| Mestský súd Bratislava III | |
| Spisová značka súdu: | B1-31K/4/2023 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka: | Green Staff s.r.o. |
| IČO/Dátum narodenia dlžníka: | 46148914 |
| Adresa dlžníka: | Ulica Svornosti 12265/43, 82106 Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice, SVK |
| Sudca: | JUDr. Ing. Nikola Kosman |
| Správca: | PERSPECTA Recovery, k. s. (S1894) |
| IČO správcu: | 47252324 |
| Typ správcu: | Riadny |
| Dátum začatia konania: | 11.3.2023 |
| Dátum začatia procesu: | 10.10.2023 |
| Navrhovateľ: | |
| Obchodné meno: | TANKER, s.r.o. |
| IČO: | 31731945 |
| Adresa: | Hlavné námestie 96/45, 06001 Kežmarok |
| ID oznamu: | 1095511 |
| Typ oznamu: | Oznam správcu |
| Súd: | Mestský súd Bratislava III (kód: 104) |
| Spisová značka súdneho spisu: | B1-31K/4/2023 |
| Typ konania: | Konkurz |
| Dátum vydania: | 04.05.2026 |
| Obsahuje prílohy: | Nie |
| Spisová značka správcovského spisu: | B1-31K/4/2023 S1894 |
| Druh podania: | OZNAMENIA_SUVISIACE_SO_SPENAZOVANIM_MAJETKU_PODLIEHAJUCEHO_KONKURZU |
| PERSPECTA Recovery, k. s. správca S 1894, so sídlom kancelárie Tomášikova 23/C, 821 01 Bratislava, správca konkurznej podstaty (ďalej len ako „Správca“ v príslušnom gramatickom tvare) úpadcu Green Staff s.r.o. v konkurze, IČO: 46 148 914, so sídlom Ulica Svornosti 12265/43, 821 06 Bratislava (ďalej len ako „Úpadca“ v príslušnom gramatickom tvare), týmto v zmysle ustanovení § 82 ods. 1 a ods. 2 písm. b) ZKR v spojení s § 83 ods. 1 písm. b) ZKR v spojení s § 92 ods. 1. písm. d) ZKR vyhlasuje PRVÉ kolo verejného ponukového konania na speňaženie majetku zaradenej do Oddelenej podstaty zabezpečeného veriteľa REPSOL, s.r.o., zverejneného v Obchodnom vestníku č. 230/2023 dňa 04.12.2023 pod značkou K067965, pod číslom majetku 1, ako Iná majetková hodnota. Speňažovanie Inej majetkovej hodnoty sa realizuje v prvom kole verejného ponukového konania za najvyššie uskutočnenú ponuku, ktorá však nesmie byť nižšia ako 100% súpisovej hodnoty majetku (800.000,00 €). Správca informuje záujemcov, že v prípade záujmu o ďalšie informácie, môžu záujemcovia tieto vyžiadať písomne prostredníctvom žiadosti zaslanej na recovery@perspecta.eu. Správca poskytne záujemcom informácie o Inej majetkovej hodnote pod podmienkou zachovania mlčanlivosti. Správca zároveň organizuje pre záujemcov miestnu obhliadku Inej majetkovej hodnoty dňa 20.05.2026 o 10:00, na adrese Púchovská 36, 831 06 Vajnory (ČS DALIOIL - Bratislava Vajnory). Verejné ponukové konanie sa vyhlasuje za podmienok: 1. Lehota na predkladanie ponúk sa začína: 11.05.2026 a končí dňom: 02.06.2026 (posledný deň na predloženie ponuky). 2. Ponuka sa zasiela písomne v listinnej podobe na adresu sídla Správcu: PERSPECTA Recovery, k.s.; Tomášikova 23/C, 821 01 Bratislava. 3. Obálka s ponukou musí obsahovať výrazné označenie: „NEOTVÁRAŤ – PONUKA GREEN STAFF - OP“, inak sa na podanie záujemcu nebude prihliadať. 4. Ponuka musí obsahovať vyjadrenie, že záujemca prijíma podmienky verejného ponukového konania v celom rozsahu, že záujemca predkladá ponuku na majetok en bloc, že správne a akékoľvek iné poplatky spojené s prevodom vlastníckeho práva znáša záujemca, ako aj vyjadrenie, že prevzatie majetku, odvoz a odstránenie majetku je nadobúdateľ povinný zabezpečiť na svoje náklady, pri dodržaní súvisiacich zákonných ustanovení a to najneskôr do 18 mesiacov od podpisu kúpnej zmluvy. 