Obchodný vestník
Detail

Stiahnuť podanie
  • Vestník č:
  • 118/2020
  • Kapitola:
  • Dražby
  • Podanie:
  • Oznámenie o dobrovoľnej dražbe
  • Deň vydania:
  • 22.6.2020
  • Značka:
  • X023765
JUDr. Ladislav Barát, správca úpadcu Tibor Mezei, nar. 17.04.1966, bytom Mužla č. 628, 943 52 Mužla
Oznámenie o dražbe číslo 200001
A. Označenie dražobníka
I. Obchodné meno/meno a priezvisko JUDr. Ladislav Barát, správca úpadcu Tibor Mezei, nar. 17.04.1966, bytom Mužla č. 628, 943 52 Mužla
II. Sídlo/bydlisko Školská 3949 01 Nitra
a) Názov ulice/verejného priestranstva Školská
b) Orientačné/súpisné číslo 3
c) Názov obce Nitra d) PSČ 949 01
e) Štát Slovenská republika
III. Zapísaný , oddiel: , vložka číslo:
IV. IČO/ dátum narodenia 45637237
B. Označenie navrhovateľov
1. I. Obchodné meno/meno a priezvisko JUDr. Ladislav Barát, správca úpadcu Tibor Mezei, nar. 17.04.1966, bytom Mužla č. 628, 943 52 Mužla
II. Sídlo/bydlisko
a) Názov ulice/verejného priestranstva Školská
b) Orientačné/súpisné číslo 3
c) Názov obce Nitra d) PSČ 949 01
e) Štát Slovenská republika
IV. IČO/ dátum narodenia 45637237
C. Miesto konania dražby Notársky úrad JUDr. Jany Janoškovej
D. Dátum konania dražby 27. 07. 2020
E. Čas konania dražby 10:00
F. Kolo dražby Prvé
G. Predmet dražby

Nehnuteľnosti nachádzajúce sa v okrese Nové Zámky, v obci Mužla, k. ú. Mužla zapísané na LV č. 974 vedenom Okresným úradom Nové Zámky, katastrálny odbor ako:

 

ČAST A: MAJETKOVÁ PODSTATA

 

Pozemok:

parcela reg. "C" č. 239 o výmere 504 m2, zastavaná plocha a nádvorie

 

Stavba:

rodinný dom, súp. č. 628, postavený na par. reg. "C" č. 239

 

ČASŤ B: VLASTNÍCI A INÉ OPRÁVNENÉ OSOBY

 

MEZEI TIBOR r. Mezei a MÁRIA MEZEIOVÁ r. Csicsová, Jesenského 97/73, 943 01  Štúrovo - spoluvlastnícky podiel 1/1

Zapísanie majetku do súpisu všeobecnej podstaty bolo zverejnené v Obchodnom vestníku č. 224/2019 zo dňa 20.11.2019. Aktualizácia súpisu v časti súpisovej hodnoty bola zverejnená v Obchodnom vestníku č. 112/2020 zo dňa 12.06.2020.  

H. Opis predmetu dražby

Rodinný dom s.č. 628: pôvodný dom postavený v roku 1898. Je to nepodpivničená jednopodlažná stavba s neobytnou povalou, zastrešená polvalbovou strechou. Ide v podstate o klasické usporiadanie miestností v rade za sebou tak, ako to bolo v čase výstavby obvyklé – so vstupom do stredu objektu, čo bola zvyčajne kuchyňa. Prístup je z dvora do kuchyne, odkiaľ je riešený vstup do spálne a prednej izby. Vzadu je kúpeľňa. Objekt vykazuje mierne poruchy vodorovnej izolácie – tzv. mapy, resp. neprítomnosť vodorovnej izolácie a to zo severozápadnej strany. Technický stav pri hrúbke zvislých nosných konštrukcií do 50 cm murovaných z nepálených tehál, zodpovedá priemernej základnej životnosti 100 rokov. Objekt je primerane dobre udržiavaný. Objekt je napojený na verejnú elektrickú sieť, zemný plyn, verejný vodovod, odkanalizovanie do vlastnej žumpy.

