Spisová značka: |
38K/17/2019 |
|
Druh: |
Uznesenie |
Hlavička: |
Okresný súd Trenčín v právnej veci navrhovateľa - veriteľa Slovenská republika - Daňový úrad Trenčín so sídlom K dolnej stanici 22, 911 33 Trenčín, o návrhu veriteľa na vyhlásenie konkurzu na majetok dlžníka obchodnú spoločnosť OIL ONE, a. s. so sídlom Štvrť SNP 123, 914 51 Trenčianske Teplice, IČO 50 260 774, takto,
|
|
Rozhodnutie: |
I. Dlžník sa vyzýva, aby sa do 20 dní od doručenia návrhu spolu s týmto uznesením vyjadril k návrhu a osvedčil svoju platobnú schopnosť; najmä aby predložil:
- zoznam všetkých svojich peňažných záväzkov, s ktorých plnením bol v deň začatia konkurzného konania 30 dní v omeškaní,
- zoznam všetkých svojich bankových účtov s prehľadom zostatkov v deň začatia konkurzného konania,
- informáciu o stave hotovosti v deň začatia konkurzného konania a v deň predloženia tejto informácie súdu,
- zoznam pohľadávok, pri ktorých možno s odbornou starostlivosťou predpokladať, že budú uhradené najneskôr do 30 dní od začatia konkurzného konania,
- zoznam peňažných pohľadávok a dlhových cenných papierov, ktorých lehota splatnosti uplynie do 30 dní, pri ktorých možno s odbornou starostlivosťou odôvodnene predpokladať ich riadne a včasné splnenie,
- zoznam peňažných pohľadávok a dlhových cenných papierov po lehote splatnosti nie viac ako 30 dní, pri ktorých možno s odbornou starostlivosťou odôvodnene predpokladať ich riadne splnenie do 30 dní od uplynutia lehoty ich splatnosti,
- zoznam peňažných pohľadávok a dlhových cenných papierov, ktoré sú splatné na požiadanie (na videnie), pri ktorých možno s odbornou starostlivosťou odôvodnene predpokladať ich riadne a včasné splnenie, ak by sa o ich splatenie požiadalo nasledujúci deň.
II. Dlžník sa poučuje, že ak neosvedčí svoju platobnú schopnosť, súd po splnení zákonných podmienok vyhlási na jeho majetok konkurz.
III. Dlžník sa poučuje, že ak nesplní povinnosť uloženú mu zákonom, ktorý upravuje konkurzné konanie (zák. č. 7/2005 Z.z.), alebo uvedie nepravdivé údaje v zozname aktív a pasív, alebo ak zatají vec patriacu do konkurznej podstaty, znemožní, aby sa vec patriaca do konkurznej podstaty zapísala a odhadla, nevydá vec patriacu do konkurznej podstaty, alebo zadrží, sfalšuje alebo zničí zaznamenané informácie o majetku alebo finančných aktivitách dlžníka, dopustí sa trestného činu marenia konkurzného alebo vyrovnacieho konania podľa § 242 a § 243 Trestného zákona, za ktorý mu môže byť uložený trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 5 rokov (§ 242 ods. 1 Trestného zákona) alebo až na dva roky (§ 243 ods. 1 Trestného zákona).
IV. Dlžník sa vyzýva, aby sa v lehote do 20 dní od doručenia tohto uznesenia vyjadril, či súhlasí, aby súd rozhodol vo veci vyhlásenia konkurzu bez pojednávania.
|
Odôvodnenie: |
|
|
Poučenie: |
Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné.
(§ 198 ods. 1 zák. č. 7/2005 Z.z.)
|
|
Autor |
Okresný súd Trenčín dňa 26.7.2019 |
JUDr. Hana Hubináková, |
|
Dlžník |
Názov : |
OIL ONE, a. s. |
IČO : |
50260774 |
Adresa : |
Štvrť SNP 123, Trenčianske Teplice 91451 Slovenská republika |
|
Navrhovateľ/Navrhovatelia |
Názov : |
SR-Daňový úrad Trenčín |
IČO : |
|
Adresa : |
K Dolnej stanici 22, Trenčín 91101 Slovenská republika |
|
Názov : |
OIL ONE, a. s. |
IČO : |
50260774 |
Adresa : |
Štvrť SNP 123, Trenčianske Teplice 91451 Slovenská republika |
|