5. Ponuka sa predkladá v mene EURO. Úpadca je nie platcom DPH. Ponúkaná kúpna cena nezohľadňuje správne a iné poplatky spojené s prevodom vlastníckeho práva. Tieto poplatky idú na ťarchu záujemcu – kupujúceho v celom rozsahu. Prevzatie a odvoz hnuteľného majetku je nadobúdateľ povinný zabezpečiť na svoje náklady. 6. Ponuka musí obsahovať identifikačné údaje záujemcu, ktorý je fyzickou osobou (nepodnikateľ): meno, priezvisko, rodné priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, trvalý pobyt, inak sa na ponuku neprihliada. 7. Ponuka musí obsahovať identifikačné údaje záujemcu, ktorý je fyzickou osobou - podnikateľ: obchodné meno, meno, priezvisko, rodné priezvisko, miesto podnikania, IČO, identifikáciu registra, v ktorom je osoba zapísaná, DIČ, IČ DPH ak má pridelené a dátum narodenia, rodné číslo, inak sa na ponuku neprihliada; 8. Ponuka musí obsahovať identifikačné údaje záujemcu, ktorý je právnickou osobou: obchodné meno, sídlo, IČO, identifikáciu registra, v ktorom je osoba zapísaná, DIČ, IČ DPH ak má pridelené, inak sa na ponuku neprihliada; 9. Prihliada sa iba na tie ponuky, kde bude záloha vo výške 10.000,00 € v plnom rozsahu v eurách zložená záujemcom na účet Správcu najneskôr v posledný deň trvania verejného ponukového konania. Za deň zloženia zálohy sa považuje deň, kedy boli finančné prostriedky pripísané na účet Správcu. 10. Záloha sa skladá na účet Správcu: č. ú. IBAN: SK95 8330 0000 0027 0245 8250, BIC: FIOZSKBAXXX, účet vedený vo Fio banka, a. s., pobočka zahraničnej banky, VS: IČO záujemcu alebo dátum narodenia záujemcu vo formáte DDMMRR – len v prípade, že ponuku predkladá záujemca, ktorý je fyzickou osobou nepodnikateľom; do poznámky je potrebné uviesť: VPKGREENSTAFFOP. 11. Správca týmto zvoláva (nepovinné) stretnutie záujemcov, ktorí do súťažného procesu predložia ponuku, na deň 04.06.2026 o 10:00 v sídle Správcu – Tomášikova 23/C, 821 01 Bratislava, za účelom otvárania obálok a skúmania splnenia podmienok súťažného procesu. V prípade osobnej prítomnosti viacerých záujemcov, Správca otvorí možnosť ďalšej licitácie záujemcov. Ak viacerí záujemcovia ponúknu rovnakú kúpnu cenu, rozhodne žreb Správcu. 12. Úspešným záujemcom bude ten záujemca, ktorí popri splnení súťažných podmienok ponúkne najvyššiu kúpnu cenu, a to aj s prihliadnutím na prípadnú možnosť licitácie. 13. Neúspešným záujemcom bude záloha vrátená obratom po tom, čo úspešný záujemca uzatvorí kúpnu zmluvu. Zložená záloha úspešného účastníka verejného ponukového konania v prípade neuzavretia kúpnej zmluvy prepadá vo výške 100% v prospech všeobecnej konkurznej podstaty a stáva sa zmluvnou pokutou. V prípade, že úspešný záujemca odmietne uzatvoriť kúpnu zmluvu, určí Správca za víťaza verejného ponukového konania v poradí ďalšieho úspešného záujemcu s najvyššou ponukou. 14. Zabezpečený veriteľ si vyhradzuje právo kedykoľvek odvolať svoj udelený záväzný pokyn, a to aj bez uvedenia dôvodu. Správca si vyhradzuje právo kedykoľvek zrušiť verejné ponukové konanie so súhlasom zabezpečeného veriteľa, a to aj bez uvedenia dôvodu. V Bratislave dňa 04.05.2026 PERSPECTA Recovery, k.s. SKP S1894 |
|