Dispozičné riešenie: kuchyňa, kúpeľňa, dve izby, výlez na poval, kôlňa

Popis konštrukcií:

Umiestnenie stavby:

Technické riešenie:

-základy – betónové – objekt bez podzemného podlažia bez izolácie

-zvislé nosné konštrukcie – murované z iných materiálov v skladobnej hrúbke do 50cm; deliace konštrukcie – tehlové (priečkovky)

-vodorovné nosné konštrukcie – stropy – s viditeľnými trámami drevené

-strecha – krovy – väznicové polvalbové; krytiny strechy na krove – pálené škridlové obyčajné jednodrážkové

-úpravy vonkajších povrchov – fasádne omietky – omietky na báze umelých látok;

-vápenné šťukové, zdrsnené

-úpravy vnútorných povrchov – vnútorné omietky – vápenné plsťou hladené; vnútorné obklady – prevažnej časti kúpeľne min. nad 1,35 m výšky; - samostatnej sprchy; - kuchyne min. pri sporáku a dreze

-výplne otvorov-dvere-hladké plné alebo zasklené; okná – zdvojené drevené s dvoj. S trojvrstvovým zasklením

-podlahy – podlahy obytných miestností (okrem obytných kuchýň) – parkety, vlysy podlahy ost. miestnosti – keramické dlažby

-vybavenie kuchýň – sporák plynový s elektrickou rúrou); - odsávač pár; - drezové umývadlo nerezové s odkvapkávačom na zeleninu; - kuchynská linka z materiálov na báze dreva (za bežný meter rozvinutej šírky)

-vybavenie kúpeľní – umývadlo; - samostatná sprcha; vodovodné batérie – pákové nerezové so sprchou; - pákové nerezové; - ostatné; záchod – splachovací bez umývadla

-ostatné vybavenie – kozub – s uzatvoreným ohniskom

-vykurovanie – zdroj vykurovania – lokálne – plynové kachle

-vnútorné rozvody vody – z pozinkovaného potrubia studenej a teplej vody z centrálneho zdroja; zdroj teplej vody – zásobníkový ohrievač elektrický

-vnútorné rozvody kanalizácie – plastové potrubie

-vnútorné rozvody elektroinštalácie – elektroinštalácia (bez rozvádzačov) – svetelná; elektrický rozvádzač – s automatický istením

-vnútorné rozvody plynu – rozvod zemného plynu

Vodovodná prípojka: prípojka vody z verejného vodovodu z oceľovej pozinkovanej rúry DN32 situovaná na parcele č. 239 dotiahnutá na pozemok za oplotenie do vodomernej betónovej šachty.  

Vodomerná šachta: betónová prefabrikovaná – monolitická vodomerná šachta situovaná na parcele č. 239 bez dna, osadená do lôžka z čistej štrkodrvi frakcie 16-32, so stropom a vstupným otvorom opatreným oceľovým poklopom.

Kanalizačná prípojka: kanalizačná prípojka vedená cez parcelu č. 239 do vlastnej žumpy umiestnenej na parcele 239 – je kameninová z kanalizačných rúr DN 150, uložená do pieskového lôžka, prisypaná pieskom a zasypaná prehodenou zeminou.  

Žumpa: železobetónová monolitická žumpa s predpokladom vodostavebného betónu je vybudovaná na parcele č. 239. Celkový objem žumpy je 10 m3.

Plynová prípojka: plynová prípojka je z ocele, s meraním a reguláciou v celkovej dĺžke 5m.

NN prípojka: elektrická vzdušná prípojka s dvomi vodičmi je stiahnutá z uličného stĺpa pred domom v dĺžke 3,50m. Je riešená nástrešným stožiarom.

Spevnené plochy: jedná sa o spevnené plochy z monolitického betónu pri rodinnom dome. Začiatok výstavby a užívania rok 1985.

Pozemky: jedná sa o parcelu číslo 239, na ktorej je postavený rodinný dom a ktorá tvorí okolie rodinného domu.

