) ZKR vo veci speňažovania časti podniku Úpadcu, a to v súlade s obsahom Žiadosti.
Predseda veriteľského výboru vyzval členov veriteľského výboru, aby aj v reakcii na predchádzajúcu komunikáciu členov veriteľského výboru hlasovali o prijatí nasledovného uznesenia: „Veriteľský výbor ako člen príslušného orgánu podľa § 82 ods. 2 písm. c) zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „ZKR“) v konkurze vyhlásenom na majetok úpadcu AMOS – SERVICES s.r.o. v konkurze, so sídlom Hlavná ulica 276, 935 31 Horná Seč, IČO: 35 953 861 (ďalej len „Úpadca“) v súlade s § 83 ods. 1 písm. c) ZKR ukladá správcovi LawService Recovery, k.s., so sídlom správcovskej kancelárie Radlinského 1730, 026 01 Dolný Kubín, zapísanej v zozname správcov vedenom Ministerstvom spravodlivosti SR pod č. S1731 (ďalej len „Správca“) záväzný pokyn ako postupovať pri speňažovaní časti podniku Úpadcu v znení uvedenom v časti IV. Žiadosti o správcu o udelenie záväzného pokynu zo dňa 02.05.2023, s výnimkou, že lehota na prekladanie ponúk vo verejnom ponukovom konaní bude 25 dní od zverejnenia oznámenia Správcu o verejnom ponukovom konaní v Obchodnom vestníku SR.“ (vyššie uvedené znenie uznesenia ďalej len „Uznesenie 1“) V lehote do konania zasadnutia veriteľského výboru boli Predsedovi veriteľského výboru doručené hlasovania všetkých členov veriteľského výboru. O prijatí Uznesenia 1 preto bolo vykonané hlasovanie s nasledovným výsledkom: ZA: 3 hlasy
PROTI: 0 hlasov ZDRŽAL SA: 0 hlasov
V súlade s uvedeným Predseda veriteľského výboru konštatoval, že veriteľský výbor Uznesenie 1 prijal.
III. Druhým bodom zasadnutia veriteľského výboru bolo Hlasovanie o udelení záväzného pokynu veriteľským výborom ako členom príslušného orgánu podľa § 82 ods. 2 písm. c) ZKR vo veci zriadenia vecného bremena v súlade s obsahom Žiadosti.
Predseda veriteľského výboru vyzval členov veriteľského výboru aby hlasovali o prijatí nasledovného uznesenia: „Veriteľský výbor ako člen príslušného orgánu podľa § 82 ods. 2 písm. c) ZKR v konkurze vyhlásenom na majetok Úpadcu v súlade s § 83 ods. 1 ZKR ukladá Správcovi záväzný pokyn, ktorým súhlasí, aby Správca, konajúc v mene a na účet Úpadcu, zriadil vecné bremeno v rozsahu, ako je špecifikované v návrhu zmluvy o zriadení vecného bremena, tvoriacom prílohu Žiadosti o správcu o udelenie záväzného pokynu zo dňa 02.05.2023.“ (vyššie uvedené znenie uznesenia ďalej len „Uznesenie 2“) V lehote do konania zasadnutia veriteľského výboru boli Predsedovi veriteľského výboru doručené hlasovania všetkých členov veriteľského výboru. O prijatí Uznesenia 2 bolo vykonané hlasovanie s nasledovným výsledkom: ZA: 3 hlasy
PROTI: 0 hlasov ZDRŽAL SA: 0 hlasov
V súlade s uvedeným Predseda veriteľského výboru konštatoval, že veriteľský výbor Uznesenie 2 prijal.
IV. Z dôvodu, kedy boli vyčerpané všetky body programu zvolaného zasadnutia veriteľského výboru, bolo zasadnutie ukončené o 13:15 hod.
V Bratislave, dňa 04.05.2023
_____________________________ Advokátska kancelária Prachová & Partners, s. r. o. v mene spoločnosti koná: JUDr. RNDr. Silvia Prachová, advokát a konateľ |
|