Analýza polohy nehnuteľností: predmetný rodinný dom s príslušenstvom sa nachádza v skupinovej zástavbe podobných rodinných domov neďaleko centra obce. Ide o obec s počtom obyvateľov cca 960. Obec Mužla tvorí takpovediac predmestie Štúrova, ktoré je vzdialené cca 5km od centra obce. Má dobrú dosažiteľnosť dopravného spojenia a služieb. Dopyt po rovnakých nehnuteľnostiach je v danej lokalite obyčajne vyšší ako ponuka, momentálne trh mierne stagnuje. Nehnuteľnosť môže byť vzhľadom ku konštrukciám a vybaveniu považovaná za minimálne priemernú, až podpriemernú. V okolí domu prevláda zástavba rodinných domov na bývanie. Prostredie je príjemné tiché, žiadne rušenie napriek blízkosti samotného centra obce. Dom má dvor a záhradu. Okná obytných miestností sú orientované na juhovýchod, priečelie na juhozápad – jedno okno – plastové. V danej lokalite je priemerná hustota obyvateľstva. V obci a okolí je podľa dopytu na Národnom úrade práce nezamestnanosť v čase podanie posudku okolo 5%. V okolí stavby je to bez akéhokoľvek poškodenia ovzdušia, vodných tokov, bez nadmernej hlučnosti. Na oceňovanom pozemku je možnosť rozšírenia výstavy. Nehnuteľnosť sa využíva na bývanie a neprenajíma sa. V medziach posúdenia je nehnuteľnosť na minimálne strednej a vyššej úrovni predajnosti.

CH. Opis stavu predmetu dražby – Viď opis predmetu dražby

Stavba je v dobrom technickom stave, viď opis predmetu dražby.

I. Práva a záväzky viaznuce na predmete dražby
Exekučné záložné právo EX 493/2008 zo dňa 04.03.2010 v prospech EÚ Bratislava, JUDr. Jaroslav Mráz, súdny exekútor v prospech oprávneného Československá obchodná banka, a.s., Michalská 18, Bratislava, IČO: 36 854 140 na nehnut. reg.“C“ p.č. 239 a dom s.č. 628 na parc.č. 239 – P1 915/2010.
Exekučné záložné právo EX 5106/00-48 zo dňa 14.06.2010 v prospech EÚ Poprad, JUDr. Dušan Sopko, súdny exekútor v prospech oprávneného Druhý strategická, a.s. na nehnut. reg.“C“ p.č. 239 a dom s.č. 628 na parc.č. 239 – P1 2181/2010.
Exekučné záložné právo EX 5106/00 zo dňa 13.08.2010 v prospech EÚ Poprad, JUDr. Dušan Sopko, súdny exekútor v prospech oprávneného Druhý strategická, a.s., Bratislava na nehnut. reg.“C“ p.č. 239 a dom s.č. 628 na parc.č. 239 – P1 3086/10.
Exekučné záložné právo EX 5520/10u zo dňa 19.11.2010 v prospech EÚ BA JUDr. Rudolf Krutý, súdny exekútor v prospech oprávneného Consumer Finance Holding, a.s., Hlavné námestie 12, Kežmarok, IČO: 35 923 130 na nehnut. reg.“C“ p.č. 239 a dom s.č. 628 na parc.č. 239 – P1 4449/2010.
Exekučné záložné právo EX 1211/10u zo dňa 02.05.2011 v prospech EÚ BA JUDr. Rudolf Krutý, súdny exekútor v prospech oprávneného EOS KSI Slovensko, s.r.o. Bratislava, IČO: 35 724 803 na nehnut. reg.“C“ p.č. 239 a dom s.č. 628 na parc.č. 239 – Z3852/11.
Exekučné záložné právo EX 1218/10u zo dňa 02.05.2011 v prospech EÚ BA JUDr. Rudolf Krutý, súdny exekútor v prospech oprávneného Consumer Finance Holding, a.s. Hlavné námestie 12, Kežmarok, IČO: 35 923 130 na nehnut. reg.“C“ p.č. 239 a dom s.č. 628 na parc.č. 239 – Z3880/2011-z.216/2011.
Exekučné záložné právo EX 19340/12 zo dňa 28.05.2013 v prospech EÚ BA JUDr. Rudolf Krutý, súdny exekútor v prospech oprávneného EOS KSI Slovensko, s.r.o., Bratislava na nehnut. reg.“C“ p.č. 239 a dom s.č. 628 na parc.č. 239 – Z4386/2013.
Exekučné záložné právo EX 3206/10u zo dňa 28.05.2013 v prospech EÚ BA JUDr. Rudolf Krutý, súdny exekútor v prospech oprávneného Consumer Finance Holding, a.s., Hlavné námestie, Kežmarok, IČO: 35 923 130 na nehnut. reg.“C“ p.č. 239 a dom s.č. 628 na parc.č. 239 – Z4865/2013.
Exekučné záložné právo EX 3228/10u zo dňa 28.05.2013 v prospech EÚ BA JUDr. Rudolf Krutý, súdny exekútor v prospech oprávneného Consumer Finance Holding, a.s., Hlavné námestie, Kežmarok, IČO: 35 923 130 na nehnut. reg.“C“ p.č. 239 a dom s.č. 628 na parc.č. 239 – Z4864/2013.

Vydražiteľ nadobudne predmet dražby bez tiarch na ňom viaznucich.
V zmysle § 93 ods. 2 zákona č. 7/2005 o konkurze a reštrukturalizácii v znení neskorších predpisov, speňažením majetku zanikajú všetky zabezpečovacie práva okrem záložného práva zriadeného správcom po vyhlásení konkurzu na základe záväzného pokynu príslušného orgánu a okrem zabezpečovacieho práva k majetku tretej osoby, ktoré je v skoršom poradí ako zabezpečovacie právo, ktoré zabezpečuje záväzok úpadcu.
J. Spôsob stanovenia ceny predmetu dražby
Hodnota predmetu dobrovoľnej dražby bola stanovená na základe znaleckého posudku číslo 34/2020 vyhotoveného Ing. Ľubomírom Drgom, Uličky č. 461, Lukáčovce, zo dňa 06.02.2020. Znalcom stanovená hodnota predstavuje sumu 12 200,- EUR.
Na dražbu organizovanú správcom sa primerane použijú ustanovenia osobitného predpisu (zák.č. 527/2002 Z.z.).
K. Najnižšie podanie 12200
L. Minimálne prihodenie 300 EUR
M. Dražobná zábezpeka a) výška 1220 EUR
b) spôsob zloženia dražobnej zábezpeky Bezhotovostný prevod alebo vklad na účet dražobníka pod variabilným symbolom 272042019.
Dražobnú zábezpeku nie je možné zložiť platobnou kartou, šekom ani v hotovosti do pokladne.
Bankový účet č. 2925840107/1100 vedený v Tatra banka a.s. (Číslo účtu v IBAN tvare SK33 1100 0000 0029 2584 0107 / BIC : TATRSKBX (1100) – Tatrabanka)
c) doklad preukazujúci zloženie dražobnej zábezpeky Originál príkazu na úhradu peňažných prostriedkov vo výške dražobnej zábezpeky. Účastník bude pripustený k dražbe, ak do otvorenia dražby bude dražobná zábezpeka pripísaná na účet dražobníka.
d) lehota na zloženie dražobnej zábezpeky Do otvorenia dražby
e) vrátenie dražobnej zábezpeky Do 3 pracovných dní po skončení dražby bezhotovostným prevodom na účet účastníka
N. Spôsob úhrady ceny dosiahnutej vydražením
Vydražiteľ je povinný zaplatiť cenu dosiahnutú vydražením bezhotovostným prevodom alebo vkladom na účet dražobníka č. 2925840107/1100 vedený v Tatra banka a.s. (Číslo účtu v IBAN tvare SK33 1100 0000 0029 2584 0107 / BIC : TATRSKBX (1100) – Tatrabanka) pod variabilným symbolom 272042019 a to do 15 dní odo dňa skončenia dražby. Dražobná zábezpeka sa vydražiteľovi započítava do ceny dosiahnutej vydražením.
V prípade, že vydražiteľ nedoplatí sumu dosiahnutú vydražením v stanovenej lehote, dražobná zábezpeka prepadá v prospech konkurznej podstaty a dražba sa v takom prípade bude považovať za neplatnú.
O. Obhliadka predmetu dražby (dátum) 26.06.2020 o 10:00 hod. 22.07.2020 o 10:00 hod.